30. 1. 2015 Finsko (3) KOMENTÁŘŮ

Happee podlehlo Classic, Nokian ztratil vyhraný zápas

Loňský mistr finské Salibandyliigy Happee nenavýšil svůj čtyřbodový náskok v čele tabulky, když doma podlehl Classic 6:10. Po šesti porážkách zabralo TPS Turku v sestavě s Michalem Podhráským, naopak Nokian Milana Garčara neuvěřitelným kolapsem ve druhé a třetí třetině daroval vítězství Josbě.

Happee dalo zásluhou Jasky-Petteriho Kuneliuse první gól, Classic ale díky dvěma slepeným gólům v závěru třetiny otočilo a postupně se dostalo do vedení 10:3! Domácí sice třemi góly debakl zmírnili, i tak ale utrpěli čtvrtou porážku v sezoně. Třemi góly se na straně vítězů blýskl Sami Johansson.

Florbalisté Nokianu, v jejichž sestavě nechyběl ani Milan Garčar, vedli po první třetině 3:0 a kráčeli za bezproblémovým vítězstvím. Pak ale přišlo nepochopitelné selhání. Josba vyhrála druhé a následně i třetí dějství v poměru 5:1 a odrazila se definitivně ode dna tabulky. Na předposledním místě má stejně bodů jako TPS Turku a Indians na místech před ní, pouze bod před touto trojicí je Nokian.

Šest zápasů za sebou TPS Turku nedokázalo vyhrát, vyšlo to až na sedmý pokus. SalBa šla hned v 6. minutě do vedení, když se trefil Tomi Lahti. Domácí sice poprvé skórovali až v 27. minutě, nakonec ale výsledek zvládli otočit. Tým Michala Podhráského tak díky výhře 5:1 přerušil výsledkovou mizérii.

Výsledky

Happee – Classic 6:10 (1:3, 2:3, 3:4)
Branky: 2. Kunelius, 22. Kauko, 32. Tikka, 55. Kääriäinen, 55. Kotilainen, 58. Hynynen – 19., 37. a 47. S. Johansson, 12. a 26. Ahola, 19. Luukko, 26. Ruokostenpohja, 41. Piha, 46. Eronen, 48. Mäkipää. Diváci: 795.

Josba – Nokian KrP 10:5 (0:3, 5:1, 5:1)
Branky: 27. a 54. Könönen, 22. Lassonen, 36. Puska, 38. Sivonen, 39. Nurmela, 42. P. Väänänen, 46. Kejonen, 57. Kajoksinen, 59. Matikainen – 3. Keskitalo, 10. J. Jokinen, 17. H. Johansson, 38. Kangasmäki, 45. Andersson. Diváci: 224.

TPS Turku – SalBa 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky: 39. a 42. Laine, 27. Brännbacka, 46. Tuominen, 60. Hirvisuo – 6. Lahti. Diváci: 543.