Ondra Kozák a Vojta Bagin
23. 10. 2014 Český pohár (2) KOMENTÁŘŮ

Pohár ČP: Derby jako Brno i vítězný gól Ondry Kozáka

V úvodních zápasech osmifinálových skupin zvítězili všichni favorité, některá utkání však byla velmi zajímavá. Brněnští Buldoci rozhodli derby s Hattrickem až dvě a půl minuty před koncem, namále měl po první třetině i Tatran v Kladně a Bohemians proti Mukařovu.

1. kolo osmifinálových skupin

Skupina A
Start si proti jednomu z favoritů na extraligový titul rozhodně neuřízl ostudu. Naděje týmu z pražských Kunratic na bodový zisk ale mařil výtečně chytající Jakub Výtisk v brance Boleslavi. Po slepených gólech Curneyho a Ekla bylo za stavu 0:4 o vítězi prakticky jasno.

FBC Start98 – Florbal Mladá Boleslav 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 16. Rožnovják, 21. J. Bouška, 33. Curney, 34. Ekl. Diváci: 87.

Kladenští v sestavě s několika bývalými Tatraňáky odehráli skvělou první třetinu, po níž vedli o dva góly. Postupně ale přebrali otěže zápasu úřadující vícemistři a vítězství i přes závěrečný nápor domácích uhájili. Třikrát se trefili kladenský Václav Linhart a střešovický Jan Natov.

FBC Kladno – Tatran Střešovice 5:7 (3:1, 1:4, 1:2)
Branky: 8., 39. a 51. Linhart, 12. Richtr, 19. Přívara – 25., 41. a 59. Natov, 9. Nushart, 24. Syrovátko, 28. Mayer, 40. Kolísko. Diváci: 86.

Skupina B
Tým plný bývalých extraligových hráčů, známější pod dřívějším názvem Tago Mago, vlétl na Bohemku zhurta a na začátku druhé třetiny zvyšoval David Podhráský už na 4:1 pro Mukařov. To ale jakoby zelenobílé probudilo, mezi 26. a 40. minutou nasypali do branky účastníka Národní ligy 9 branek a nebylo o co hrát. Vítěznou branku si připsal populární objekt florbalových recesistů Ondřej Kozák.

TJ Sokol Mukařov – FBŠ Bohemians 5:13 (3:1, 1:9, 1:3)
Branky: 8. Majer, 12. Vejrych, 12. Drahorád, 21. D. Podhráský, 42. Svatoš – 30. a 32. Kozák, 34. a 40. Hoffer, 38. a 44. Bagin, 4. Kisugite, 26. Čihák, 27. Zapletal, 30. D. Šimek, 31. Mandík, 47. Kindl, 54. M. Šimek. Diváci: 43.

Utkání TJ JM Chodov – Sokol Královské Vinohrady se bude dohrávat 12.11.

Skupina C
Derby jako Brno viděla hala Vodová. Dvě třetiny to vypadalo na jasné vítězství extraligových Bulldogs, ve třetí části ale prvoligový Hattrick čtyřmi zásahy v řadě otočil skóre a vyhnal z brány favoritů Lukáše Bábíčka. Poslední slovo ale měli přece jen Buldoci, kterým trefy Petra Kadlece a Martina Koutného zajistili první osmifinálovou výhru.

Bulldogs Brno – FBŠ Hattrick Brno 7:6 (3:1, 2:1, 2:4)
Branky: 7. a 18. Jakůbek, 12. O. Veselý, 31. Ondráček, 38. J. Koutný, 56. Kadlec, 58. M. Koutný – 10. a 43. Felkl, 40. Houšť, 44. Kopřiva, 45. Houbal, 48. M. Veselý. Diváci: 237.

Největší překvapení moravské části Poháru, Alligators Klobouky, nechytlo začátek a po první třetině prohrávalo 0:5, když hned tři góly z pěti vstřelil Jakub Martinek. I když poté hosté ze Znojma polevili a hattrick nastřílel i domácí Ladislav Dufek, na vítězství favorita to nic nezměnilo.

FbC Alligators – TJ Znojmo 6:11 (0:5, 3:4, 3:2)
Branky: 32., 49. a 55. Dufek, 32. a 52. Líznar, 38. Gremmel – 6., 12. a 17. Martinek, 35. a 51. Částek, 11. Virgl, 15. Hanák, 26. Palát, 30. Šindelář, 31. Pánek, 53. Kučera. Diváci: 23.

Skupina D
Rožnov po nepovedeném začátku vyhrál poslední dva zápasy 1. ligy, proti Ostravě však na své úspěchy navázat nedokázal. FBC si tak alespoň částečně spravilo chuť ze série proher v extralize. Příslibem do dalších utkání může být také fakt, že se prosadilo hned 8 různých střelců.

1. FBK Rožnov p/R – FBC Ostrava 2:9 (0:3, 1:4, 1:2)
Branky: 24. Velech, 48. Čejpa – 18. a 30. Šimíček, 17. Kašovský, 20. Komačka, 24. Vítovec, 32. Ivan, 34. Řezáč, 42. Eichner, 43. Šimík. Diváci: 86.

Vítkovice v klidu a pohodě rozstříleli Opavu. V zápase dostali příležitost i hráči širšího kádru. Za větší herní vytížení se hattrickem odměnil Slovák Ladislav Gál, premiérový gól za A tým si připsal nerozlučný útočný parťák Adama Delonga Jakub Vilím.

S.K. P.E.M.A Opava – 1. SC Vítkovice 2:13 (0:5, 1:5, 1:3)
Branky: 37. Pavela, 53. Světlík – 11., 29. a 32. Gál, 14. a 19. Šebesta, 19. a 60. Matúš, 4. Brus, 35. Řezanina, 39. Jankulár, 39. Vilím, 53. Gurkovský, 59. Brauer. Diváci: 147.

Autor: Redakce Florbal.cz