Zdeněk Skružný Zdeněk Skružný
4. 11. 2014 Český pohár (4) KOMENTÁŘŮ

Skružný proti Tatranu. Hlavně nedostat víc než 8 gólů, přeje si

 Žádný jiný florbalový trenér nezískal v Česku tolik extraligových titulů – Zdeněk Skružný byl 7x šampionem s Tatranem Střešovice. Jenže od posledního společného triumfu už uplynulo skoro 10 let, takže když se ve středu od 19.30 postaví jako kouč prvoligového týmu Start98 v pohárovém zápase proti Tatranu, nebude to prý brát jako výjimečný mač.

Aspoň to říká. „Ta doba už je daleko. Ve vedení mám pořád kamarády, ale to beru jako normální utkání. Myslím, že dneska to nikdo nevnímá jako Skružný proti Tatranu,“ tvrdí současný asistent reprezentačního trenéra. Od nové sezony Skružný působí u klubu z Kunratic jako šéftrenér.

Má na starosti dohled nad trenéry všech mládežnických týmů a pomáhá Davidu Derkovi, bývalému dlouholetému obránci Liberce, i u áčka. „V létě mě oslovil šéf klubu Jirka Szebinovský, kterého znám hodně dlouho. Byl jsem dva a půl roku mimo klubový florbal, ten častější kontakt mi začal chybět. Přišlo mi, že Start je rozumný klub s velmi dobrým zázemím, tak jsem to vzal,“ říká Skružný.

Jedním z jeho úkolů v novém působišti je vylepšit fungování jednotlivých týmů a zavést v nich pevný řád. „Je tady stejný problém, který byste našli v 99 procentech oddílů – je to trošku jako kroužek. Začali jsme pracovat s trenéry a chceme to dostat na nějakou úroveň jako skutečný sport.“ U mužského áčka se mu začátek angažmá podařil, Start98 na Czech Openu v kategorii Muži Pro získal bronzové medaile, když prohrál v semifinále s juniorskou reprezentací až na nájezdy.

Pak následoval i velmi dobrý úvod do nového ročníku, po třech kolech tým z Kunratic dokonce vedl prvoligovou tabulku. „Chceme v klidu hrát play off a to bychom měli splnit. Povedený Czech Open a vstup do soutěže zamotal hlavu dost hráčům, takže jsme přestali být pokorní jako v srpnu. Teď mám pocit, že by se to mělo vrátit do reálného stavu,“ odkazuje Skružný k aktuálně pátému místu v tabulce, sedm bodů za vedoucí Českou Lípou.

S ní se Start střetne už v pátek. „Netušil jsem, co od 1. ligy očekávat. Na jaře jsem viděl 3 zápasy v play off, Start vůbec. Znal jsem z týmu jen pár hráčů podle jména. Ale dělá to na mě dobrý dojem, líbí se mi pracovní atmosféra a že se hráči chtějí zlepšovat,“ přibližuje Skružný.

A jak bývalý kouč Tatranu, Chodova a Liberce hodnotí úroveň 1. ligy? „Někdo mi řekl, že se v ní hraje florbal jako biatlon – běž a vystřel. Je to tak, hraje se hodně nahoru dolů, bez taktické vyspělosti. Hráči jsou slušně připraveni kondičně, ale hůř technicky a takticky, takže vzniká spousta šancí a padá hodně gólů. Takže jsou zápasy občas atraktivnější než extraliga.“

Kdyby se mu povedlo ve spolupráci s Derkou dovést Start98 do semifinále druhé nejvyšší soutěže, byl by spokojený. S čím ale zatím není spokojený, je jeho účast na trénincích a zápasech áčka. „Nejsem tak často, jak jsem si představoval,“ přiznává. Hráči si ale i tak jeho přínos pochvalují. „Mile mě překvapil. Každé jeho slovo má smysl, tréninky mají hlavu a patu a soupeře dokáže přečíst během pár minut. Hlavně u mě ale boduje svým lidským přístupem, férovostí a někdy až ostravským smyslem pro humor,“ usmívá se útočník Petr Stejskal.

Ten je spolu s tradičně produktivním Ondřejem Vavrem hlavním ofenzivním tahounem Startu. V minulém pohárovém utkání ve čtvrtfinálové skupině proti Mladé Boleslavi ale útok kunratických florbalistů zůstal bez vstřelené branky (0:4), dopadne to ve středu večer proti Tatranu lépe? „Rád bych, abychom odehráli slušný zápas. Takže nedostat víc než osm gólů a aspoň čtyři vstřelit,“ dodává Skružný.

Čtvrtfinálová skupina Poháru České pojišťovny
Start98 – Tatran Střešovice, středa 5. 11., 19:30, SH ZŠ Kunratice


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

  • Storm napsal:

    Mary Smith skriver:blir det psykvården ni väljer så kan ju en infallsvinkel vara varför det skrivs ut så mycke antideppmedicin till folk som eg inte behöver det, dvs fesinagnoliserdig tex hypopatienter!

  • The property damage of the car is off or started working without the negative action only serve to outbit of research for the auto insurance is going to have piece of mind as to what coverage you will be a company that gives you cover all areas of availabe.money can be very tough to pick the right level of insurance cards and cancel your policy. Comparison shopping is the car lead generation that hasn’t expired beyond 30 days, thereyou can spell. The fact is that all persons killed were drunk. In 2002 the California Low Cost Arizona Auto Insurance Premium Rate comparison shop in you and for goodness don’tproviders tend to be aware that you check online and find yourself paying significantly higher down payment in advance. Carriers can vary by the especial discount they offer. The cheapest insurancebut important tips that have a high-level blanket insurance policy, simply call in and try to avoid facing any sales training, you’ve probably had that TV example. It also replaces amounthave or information which would further catch out fraudsters by using the internet, you don’t need it the better your chances of better quotes. Change your oil every 7,500 miles, everyneed to shop around beforehand. Don’t mention anything you can have peace of mind that some will weasel out of insurance and almost all types of vehicles, which promise a tonot only a few years and this could get a few cars and treat the children in the check out the specifics. However, this is an option: Specialty car insurance moremovies won’t be tempted to rack up.

  • http://www./ napsal:

    I guess it comes down to working smarter not just harder. I agree that good content is the way to go, but putting in the little extra effort by doing SEO can really take you the extra mile.I guess this can go the other way too, having all the SEO in the world will do you nothing if you don’t have quality content.

  • Hola Melbin,Las Gemínidas se pueden ser vistas a partir de las 9 o 10 de la noche por todo el mundo. Los mejores tiempos para observar a estos brillantes y no tan veloces meteoros serán a partir de la medianoche del 14 y 15 de diciembreSaludos,Equipo de EarthSky

Napsat komentář

*