29. 11. 2014 Nižší soutěže (1) KOMENTÁŘŮ

Smutný a Havránek míří do Tago Mago

 Účastník západní skupiny Národní ligy Traverza Mukařov – Tago Mago získal před druhou polovinou sezony 2 extraligové posily! Do týmu plného bývalých extraligistů míří z Vinohrad kanonýr Michal Smutný a z Chodova mladík Adam Havránek.

Barvy Traverzy obléká například dosavadní Havránkův trenér David Podhráský, jeho bývalí spoluhráči z Chodova Jakub Noha a Jakub Majer, ale i někdejší pilíř obranných řad Tatranu Aleš Hlavička či útočník Bohemians Tadeáš Velechovský. Kapitánem je pak robustní forward Tadeáš Drahorád, který býval v mládežnických kategoriích velkou nadějí českého florbalu.

Klub je už od svého založení pod názvem Tago Mago znám velkou oblibou humoru a také svým poněkud bohémským přístupem k florbalu, kvůli čemuž občas bývá srovnáván s legendou Czech Open Finnsta IBK.

Odchovanec Florbalu Nebušice Smutný je známý jako skvělý střelec, v letošní sezoně po postupu Vinohrad do extraligy se mu ale vůbec nedařilo. V 8 odehraných zápasech nezaznamenal ani bod a nakonec byl přeřazen do B týmu.

Devatenáctiletý Havránek si ve své první sezoně mezi dospělými připsal i premiérový extraligový gól, když dorážkou překonal ostravského veterána Štěpána Laju. Vedle této trefy zaznamenal i jednu přihrávku. Díky svému nízkému věku může hrát v Traverze na střídavý start, není tedy vyloučeno, že se v této sezoně ještě objeví i v dresu Chodova.

Oba nováčci se zapojili hned do dnešního zápasu proti FBC Plzeň a nevedli si vůbec špatně. Smutný si připsal 4 kanadské body (2+2), Havránek 2 (1+1).

Foto: Otakar Prášek


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

  • marc77 napsal:

    článek dobrý, až na tu češtinu autora.. pYlíř jsem ještě neviděl, snad jedině pilíř 🙂

Napsat komentář

*