6. 2. 2011 Reprezentace - Junioři (1) KOMENTÁŘŮ

Junioři zkoušku zvládli, Švýcary deklasovali po vzoru mužské reprezentace

Jeden z posledních testů české juniorské reprezentace dopadl výtečně. Tým pod vedením Rudolfa Škubala porazil v zápase o první místo na turnaji Polish Cup celek Švýcarska jednoznačně 9:5. Zápas rozhodla parádní druhá třetina, ve které dali Češi šest gólů.
Švýcaři jsou přitom stejně jako v seniorské kategorii hlavním rivalem v boji o medaile. Na posledním šampionátu vyhrál tým ze země helvétského kříže jednoznačně 7:1 a Čechy potupil. Zdá se ale, že nynější výběr si může věřit.

Po relativně vyrovnané 1. třetině přišel uragán. Češi si dodali sebevědomí dvěma využitými přesilovkami, a nasázeli do švýcarské sítě šest gólů v pravidelných intervalech. Klec opustil gólman Jonas Wittwer a jeho náhradník Sven Körner se měl co ohánět i v poslední třetině, neboť český výběr zůstal i nadále aktivní a svého soupeře přestřílel. Paradoxně se ale Švýcarům podařilo kosmeticky upravit skóre z 8:2 na mírnějších 9:5. I tak se juniorce podařilo napodobit národní tým mužů, který v posledním duelu na MS v boji o bronzové medaile zatížil konto Švýcarů devíti góly.

Do startu mistrovství světa zbývají necelé tři měsíce, ve kterých většina hráčů juniorského výběru odehraje extraligové zápasy. Poslední prověrkou by mělo být setkání s výběrem Slovenska na konci dubna. Pak už jen závěrečné soustředění a odjezd do nedalekého Weissenfelsu.

Česká republika – Švýcarsko 9:5 (2:1, 6:1, 1:3)
Branky: 4. a 38. Žďárský, 31. a 36. Mayer, 14. Hubálek, 23. Hájek, 24. Natov, 32. Šutko, 49. Stuchlík – 11. a 47. Pillichody, 22. Berry, 44. Hummer, 51. Garnier.
Rozhodčí: Kruseman, Hoogwout (Niz.)