29. 3. 2012 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

BOHEMIANS ZŮSTÁVAJÍ V ELITĚ. Pardubice čeká další práce

Bohemians vyhráli rozhodující 5. utkání play down série se Sokolem Pardubice 6:3 a celou ji získali poměrem 3:2 na zápasy. „Klokani“ v kunratické hale jen dokonali obrat, který načali v poslední třetině 4. duelu. Dva klíčové góly na začátku poslední části dal Tomáš Kindl.

V neděli měli Východočeši svého soupeře doslova na talíři, ale v poslední třetině prohospodařili 3gólový náskok a nakonec podlehli 6:7.

Bohemians ve čtvrtek na výkon ze závěrečné části 4. zápasu navázali, a i když hráli bez zraněného Jedličky, byli v improvizovaném domácím prostředí lepším týmem. Pardubice brzy prohrávaly, a i když na konci třetiny dokázaly Zozulákovou zásluhou srovnat stav, brzy zase tahaly za kratší konec provazu.

Fanoušci Bohemians

Optimismus do žil vlily „klokanům“ 2 slepené góly Vojtěcha Bagina a Jana Hněvkovského. Na konci 2. části sice Lisa snížil, nic to ale nezměnilo na větší pohodě domácích. Klíčové okamžiky přišly na začátku 3. třetiny, kdy Pardubičtí pohrdli velkou šancí a Kindl vzápětí s ledovým klidem prostřelil Mrkose počtvrté. Tahoun Bohemians přidal brzy ještě gól na 5:2 a Východočechům se plány postupně začaly hroutit.

Hostům nepomohla ani dvouminutová hra bez brankáře, Bohemians uhájili vítězství 6:3 a mohou slavit setrvání v extralize.

Pavel Čihák slaví jeden ze svých gólů

Pardubicím se nepodařil podobný kousek jako v loňské sezoně, kdy v 5. utkání porazily Spartu. Tentokrát rozhodující duel s jiným pražským týmem prohrály. Východočechy nyní čeká boj o účast v baráži, kde nastoupí proti Liberci. Poraženého čeká přímý sestup o patro níž.

1. kolo play down – 5. utkání:

FbŠ Bohemians – Sokol Pardubice 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
5. Hluchý, 33. Bagin (Kisugite), 34. Hněvkovský (Růžek), 44. Kindl (Čihák), 49. Kindl (Hněvkovský), 52. Šimek (Bagin) – 19. Zozulák (Teichman), 38. Lisa (Bahník), 55. Kunát (Bahník). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Konečný stav série: 3:2.