1. 5. 2013 Extraliga žen (10) KOMENTÁŘŮ

Extraligu znovu získal Šumperk, naopak Budějovice po roce sestupují

 Možná stranou pozornosti díky ISOLINE Cupu v Brně se odehrála v Šumperku baráž o extraligu žen, která rozhodla o posledním týmu, jenž má právo na účast v příští sezoně nejvyšší soutěže. Do prolínací soutěže šly 4 celky a statut extraligového týmu získal zpět pořadatelský tým Šumperka. Naopak České Budějovice z extraligy po roce sestupují.

Vedle extraligových nováčků, tedy domácího Šumperka a Českých Budějovic, přijely o extraligu bojovat brněnské buldočky, jako poražený z finále 1. ligy, a hráčky Jičína, které postoupily bez boje, protože Lipník se malého finále 1. ligy žen nezúčastnil.

Boj se očekával především mezi Asperem a Budějovicemi, jenže Jihočešky udělaly osudovou chybu už v prvním utkání, kdy podlehly 4:6 Jičínu. Zato Šumperk dokázal o branku porazit Brno, v sezoně nejlepší neextraligový celek v Poháru České pojišťovny.

Trenér Budějovic Ivan Janoušek žehral na produktivitu. „Nehraje se na držení míčku, ale na góly. To je problém, který nás provází celou sezonu. Bylo znát, že nám chybí 5 hráček základní sestavy,“ posteskl si.

Ve druhých sobotních utkáních pak Šumperk smetl Jičín 14:4 a Budějovice získaly naději, když porazily Brno 9:5.

Karty pro neděli tedy byly jednoznačně rozdány: Jičínu a Bulldogs o nic nejde a v úplně posledním duelu baráže se mezi Budějovicemi a Šumperkem rozhodne o tom, který z extraligových nováčků získá svůj elitní statut zpět. Přičemž Budějovice musely bezpodmínečně vyhrát, remíza by vrátila do extraligy moravský celek.

Jičín v neděli porazil brankou necelou minutu a půl před koncem Brno 5:4 a na pořad přišel hlavní chod. Na první branku se čekalo až do 48. minuty, to se prosadila Dudová a přiblížila extraligu Budějovicím. Jihočešky však popravily 2 branky během 36 sekund 54. minuty: nejprve se trefila Zacpálková a za chvíli vystřelila extraligu pro Šumperk Štěrbová.

Budějovice zkusily dlouhou power play, ale branku nedaly, a tak z mezipatra jedou po roce zpět do 1. ligy.

Domácí Asper naopak v prolínací soutěži získal opět status extraligového týmu a může se těšit na souboje s tuzemskou elitou, včetně nováčka z Královských Vinohrad. „V první třetině určitě a ve třetí jsme byli aktivnější. což se nakonec projevilo i ve výsledku,“ zhodnotil trenér Michal Marošek duel s Budějovicemi.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Jirásek napsal:

  Škoda Brna, mohlo být derby :))

 • Pavel napsal:

  Kdyby v Č.B. nebylo asi 5 různých oddílů možná by tam nějaká soutěž i byla… ??? Navíc to že někde soutěž není, přece neznamená, že si to proto zaslouží ! To je divná logika…

  • Jirásek napsal:

   S těmi oddíly souhlas, k tomu druhému asi tohle. Když o to mají zájem a o ženskou extraligu jinak nijak valný zájem není, proč jim neumožnit to hrát, když chtějí? Nebo budem furt vše cpát jen do Prahe a zbytek republiky nic?

 • Pavel napsal:

  Protože se určitě nebude ostatním chtít tahat do Č.B. pro předem jasný zápas jen proto, že to tam chtějí hrát… kdyby nic jiného cesta není zdarma a zrovna na jih Čech to má daleko každý.

  • Jirásek napsal:

   Minimálně ke konci sezony to rozhodně jasné zápasy nebyly. Jediný problém bych viděl v tom, že holky hrály některé zápasy ve Strakonicích, ne v ČB, to by se ale mělo vyřešit s výstavbou haly. Jen dodávám – nejsem z ČB, to aby mě někdo neosočoval, že tady za ně oroduju. 😉

 • warrior napsal:

  proč se to tu řeší když Šumperk na příští sezónu stejně extraligu přihlašovat nebude 🙂

 • kolomaznik napsal:

  Ten Kozák nemůže hrát….

Napsat komentář

*