Mladá Boleslav - SKV. Foto: Štěpán Tomš, www.fotoms.cz Mladá Boleslav - SKV. Foto: Štěpán Tomš, www.fotoms.cz
20. 11. 2014 Český pohár (0) KOMENTÁŘŮ

Boleslav oplatila Tatranu ligovou porážku a je v semifinále poháru!

360 diváků, 13 gólů a dramatické prodloužení. Zápas mezi Mladou Boleslaví a Tatranem je důkazem, že i pohár může diváky bavit. Atraktivní bitvu rozhodl až v prodloužení Ondřej Fojta, a poslal tak Mladou Boleslav do semifinále. Mezi nejlepší 4 postupují také Chodov, Brno a Vítkovice.

Mladá Boleslav si ve šlágru skupiny A vedla v úvodu utkání lépe a rychle se dostala do 3gólového vedení. Jenže Střešovice se nevzdaly a skóre otočily ve svůj prospěch díky 4 gólům v řadě. Přestřelka pokračovala. Ve 46. minutě vstřelil 6. branku Tatranu matador Milan Fridrich a poslal svůj tým do těsného vedení.

Tentokrát však stihla ztrátu dohnat Boleslav. Trefil se Tomáš Chroust, který tak přidal už svou 4. branku utkání a celkově se podílel na 5 gólech. Stejnou bilancí se mohl pochlubit také Jiří Curney, jenž za celý zápas nasbíral 5 gólových asistencí.

Duel za stavu 6:6 dospěl až do prodloužení. V jeho 3. minutě Fojta usměrnil skákající míček do sítě a spustil oslavy domácích. Obhájce trofeje porazil v přímém boji o postup Tatran 7:6 v prodloužení a vrátil mu ligovou porážku ze sobotního duelu.

Ve skupině B se o postup střetly Bohemians a Chodov. Za vítězstvím od začátku směřoval Chodov, který i díky 2 brankám Martina Flouska porazil „klokany“ 6:3. Skupinu C ovládli brněnští Bulldogs, kteří ve 3. zápase zdolali Znojmo na jeho půdě 6:5 a čtvrtfinálovou částí tak propluli bez ztráty bodu. Stejně jako Vítkovice, které v derby sestřelily Ostravu 9 góly.

Výsledky Poháru České pojišťovny

SKUPINA A:

FBC Start 98 – FBC Kladno 4:6 (0:3, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 27. Hubáček (Haspeklo), 34. Haspeklo (Vavro), 39. Gajdoš (Haspeklo), 44. Vašíček – 2. Leipner (Nolč), 6. Přívara (Louvar), 19. Louvar (Přívara), 22. Prošek (Lacko), 44. Štechmüller (Přívara), 59. Prošek (Řeháček). Diváci: 10.

Florbal Mladá Boleslav – Tatran Střešovice 7:6 (3:3, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. To. Chroust (Kološ), 5. To. Chroust (Curney), 12. Kološ (To. Chroust), 26. Křenek (Curney), 38. To. Chroust (Curney), 48. To. Chroust (Curney), 63. Fojta (Curney) – 15. Ullmann (Natov), 17. Fridrich (Mayer), 20. Fridrich (Deutsch), 23. M. Vávra (Riebauer), 45. M. Vávra (Fridrich), 46. Fridrich (M. Vávra). Diváci: 360.

Konečné pořadí: 1. Ml. Boleslav 8, 2. Tatran 7, 3. Kladno 6, 4. Start 3.

SKUPINA B:

TJ Sokol Mukařov – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4 (0:1, 2:0, 3:3)
26. Hlavička, 38. Šimek (Hlavička), 41. Svatoš (Noha), 45. Drahorád (Hron), 58. Šimek (Majer) – 15. Michalík (Bína), 48. Mareš (Zezulka), 49. Mareš (Zezulka), 52. Mareš (Zezulka). Diváci: 34.

FBŠ Bohemians – TJ JM Chodov 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
11. Poláček (Kuncman), 39. Poláček (Čihák), 43. Kindl (Musil) – 9. Kotlas, 12. T. Vávra (Pražák), 22. Flousek (Havránek), 33. Běhavý (Jastřembský), 49. Flousek (Pražan), 60. Pražák. Diváci: 40.

Konečné pořadí: 1. Chodov 9, 2. Bohemians 6, 3. Mukařov 3, 4. Vinohrady 0.

SKUPINA C:

FbC Aligators – FBŠ Hattrick Brno 3:10 (0:3, 2:2, 1:5)
29. Gremmel (Kolaja), 31. Kordula (Volek), 56. Volek (Dufek) – 14. Kozlík (Švehla), 18. Vojtíšek (Hauser), 19. Marek (Felkl), 21. Mati (Felkl), 35. Houbal (Kopřiva), 43. Houšť (Houbal), 49. Švehla (Kozlík), 50. Houšť (Houbal), 51. Hauser (Mati), 52. Vojtíšek (Švehla). Diváci: 20.

TJ Znojmo – Bulldogs Brno 5:6 (2:1, 3:3, 0:2)
Branky: 9. Palát, 20. Kucharič (Částek), 25. Kucharič, 26. Kučera (Martinek), 31. Hanák (Sláma) – 18. Mendrek (Kadlec), 34. Mendrek (Fuchs), 38. J. Koutný (Jakůbek), 38. Jakůbek (Bauer), 50. Mendrek (Fuchs), 59. Jakůbek (Juhaňák). Diváci: 155.

Konečné pořadí: 1. Bulldogs 9, 2. Znojmo 6, 3. Hattrick 3, Aligators 0.

SKUPINA D:

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm – S.K. P.E.M.A. Opava 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
4. Bártek (Barabáš), 10. Rýpar (Velech), 20. Rýpar (Velech), 26. Bártek (Čejpa), 56. Štamposký (Barabáš), 58. Rýpar (Blizňák) – 25. Halámek (Dzierža), 37. Halámek (Dzierža), 45. Dzierža (Halámek). Diváci: 35.

FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 6:9 (2:5, 2:2, 2:2)
Branky: 15. Šimíček (Eichner), 20. Ivan (Kováč), 29. Švajný (Šimíček), 33. Šimík (Hrabal), 50. Šimíček (Vítovec), 56. Trulík (Svačinka) – 1. Hájek ( Řezanina), 6. Brus (Šebesta), 8. Bräuer (Pešat), 9. Hubálek (Hájek), 10. Bräuer (Pešat), 35. Matejčík (Veltšmíd), 39. Šebesta (Řezanina), 44. Hájek (Řezanina), 58. Bräuer (Veltšmíd). Diváci: 121.

Konečné pořadí: 1. Vítkovice 9, 2. Ostrava 4, 3. Rožnov 3, 4. Opava 0.