26. 10. 2014 Finsko (5) KOMENTÁŘŮ

Finsko: Dvě výhry za víkend má SPV, na čele o skóre Happee

Dvě výhry vybojovalo o víkendu ve finské lize SPV Seinäjoki, o skóre před ním se ale na čele udrželo Happee. Obhájci titulu si bez problémů poradili s Josbou, která tak ani na osmý pokus nedosáhla na své premiérové body v sezoně.

Koovee si díky skvělému úvodu utkání odvedlo body z Espoo. Místní Oilers prohrávali ve 21. minutě už 1:5 a ke smazání ztráty jim nestačili ani dva góly reprezentanta Caspera Pfitznera.

Dokonce pětigólový náskok si během prvních dvou třetin vytvořili hráči SSV Helsinki. Hosté z SC Classic se v posledním dějství snažili toto manko zlikvidovat v několikaminutové powerplay, hattrick legendárního Lassiho Vänttinena byl však nakonec málo.

SPV prokázalo slušnou formu a připsalo si šestou a sedmou výhru z osmi zápasů. V sobotní bitvě s Indians předloňské mistry potrápil domácí mladík Eino Pesu, který se trefil hned čtyřikrát, favorité utkání však nakonec o gól zvítězili.

Jednodušší práci pak měl tým ze Seinäjoki v neděli, OLS smetl jednoznačně 8:2. Hráči z Oulu tak budou mít z víkendu rozporuplné pocity. Den před nepodařeným vystoupením proti SPV totiž porazili tým SalBa.

Na čele soutěže se udrželo Happee. Poslední Josbu načal hned po 44 vteřinách hry Peter Kotilainen. Hosté sice zvládli překvapivě vyrovnat a na první přestávku se šlo za vyrovnaného stavu, v dalším průběhu zápasu ale do branky Josby napadali kromě druhého zásahu Kotilainena i střely dalších šesti jeho spoluhráčů.

Espoon Oilers – Koovee 5:8 (1:4, 3:2, 1:2)
Branky: 23. a 36. Pfitzner, 11. Pajukoski, 28. Wardi, 50. Hirmasto – 3. a 14. Lehtinen, 5. Repo, 8. a 21. Immonen, 30. Salomaa, 47. Salin, 60. Kuusisto. Diváci: 483.

SSV Helsinki – Classic 5:3 (4:0, 1:0, 0:3)
Branky: 7. a 11. Laasonen, 1. Järvinen, 12. Kailiala, 33. Laitila – 46., 55. a 60. Vänttinen. Diváci: 321.

Indians – SPV Seinäjoki 6:7 (3:4, 1:1, 2:2)
Branky: 10., 12., 23. a 60. Pesu, 16. Kainulainen, 56. Venäläinen – 10. a 13. Kuusela, 17. a 41. Mikko Kohonen, 16. Hakonen, 27. Hakala, 60. Holopainen. Diváci: 355.

OLS Oulu – SalBa 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 13. a 14. Kiipeli, 29. Paloste, 37. Tiira, 56. Neimelä – 33. Lehtoniemi, 59. Peltola. Diváci: 468.

Happee Jyväskylä – Josba 8:2 (1:1, 4:1, 3:0)
Branky: 1. a 45. Kotilainen, 21. Kauko, 22. Huisman, 37. Manninen, 38. Ukkonen, 47. Heikkinen, 50. Tikka – 12. Kajoskinen, 38. Hallikainen. Diváci: 701.

OLS Oulu – SPV Seinäjoki 2:8 (1:2, 1:3, 0:3)
Branky: 10. Kiipeli, 25. Niemelä – 5. a 24. Hulmi, 8. Hakonen, 32. Holopainen, 38. Koski, 50. Hankkio, 54. Myllymäki, 56. Pelto-Arvo. Diváci: 860.