Michal Podhráský. Foto: Anssi Koskinen Michal Podhráský. Foto: Anssi Koskinen
6. 10. 2014 Finsko (5) KOMENTÁŘŮ

Garčar i Podhráský nahrávali, z bodů se ale neradoval ani jeden

V obou pondělních zápasech finské ligy se představili Češi. Michal Podhráský, ani Milan Garčar se však se svými týmy z výhry radovat nemohli. Podhráského TPS nestačilo na předloňského mistra ze Seinäjoki, Garčarův Nokian v prodloužení podlehl Koovee.

Oběma bývalým obráncům střešovického Tatranu se přitom podařilo bodovat. Garčar si vedle 2minutového vyloučení připsal 2 asistence, jeho Nokianu ale nebyl nic platný ani hattrick Ossiho Ojaly, který svým 3. zásahem 3 minuty před koncem poslal zápas do prodloužení. V něm totiž 73 sekundách rozhodl o vítězství Koovee svou 2. trefou v utkání jinak nejlepší nahrávač dosavadního průběhu soutěže Miro Lehtinen.

Podhráskému zhatil plány na bodový zisk ze zápasu s SPV tahoun týmu ze Seinäjoki Mikko Kohonen. Bratr legendárního Miky nasázel do branky TPS Turku během 1. třetiny hattrick. Domácí se dostali ke slovu až v polovině zápasu, když se po Podhráského přihrávce trefil Hirvisuo. Když se TPS chtělo na konci zápasu po snížení na 3:5 pustit do závěrečného náporu, přišlo vyloučení a přesilovkovou pojistku na 2bodový zisk SPV přidal opět Mikko Kohonen.

Oba čeští legionáři se tak nacházejí ve spodku tabulky. TPS je s 1 výhrou a 2 remízami z 5 utkání na 9. místě. Nokian zatím odehrál pouze 3 zápasy a dělí se o předposlední pozici s týmem Indians, s nímž shodou okolností ve vzájemném zápase vybojoval svůj dosud jediný bod.

Nokian KrP – Koovee 7:8p (2:2, 4:3, 1:2 – 0:1)
17., 19. a 58. Ojala (na první GARČAR), 23. a 37. Krumins, 27. Johansson (GARČAR), 40. Kangasmäki – 4. a 62. Lehtinen, 18. a 46. Salin, 23. Mutanen, 36. Salomaa, 39. Immonen, 44. Ylisiurunen. Diváci: 587.

TPS Turku – SPV Seinäjoki 3:7 (0:3, 1:2, 2:2)
30. a 50. Hirvisuo (na první PODHRÁSKÝ), 55. Raitums – 11., 17., 20. a 56. Mikko Kohonen, 30. Hankkio, 37. Kuusela, 57. Hakala. Diváci: 438.