11. 10. 2011 Brankáři (8) KOMENTÁŘŮ

Florbal.cz rozšiřuje základnu – přidává specializovanou sekci pro brankáře

 Na úvod nové sezony přichystal web Florbal.cz novinku. Vedle tradičních stránek o extralize, reprezentaci, ženském i zahraničním florbale přináší další specializovanou sekci – web zaměřený na brankáře a brankářky.

Spouštíme jej shodou okolností pár dní poté, co česká brankářská škola slavila úspěch na Poháru mistrů, kde třem ze čtyř finalistů kryli záda její odchovanci. David Rytych (stal se jeho prvním českým vítězem v historii) a Daniela Kreisingerová byli navíc vyhlášeni nejlepšími gólmany turnaje.

Florbaloví brankáři jsou v každém týmu samostatnou jednotkou se speciálními úkoly na hřišti, odlišným vybavením i jinými tréninkovými potřebami. Přesto se jim věnuje jen minimální pozornost, přitom právě na nich a jejich schopnostech osud zápasu často závisí, rozhoduje o úspěchu týmu.

V českém florbalu je momentálně registrováno přibližně 2 500 brankářů a brankářek. Doufáme, že nejen jim, ale i trenérům, metodikům, rozhodčím i samotným hráčům, kteří na gólmany touží odjakživa vyzrát, přinese nový server zajímavé postřehy a novinky ze specifického brankářského světa. Světa viděného skrze dráty gólmanské masky.

Autorský tým tvoří extraligoví brankáři s reprezentačními zkušenostmi Jakub Koráb (Mladá Boleslav), Jan Barák (Chodov) a Kateřina Nikodýmová (dříve Tatran Střešovice). Sestavu doplňuje fotograf Martin Flousek (Chodov).

Snahou serveru bude zvýšit povědomí o zákonitostech brankářského postu a nastartovat lepší práci s gólmany současnými i budoucími.

Trio autorů se vynasnaží postihnout činnost gólmanů komplexně od kondiční přípravy, průpravných a herních cvičení, teoretického vymezení, fyziologického pohledu a také pomocí rozhovorů nahlédnout brankářům do hlavy.

Ve svých článcích budou autoři informovat nejen o věcech obecných, ale přinesou i vlastní pohledy a názory, proto je nelze brát jako dogmata. Půjde spíše o zamyšlení a doporučení.

Ať se vám na nových stránkách líbí – a pro gólmany ještě jeden vzkaz: co nejméně míčků ve vaší síti!


Autor: adminKOMENTÁŘE

 • vocasvodvosla napsal:

  ted uz chybi jen rubriky pro obrance , utocniky a trenery
  😀 😀 😀

 • Tomáš Fiala napsal:

  Tak možnosti jsou velké ale tenhle tým lidí chtěl psát o úzkém tématu a rádi jsme jim to umožnili.

 • GK napsal:

  Doufam ze to nebude jen hole placani o nicem, ale o technice, cvicenich a kondicni priprave z odborneho hlediska jako je tomu treba na svedskych strankach.

 • Adam napsal:

  Něco podobného již existuje http://www.florbalovigolmani.cz
  Ale oni asi nemaj ve svém týmu gólmany z extraligy 😀

  • Kiwi napsal:

   Nemusí to být jen golman z extraligy, aby měl co říci těm „ostatním“… a co golman, to názor, poznatek, zkušenost… takže „otevřenost“ pro všechny golmany a všechny názory… a nikde není napsané, že golman jen z nějakého „přeboru“ nemůže mít zajímavý a hlavně platný nápad pro všechny ostatní… já s tím teda alespoň problém nemám.. :-)))

 • spooky napsal:

  je to dobrý nápad !!

 • Prut27 napsal:

  Hole placani je tady zatim jen od tebe… Na psani nehezkych vet je jeste brzy.Kdyby sis precetl poradne a mozna i pomalu ten clanek zjistis, o cem ze chteji psat.

  Brankar.florbal.cz drzte se!!!

 • Kiwi napsal:

  Samozřejmě, že jako dlouholetý golman vítám jakoukoliv aktivitu směrem k našemu privátnímu „cechu“…přispíval jsem a přispívám i na již zde zmiňované stránky flobalovigolmani.cz, ale to neznamená, že se člověk uzavře ostatnímu světu…ať si každý vybere, co mu vyhovuje…. a na co se hlavně sám cítí.. a právě v tom je ta krása, ne? Tak jak jsem to mohl zatím posoudit, tak stránky flobalovigolmani.cz jsou opravdu pro tu širokou „základnu“, tj.třeba i pro ty opravdu začínající adepty „našeho“ řemesla a právě ti potřebují rady asi nejvíc…ale je to opravdu o tom, ať si každý vybere to, co mu vyhovuje ….a vůbec není na škodu, když budou vedle sebe fungovat dvě platformy pro golmany… ruku na srdce, koho z vás by to ještě tak před rokem napadlo? Tak vidíte a buďme rádi, že tu už máme tyto dvě, které, jak věřím, budou mít co říci všem golmanům, bez rozdílů lig a generací… :-)))

Napsat komentář

*