26. 4. 2011 Reprezentace - Junioři (18) KOMENTÁŘŮ

Juniorská reprezentace zná nominaci pro světový šampionát v Německu

 



Juniorská reprezentace má za sebou poslední prověrku před světovým šampionátem v Německu. Na Slovensku tým okolo kapitána Toma Ondruška obstál. Slabší soupeře vyprovodil z hrací plochy rozdílem třídy a poradil si i s těmi silnějšími. Možná i proto bude stejný kádr hájit české barvy na MS.

„Akci hodnotím velmi pozitivně. Zaznamenali jsme dobré výsledky a prošli si i jakýmsi krizovým stavem v zápase se Švýcarskem. Nevypouštěli jsme jednoduché duely a troufám si tvrdit, že tahle parta je na MS připravená se vším všudy,“ zhodnotil slovenský turnaj kouč Rudolf Škubal.

Jeho svěřenci si poradili se všemi soupeři. Jednadvacet gólů dali Maďarku, sedmnáct Slovensku, devět Polsku a otočili i zápas se Švýcarskem.

„Klíčová pro úspěch na MS bude parta a to, aby se kluci kousli a hráli na své maximum. Žádný soupeř nebude o tolik horší, ani o tolik lepší než my. Proto je důležité táhnout za jeden provaz,“ zdůraznil Škubal a pokračoval.

„Příkladem mohou být čeští hokejisté na loňském MS nebo i juniorský tým z roku 2007. Tehdy měli kluci pochroumané kotníky, Barák měl něco s nohou, ale oni se neohlíželi na svůj zdravotní stav. Zatli zuby a hráli. Prostě chtěli. Věřím, že i tohle je ten správný tým. Každý ví, jakou má v týmu roli a co je potřeba udělat pro týmový úspěch.“

Juniory před mistrovstvím světa, které startuje třetího května, čeká už jen jednodenní teambuilding. „Nominace pro světový šampionát je uzavřená. Hráči, kteří byli na Slovensku, pojedou i do Německa.“

Nominace juniorů pro MS:

Brankáři:
Filip Kejík (Bulldogs Brno), Karel Mrkos (SSK Future)

Obránci:
Pavel Čihák (FBŠ Bohemians), Patrik Dóža (Tatran Střešovice), Martin Holčák (Tatran Střešovice), Jakub Hubálek (1. SC Vítkovice), Jan Marvánek (AC Sparta Praha), David Šutko (SSK Future), Lukáš Veltšmíd (1. SC Vítkovice)

Útočníci:
Lukáš Hájek (1. SC Vítkovice), Petr Kašpar (FBC Ostrava), Jiří Koutný (Bulldogs Brno), Matúš David (1. SC Vítkovice), Miroslav Mayer (SSK Future), Jan Natov (SSK Future), Tom Ondrušek (Tatran Střešovice), Michal Strachota (SSK Future), Zbyněk Stuchlík (SSK Future), Marek Vávra (Tatran Střešovice), David Žďárský (SSK Future)


Autor: admin



KOMENTÁŘE

Napsat komentář

*