20. 12. 2014 Finsko (0) KOMENTÁŘŮ

Koovee zdolalo Happee, na čelo jde SPV

Po Mistrovství světa se rozjela i finská nejvyšší soutěž a dařilo se výhradně domácím. Na úvodní zápas po reprezentační pauze nebude v dobrém vzpomínat obhájce titulu Happee, který se po prohře s Koovee propadl až na třetí místo. V souboji posledních dvou týmů tabulky si SalBa poradila s Josbou.

Koovee využilo domácího prostředí a zejména díky výborné druhé třetině si připsalo do tabulky důležité dva body. Bývalý tým českého reprezentanta Tomáše Sladkého si postupně vybudoval až náskok 8:2. Happee tak nepomohl ani hattrick útočníka Veli-Mattiho Hynynena.

Do čela se však, se stejným bodovým ziskem jako Koovee, dostali díky výrazně lepšímu skóre hráči SPV Seinäjoki. Ani oni na vlastní palubovce neponechali nic náhodě a když proti Classic v 32. zvyšoval Jukka-Pekka Pelto-Arvo svým druhým gólem v zápase už na 6:0, bylo o vítězi rozhodnuto. Hosté sice třemi góly zkorigovali výsledek, ale na posunu SPV do čela tabulky už nedokázali nic změnit.

SalBa nedopustila propad na poslední místo tabulky a Josbu přehrála 7:5. Rozhodla opět druhé třetina, kterou domácí vyhráli 4:1. Největší podíl na jejich triumfu měl střelec hattricku Tomi Lahti.

Bez zraněného Tommiho Ara nastoupili Tapanilan Erä do zápasu s Oilers Espoo a domácí dokázali absence zkušeného obránce využít. Dvěma góly se blýskli Perttu Pajukoski a také Casper Pfitzner, který si tak spravil chuť poté co na něj těsně nezbylo místo ve finském výběru pro MS.

Páteční výsledky
Koovee – Happee 8:4 (2:1, 4:1, 2:2)
Branky: 19. a 44. Lehtinen, 22. a 28. Mutanen, 15. Ylisiurunen, 38. Koljonen, 40. Aho, 42. Salomaa – 24., 52. a 54. Hynynen, 11. Tikka. Diváci: 582.

SalBa – Josba 7:5 (1:1, 4:1, 2:3)
Branky: 17., 26. a 59. Lahti, 24. a 30. Haapasalo, 30. a 58. Salonen – 46. a 51. Kajoksinen, 14. a 60. Könönen, 39. Lautanen. Diváci: 500.

SPV Seinäjoki – Classic 6:3 (2:0, 4:2, 0:1)
Branky: 16. a 32. Pelto-Arvo, 16. Kuusela, 26. Koski, 30. Hakala, 31. Hankio – 33. a 37. Juhola, 51. Johansson. Diváci: 792.

Oilers – Tapanilan 7:5 (2:1, 3:0, 2:4)
Branky: 11. a 31. Pfitzner, 43. a 57. Pajukoski, 9. Markelin, 22. Uronen, 39. Talvitie – 17. Salonen, 44. Jolma, 51. Fagerholm, 57. Kapanen, 60. Iiskola. Diváci: 1041.