4. 3. 2012 Superliga (19) KOMENTÁŘŮ

TATRAN VYHRÁL DERBY I ZÁKLADNÍ ČÁST. Otrokovice jsou v play off

Střešovický Tatran vyhrál derby s Chodovem těsně 4:3 a stal se vítězem základní části Fortuna extraligy. Slavilo se i v Otrokovicích, které zdolaly 6:1 Pardubice a definitivně si pojistily místo v play off. Havířov odjel z Brna s debaklem 1:10, malé pražské derby pak vyhráli Bohemians nad Future 6:4.

Vypjatý souboj o 1. místo přilákal do střešovické „stodoly“ přes 400 diváků. Tatran šel do vedení už po půl minutě, Jendrišák ale dokázal vyrovnat, stejně jako po přesilovkové trefě Martina Richtra.

Rozhodující náskok si domácí vytvořili v průběhu 2. třetiny, kdy během 40 sekund dvakrát překonali chodovského Baráka. Hosté dostali na začátku poslední třetiny výhodu přesilovky, ale nevyužili ji. Přesto se následně nečekaně podařilo skórovat Švýcaru Hartmannovi.

Tatran bránil hubené vedení a v poslední minutě chyboval, když špatně střídal. Závěrečný tlak, kdy Chodov hrál 6 na 4, ale gólman Kafka ustál. Mistrovský celek zvládl oba důležité duely s Vítkovicemi i s Chodovem poměrem 4:3, vyhrál základní část a pro čtvrtfinále si zvolil havířovské Torpedo.

Otrokovičtí Panteři zkompletovali cestu za snem domácím vítězstvím nad Pardubicemi. V tradičně nabité hale na Štěrkovišti si vytvořili rozhodující náskok v průběhu 2. třetiny. Východočeši sice přežili sérii oslabení jen s jedním inkasovaným gólem a stihli snížit na 1:2. Jenže pak si vzal slovo Juraj Matejka a v průběhu prostředí části zkompletoval hattrick.

Panthers nakonec vyhráli 6:1, coby nováček soutěže obsadili konečné 7. místo a probojovali se do play off.

Vzhledem k vývoji zápasu v Otrokovicích se derby Future s Bohemians hrálo jen o umístění na 9. místě základní části a o to, kdo nastoupí v play down proti Pardubicím. Lepší formu si do nedělního duelu vzali „klokani“, kteří si zejména díky spolupráci Kindla s Jedličkou vypracovali slibný náskok.

Bohemians nakonec vyhráli 6:4 a pro play down budou jejich soupeřem Pardubice. Future čeká duel s Libercem.

Havířov, uspokojený postupem do play off, přijel do Brna bez zkušených mazáků a domácí tým toho bezezbytku využil. Buldoci vedli po 5 minutách 2:0, na konci třetiny 4:1 a brzy po začátku 2 části vyhnali 7. gólem z branky gólmana Kotulu.

Utkání posloužilo Brnu jako dobrý střelecký trénink a naladění formy před začátkem play off. Buldoci se navíc posunuli na 5. příčku před Mladou Boleslav. Torpedo sice nechalo odpočívat opory, ale z Vodové odjelo s debaklem.

A jak dopadla následná volba pro čtvrtfinále?
Tatran Střešovice – Torpedo Havířov
1.SC WOOW Vítkovice – Bulldogs Brno
TJ JM Pedro Pérez Chodov – Panthers Otrokovice
FBC Remedicum Ostrava – Billy Boy Mladá Boleslav

—————————————————

Statistiky nedělních zápasů 22. kola Fortuna extraligy:

Tatran Omlux Střešovice – TJ JM Pedro Pérez Chodov 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Branky:
1. M. Vávra (Kolísko), 14. Richter (Von der Pahlen), 34. M. Vávra (Podhráský), 35. Ondrušek (Fridrich) – 9. Jendrišák (Pražák), 16. Jendrišák (Curney), 47. Hartmann (Vrána). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 412.

Panthers Otrokovice – Sokol Pardubice 6:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky:
9. Matejka (Sovják), 26. Vaněk (Ťopek), 27. Matejka (Ťopek), 29. Ťopek (Hradil), 39. Matejka (Ťopek), 60. V. Večeřa (Krkoška) – 27. Šťastný (Burian). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 482.

Bulldogs Brno – Torpedo Havířov 10:1 (4:1, 4:0, 2:0)
Branky:
5. M. Koutný (Komínek), 5. J. Koutný (Ondráček), 16. Veselý (M. Koutný), 16. J. Koutný (Štěpánek), 22. Ondráček (J. Koutný), 23. Komínek (Veselý), 25. Ondráček (J. Koutný), 28. J. Koutný (Kadlec), 44. Kadlec (Ondráček), 53. Ondráček (R. Večeřa) – 19. Szász (Bajgar). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:4. Využití: 3:0. Diváci: 440.

x3m team SSK Future – FbŠ Bohemians 4:6 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky:
7. Soukup (Riebauer), 27. Riebauer (Soukup), 49. Soukup (Riebauer), 59. V. Krupička (Soukup) – 6. Jedlička (Kindl), 13. Kindl (Jedlička), 27. Šimek (Hluchý), 34. Kindl (Jedlička), 50. Kisugite, 57. Jedlička. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 201.