21. 12. 2014 Finsko (0) KOMENTÁŘŮ

Podhráského asistence opět k výhře nepomohly

I ve druhém utkání po reprezentační přestávce dokázal bodoval český reprezentační obránce Michal Podhráský. Stejně jako v prvním případě to ale jeho TPS Turku nebylo nic platné, v Oulu totiž prohrálo 4:7. V zajímavém souboji SSV Helsinki s SPV Seinäjoki se radovali hráči z hlavního města. Na čelo se díky tomu posunuli obhájci z Happee.

TPS prospalo první třetinu a prohrálo jí 3:0. Náskok hráčů OLS Oulu postupně narostl až na 6:1 a teprve za tohoto stavu oživil naděje hostů na bodový zisk dvěma slepenými góly Olli-Akseli Laine. U obou zásahů mu asistoval Podhráský. Bývalý bek Tatranu si do statistik připsal i vyloučení, kterým minutu před koncem definitivně zhatil naděje svého týmu na vyrovnání. V následné přesilovce pak dokončila zkázu TPS a také svůj hattrick bývalá hvězda finské juniorské reprezentace Valtteri Parviainen.

SSV využilo domácího prostředí a rozstřílelo silné SPV Seinäjoki 9:3. Základ k tomu florbalisté z Helsinek položili hned v první třetině, z níž si odnesli třígólový náskok. SPV se po prohře kvůli slabšímu skóre neudrželo na první místě tabulky, SSV se naopak raduje z cenného vítězství a vedoucímu duu se přiblížilo na dosah jednoho bodu.

Happee se proti předposlednímu týmu tabulky SalBa rozjíždělo pomalu. První gól zaznamenal až v 21. zázračný talent Eemil Ukkonen, ve třetím dějství se ale naplno ukázala převaha domácích. Hattrickem se na konečné výhře 7:1 podílel stříbrný medailista z nedávného MS Jami Manninen.

V Tampere viděla fantastická návštěva 1451 diváků parádní přestřelku se šťastným koncem pro domácí Classic. Obrana hostující Oilers nepracovala zrovna precizně, z čehož těžil zejména čtyřgólový Sami Johansson.

OLS Oulu – TPS Turku 7:4 (3:0, 3:3, 1:1)
Branky: 14., 21. a 60. Parviainen, 10. Rantala, 15. Hakala, 24. Kinnunen, 36. Kiipeli – 39. a 40. Laine (na obě PODHRÁSKÝ), 21. Raitums, 55. Hyytiäinen. Diváci: 614.

SSV Helsinky – SPV Seinäjoki 9:3 (3:0, 2:2, 4:1)
Branky: 9., 47. a 59. Laasonen, 24. a 60. Laitila, 4. Tuhkanen, 13. Helenius, 24. Mahlberg, 55. Lax – 29. Koski, 40. Mikko Kohonen, 57. Kuusela. Diváci: 539.

Happee – SalBa 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)
Branky: 27., 42. a 45. Manninen, 21. Ukkonen, 46. Heikkinen, 46. Kääriäinen, 57. Tikka – 48. Peltola. Diváci: 758.

Classic – Oilers Espoo 13:6 (2:2, 7:4, 4:0)
Branky: 6., 23., 34. a 46. Johansson, 34. a 53. Salminen, 5. Luukko, 24. Juhola, 24. Ahola, 25. Kivipaasi, 31. Mäkipää, 55. Salo, 58. Savonen – 2. Talvitie, 9. Lamminen, 22. Lindfors, 36. Wardi, 37. Pajukoski, 37. Nurminen. Diváci: 1451.