16. 9. 2014 Nižší soutěže (7) KOMENTÁŘŮ

Jihlava odstoupila z Národní ligy

 Florbalisté Jihlavy nebudou hrát nově vzniklou Národní ligu. Pouhých 9 dnů před startem soutěže oznámili, že z ní odstupují. Své už vykonala i ligová komise, která klub potrestala pokutou ve výši 140 tisíc korun. Soutěž se doplňovat nebude, hrát se bude o 11 účastnících.

Jihlava poslala dopis s oznámením, že nenastoupí do nového ročníku na poslední chvíli. Nechce hrát ani nižší soutěž a tak se nebude doplňovat ze spodních pater. „Celé léto jsme se snažili této situaci vyhnout, jednali jsme s hráči v regionu, s velkými kluby o využití nového střídavého startu a snažili se urovnat i situaci v týmu, motivovat hráče. Bohužel s ohledem na silné zastoupení týmů na Vysočině ve vyšších soutěžích se nakonec řešení nepodařilo najít. Z vlastních zdrojů nejsme schopni nový tým postavit. Jen bychom poškodili tým juniorů a řešili bychom podobný problém jen v jiném týmu,“ říká prezident jihlavského klubu Michal Peterka.

Jihlavské vedení se tak rozhodlo raději nenastoupit. „Důvod odhlášení je jediný, špatný přístup samotných hráčů, kteří si dlouhodobě neplní své povinnosti,“ dodal šéf FbŠ Jihlava.

„Již minulá sezóna nebyla zcela ideální a my jsme věřili, že postup do Národní ligy bude pro náš mladý tým impuls a nová motivace. V tomto duchu jsme také před přihlášením dostali od týmu příslib. Bohužel to byla jen prázdná slova. Někteří hráči později avizovali, že v Jihlavě hrát nebudou a zbytek týmu se celé léto neukázal na přípravě,“ dodal.

Jihlavští tak došli jsme k přesvědčení, že v dané podobě by nedohráli soutěž. „Proto jsme se rozhodli vše rázně vyřešit před začátkem sezóny. Domnívám se, že takto dojde k výrazně menšímu znevážení soutěže, což je jedna z našich priorit,“ vysvětluje šéf FbŠ Jihlava.

Pokuta ve výši 140 tisíc však šokovala. Na florbalové poměry jde o velmi značnou část sezonního rozpočtu. „Očekávali jsme, že bude následovat exemplární trest. Víme, že podobné kroky nejsou pro florbal dobré, ale v některých bodech jak je LK ČFbU vykládá, s ní nesouhlasíme. Proto nyní celou situaci budeme analyzovat a zvážíme podání odvolání,“ říká Michal Peterka.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

  • Edgar napsal:

    ČFbU si občas nevidí na špičku nosu nebo si čas od času vyřizuje účty. 140 tisíc korun českých je likvidační, ale aspoň jde o velký klub s týmy ve vyšších soutěžích. ČFbU však už v minulosti udělilo pokuty téměř 100 tisíc malým klubům hrajícím na regionální úrovni. Bylo by dobré se takové zvůlo vzepřít.

Napsat komentář

*