30. 5. 2012 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Liberec povedou Nesměrák s Fialou. Skružný pod Ještědem skončil

 Extraligový Liberec povedou v nové sezoně Lukáš Nesměrák a Tomáš Fiala, tedy dvojice odchovanců severočeského klubu. Na pozici kouče skončil po čtyřech sezonách bývalý dlouholetý reprezentační trenér Zdeněk Skružný. Předposlední otazník pro nadcházející ročník je tak z hlediska trenérského obsazení mužstev zodpovězen.

Lukáš Nesměrák přitom ještě v minulé sezoně bojoval na hřišti coby kapitán Liberce. Kariéru hráče však po devíti extraligových letech ukončil. Po sezoně bylo víceméně jasno o odchodu Zdeňka Skružného z postu kouče, v Liberci tak začal hon na nového kandidáta. Jako první padlo jméno právě zkušeného florbalisty, který si okusil i roli trenéra, když v minulosti pomáhal týmu žen libereckých Crazy Girls.

Zpočátku však byla jednání spíše negativní, nakonec se ale Nesměrák rozhodl na nabídku kývnout. „Dohodli jsme se minulý týden. Důvodů, proč jsme se nakonec rozhodli funkci vzít, je několik,“ přibližuje komplikovaná jednání obránce s reprezentačními zkušenostmi.

Přitom se původně rozhodl jinak. „Asi před dvěma týdny jsem našemu prezidentovi oznámil, že trénování vzít nemohu. Ale pak mě Tomáš Fiala s Blankou Procházkovou přesvědčili. Samozřejmě, že jsme si určili nějaké podmínky, které musí klub splnit vůči nám. Na společnou spolupráci se nicméně velmi těšíme,“ uvedl Nesměrák.

V příští sezoně bude mít pod taktovkou velmi mladý kádr. Mužstvo totiž kromě něj s velkou pravděpodobností opustí i David Derka, na spadnutí je také odchod Petra Saláta do Mladé Boleslavi. „Co se týče týmu, je to samozřejmě těžká otázka. Jako každý rok jsme zaznamenali nátlak Mladé Boleslavi, která chce znovu přijít ‚ke koláčům bez peněz‘,“ řekl Nesměrák.

A zdůraznil, že definitivního nic není, klub momentálně aktivně jedná. „Jsme rádi, že se nám podařilo udržet Matěje Klucha, kolem kterého bychom chtěli vybudovat naše mužstvo. Tým doplní velmi kvalitní junioři, kteří určitě dostanou svou šanci,“ nastiňuje Nesměrák svou představu.

I tak by Liberec pochopitelně přivítal do svého středu nějakou z posil. „V současné době jsou pro hráče na určitém výkonnostním stupni dveře do našeho týmu otevřené,“ dodal druhý z trenérů Tomáš Fiala.


Autor: adminKOMENTÁŘE

 • marek.drahan@seznam.cz napsal:

  Cesta do pekel, první liga volá…..

  • Etor_89 napsal:

   Nic proti Boleslavi, ale psal to i Slaný,měla by se konečně zaměřit na mládež a ne rok co rok obírat Liberec.

   • kecy napsal:

    MB: junioři – bronz v 1. lize, dorost – postup do 1. ligy/většina dorostu hrála loni 1. ligu juniorů, minimálně A+B týmy v kompletní struktuře, četná soustředění a kempy pro oddílovou mládež, materiálně všechny týmy zajištěny, jedny z nejnižších hráčských příspěvků ze všech elitních oddílů, všechny týmy (kromě mužů A) vedené místními boleslavskými trenéry s licencí B (resp. studenty licence B), popřípadě C, několik pedagogicky/tělovýchovně vzdělaných trenérů, 13 odchovanců v kádru extraligových mužů A…

    • Etor_89 napsal:

     Ok beru zpět, potom je třeba je zapracovávat více do mužského kádru, než pravidelně hledat jinde 😉

  • Rosaldo napsal:

   Whaaau, si zrejme jebnuty 😀 daj si radsej ruky hore

 • pravda napsal:

  okamžitý sestup bez skružnýho nic neodehrajou

 • Karlos napsal:

  Pro pravdu: asi moc prehled o tom tymu nemas priteli;)

 • ale napsal:

  ale má je to štěpán slaný

 • napsal:

  Pro pravdu: Asi sis možná nevšim takový maličkosti, že výsledky na hřišti dělaj především hráči né trenér 😀 Jak je připraví je věc jiná, ale na hřišti rozhodujou hráči. A předpokládám, že ty jsi takovej skvělej trenér, že by si z fleku mohl jít trénovat repre Finska nebo Švédska. 😀 😀

 • ssl napsal:

  Už aby spadli, bude zase o ostudu méně

Napsat komentář

*