4. 4. 2012 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Hattrick a Sparta si zahrají o extraligu!

Semifinálové bitvy jsou minulostí, o přímý postup do extraligy se ve finále 1. ligy poperou Sparta Praha a Hattrick Brno. Sparta přehrála v rozhodujícím zápase Vinohrady vysoko 9:3, Hattrick si poradil s Kladnem, které přestřílel 11:6.

Královské Vinohrady byly Spartě velmi vyrovnaným soupeřem, oba týmy si nedaly zadarmo ani kousek prostoru a předvedly divákům velkou florbalovou podívanou. Šestigólový rozdíl ve skóre udělaly až závěrečné minuty, ve kterých hosté zkoušeli z posledních sil zvrátit osud utkání se šesti hráči v poli. V tuto chvíli ukázala Sparta své zkušenosti a dvěma góly do prázdné branky rozhodla o svém postupu do finále.

Sparťanským soupeřem ve finále bude brněnský Hattrick. Ten jakožto nováček soutěže přestřílel v rozhodujícím zápase Kladno a zhatil tak plány Středočechů na návrat mezi elitu. Domácí šli za vítězstvím už od prvních minut a rozhodli téměř během 1. třetiny, kterou vyhráli v poměru 3:0. Kladno dokázalo v prostřední části snížit stav až na rozdíl jedné branky. Hattrick hnán skvělým publikem však vyrovnání nepřipustil a výhrou si zajistil postup do finále.

Výsledky – semifinále:
FBŠ Hattrick Brno – FBC Kladno 11:6 (3:0, 4:4, 4:2)
Branky a nahrávky:
4. Hauser (Komenda), 12. Hauser (Peš), 15. Hlaváček (Kytner), 29. Hlaváček, 33. Hauser (Komenda), 39. Felkl (Hauser), 40. Houšť (Hlaváček), 50. Hlaváček (Houšť), 55. Hlaváček, 56. Hauser, 59. Hlaváček – 32. Holčák (Sluka), 32. Louvar (Holčák), 33. Louvar (Lacko), 36. Sluka (Louvar), 52. Slivka (Holčák), 58. Sluka (Lacko). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 280. Konečný stav série: 3:2.

AC Sparta Praha Florbal – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:3 (3:2, 2:1, 4:0)
1. Dvořák (Havlas), 5. Perušič (Šimůnek), 5. Kozár (Pastor), 34. Časar (Pastor), 39. Šimůnek (Duchek), 52. Časar (Šimůnek), 56. Duchek (Križko) 58. Duchek (Svatoš), 59. Križko (Marvánek) – 2. Nigrin (Lanc), 3. Mareš (Buchta), 35. Kraus (Vaňáč). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 575. Konečný stav série: 3:2.