3. 4. 2012 1. liga (9) KOMENTÁŘŮ

O extraligu stále bojují čtyři týmy. Rozhodne superstředa!

 Obě semifinálové série jsou po druhém hracím víkendu opět vyrovnané. Sparta, ani Kladno nedokázaly navázat na výhry ze třetích zápasů a o osudu semifinálových bojů tak rozhodnou až páté duely. V play down potvrdila Plzeň roli favorita, když v rozhodujícím zápase přehrála pražský Start98 a zajistila si postup do 2. kola.

Výsledky zápasů mezi Spartou a Královskými Vinohrady se střídají jako den a noc. Ve třetím vzájemném zápase deklasovala Sparta svého soupeře vysoko 9:3 a ukázala, že to s návratem do extraligy myslí opravdu vážně. Celek SKV se však na nedělní odvetu dokázal připravit mnohem lépe a vynutil si pátý zápas.

Velkou zásluhu na srovnání série má střelec Eduard Piňos, který svými výkony táhne SKV celou sezonu. „Jsem velice rád, že se to povedlo. Celý tým šel za cílem vyhrát a oddálit tak konec úspěšné sezony,“ řekl Piňos po vítězném zápase. Vinohrady hnali za vítězstvím především diváci, kterých si na páteční zápas našlo cestu přes 400, na nedělní pak o stovku méně. „Fanouškům patří velké díky, už jen kvůli nim jsme museli v neděli vyhrát, abychom se jim omluvili za páteční vysokou prohru,“ dodal Piňos.

I druhá semifinálové série je po čtyřech zápasech vyrovnaná, ale na rozdíl od té pražské se o vítězství bojovalo vždy až do posledních minut. V sobotním zápase si pojistilo Kladno výhru až pár vteřin před koncem gólem do prázdné branky.

V tom nedělním sice Středočeši po 1. třetině vedli, Hattrick však dokázal ve 2. části skóre otočit a uhlídat těsný náskok až do závěrečného hvizdu. „Hattrick má ve svých řadách extraligou ostřílené hráče, kteří v play off prodávají svoje zkušenosti. To se ukázalo v dnešním zápase,“ smutnil po nedělní prohře kapitán Kladna Tomáš Leipner. „Teď je tah na nás. Ve středu dáme o gól víc než oni a postoupíme, o tom jsem přesvědčený a s tím do Brna jedeme,“ věřil Leipner.

Už ve čtvrtek dokázala Plzeň využít v rozhodujícím zápase 1. kola play down výhodu domácího prostředí a po výhře 6:3 poslala Start98 do 2. ligy. O následujícím víkendu přivítá ve 2. kole záchranářských bojů Havlíčkův Brod, se kterým se v přímém souboji popere o prvoligová práva i pro příští sezonu.

Semifinále play off 1. ligy:

3. zápasy:
TJ Sokol Královské Vinohrady – AC Sparta Praha Florbal 3:9 (1:5, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky:
1. Chroust (Hruška), 24. Chroust (Kapucián), 42. Vaňáč (Piňos) – 7. Šimůnek (Marvánek), 10. Šimůnek (Marvánek), 14. Perušič (Dvořák), 15. Rodina (Duchek), 18. Rodina (Duchek), 22. Perušič (Dvořák), 52. Pastor (Perušič), 59. Časar (Duchek), 60. Pastor (Moravec). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:5. Bez využití. Diváci: 427. Stav série: 1:2.

FBC Kladno – FBŠ Hattrick Brno 7:5 (2:2, 2:0, 3:3)
Branky a nahrávky:
5. Leipner (Lacko), 17. Slivka (Ryneš), 31. Ryneš (Holčák), 40. Slivka (Louvar), 47. Šikola, 48. Slivka (Lacko), 60. Richtr (Bobisud) – 8. Macálka (Houšť), 13. Felkl (Hauser), 44. Hlaváček (Houšť), 51. Houbal (Peš), 56. Veselý (Hlaváček). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 261. Stav série: 2:1.

4. zápasy:
TJ Sokol Královské Vinohrady – AC Sparta Praha Florbal 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
11. Buchta (Mareš), 23. Dolejš (Lanc), 26. Veselý, 28. Mareš (Zezulka), 43. Lanc (Nigrin), 49. Piňos (Buchta) – 32. Marvánek (Šimůnek), 55. Duchek (Šimůnek). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 332. Stav série: 2:2.

FBC Kladno – FBŠ Hattrick Brno 6:8 (4:3, 0:2, 2:3)
Branky a nahrávky:
4. Slivka (Sluka), 15. Vlček (Slivka), 16. Louvar (Sluka), 17. Holčák (Ryneš), 47. Sluka (Louvar), 58. Šikola (Sluka) – 5. Peš (Kopřiva), 16. Houšť (Macálka), 18. Macálka (Veselý), 26. Hlaváček (Felkl), 30. Houbal (Felkl), 41. Houšť (Hlaváček), 52. Felkl (Komenda), 58. Peš. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 175. Stav série: 2:2.

1.kolo play down:

Čtvrtek – 5. zápas:
FBC Plzeň – FBC Start98 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
3. Kleiner (Vopelák), 22. Khek (Eichler), 29. Rybka (Kleiner), 34. Khek (Eichler), 48. Eichler (Abrhám), 58. Houdek (Matějka) – 7. Vašíček (Altman), 17. Ullmann, 54. Altman (Vaniš). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 366. Stav série: 3:2.


Autor: adminKOMENTÁŘE

 • Jirka Lála napsal:

  To snad NE! Koho ta UNIE nominovala na rozhodující zápas HATTRICK – KLADNO? Jak někdo soudný může na prakticky rozhodující zápas o možnost boje o extraligu nominovat tuhle „Parodii na rozhodčí“??? To je nějaká tlačenka ne? 🙂

  • ag napsal:

   Kladno to má prostě pojištěné na všech frontách 🙂

   • Jirka napsal:

    Brno si na rozhodčí neustále stěžuje, takže to je jedno, kdo to píská.

    • Martin napsal:

     Stěžuje na rozhodčí??? Neblázni!!! Ani v jednom vyjádření po zápase není ani zmínka o stěžování si na rozhodčí 😀 Myslím tím od doby, co jsem převzal tým po Jirkovi Kyslíkovi.

  • Martin napsal:

   Věřím, že rozhodčí vše zvládnou. Pokud jsou nominovaní, tak dostali důvěru od Unie a nemám důvod někomu nevěřit, že by to nezvládli 🙂

  • Martin napsal:

   Navíc jsou to rozhodčí s extraligovýma zkušenostima, tak věřím, že to bude dobře odvedený zápas.

  • DD napsal:

   Dost mě štve, že nebude ze zápasu video, to bych tedy chtěl shlídnout! Rád bych se mýlil, ale nezvládnou to, hráči je sežerou a místo vrcholu sezony pro oba týmu bude cítit pachuť. Pachuť nikoliv křivdy, nestrannost je jejich silnou stránkou (bohužel asi jedinou), ale z vydání tolika snahy do celé sezony, aby pak Unie vyslala duo „nasměváčků“.Těm dvěma to vadit nebude, předstírání ztráty funkčnosti smyslů, zejména sluchu, jej jejich doména. Když je hráči absolutně nerespektují, budou dělat jakože nic a zůstanou v pohodě ve svém virtulálním zápase. Extraliga žen je pro ně stropem, to se všeobecně ví. Navíc jejich nominace je naprosto logická: „top rozhodčí, zkušení, respektovaní a není ani dvojice, která by to na zápas měla blíže!“ Ironie předchozího bije do očí v porovnání s druhým semifinále. Přejme krásný sportovní zážitek všem v Praze a v Brně snad nepřijde nikdo k úrazu.

 • buca napsal:

  chce se mně blít…

 • Martin napsal:

  Jenom pro vaši informaci… Rozhodčí zápas zvládli na výbornou.

Napsat komentář

*