25. 3. 2012 Superliga (10) KOMENTÁŘŮ

FUTURE SLAVÍ ZÁCHRANU. Pardubice ztratily třígólový náskok, bude 5. zápas

Hráči SSK Future si uchovali extraligovou příslušnost i pro další sezonu. Pražané vyhráli v Liberci 7:3 a celou sérii 3:1 na zápasy. Vyrovnáno je naopak v duelu Bohemians s Pardubicemi. „Klokani“ dokázali na východě Čech v poslední třetině otočit z 3:6 na 7:6 a vynutit si 5. zápas.

Severočeši nezvládli prostřední část zápasu. Nejdříve promarnili pětiminutovou přesilovku, a i když se následně dostali do vedení 3:2, v poslední třetině totálně zkolabovali.

Ke zvratu zavelel Marek Soukup a následně přidali další 4 góly Krečmer, Žďárský, Riebauer a Vaculík. Zatímco žlutočerní zachránili elitní soutěž, Liberec se dostal do nepříjemné situace. Pro uchování extraligové příslušnosti bude muset vyhrát dalších 6 zápasů.

Pardubice měly dlouhou dobu v duelu s Bohemians navrch. Na konci 2. třetiny zvýšil Zozulák už na 6:3 a vše se zdálo být jasné. Jenže gól do šatny nabudil hosty.

Pražané se dostali do hry po 5 minutách, kdy po gólech Kindla a Čiháka snížili na rozdíl jedné branky, vyrovnání pak zařídil Adam Růžek. V závěru tentokrát štěstí při pardubických florbalistech nestálo. Zatímco v sobotu dali gól v samotném závěru domácí, tentokrát zařídil rozhodující trefu Pavel Čihák 58 sekund před koncem.

Pardubice mohou litovat promarněného náskoku, sezona už pro ně mohla skončit záchranou. Za vyklizení pole v posledních 20 minutách ale pykali a budou muset absolvovat další líté boje.

1. kolo play down – nedělní zápasy:

FBC Liberec – x3m team SSK Future 3:7 (2:1, 1:1, 0:5)
Branky: 7. Nesměrák (Blažek), 20. Nesměrák (Salát), 38. Král (Nesměrák) – 17. Kadoch (Krupička), 24. Riebauer, 45. Soukup (Šutko), 48. Krečmer (Řehoř), 54. Žďárský (Vaculík), 56. Riebauer (Řehoř), 60. Vaculík (Soukup). Rozhodčí: D. Bartošek, M. Bartošek. Vyloučení: 2:3, navíc Jastřembský (Future) 5 minut za předčasné opuštění trestné lavice. Využití: 0:1. Diváci: 168. Konečný stav série: 1:3.

Sokol Pardubice – FbŠ Jurex Bohemians 6:7 (4:1, 2:2, 0:4)
Branky:
4. Kunát (Šťastný), 15. Zozulák (Brychta), 16. Bahník (Lisa), 20. Bahník (Lisa), 30. Teichman (Burian), 40. Zozulák (Burian) – 13. Hněvkovský (Kisugite), 27. Bagin (Jedlička), 37. Šimek (Bagin), 44. Kindl (Hněvkovský), 46. Čihák (Kindl), 52. Růžek, 60. Čihák (Hněvkovský). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Diváci: 214. Stav série: 2:2.