Martin Bocian, trenér FBC Chomutov. Foto: Roman Dušek Martin Bocian, trenér FBC Chomutov. Foto: Roman Dušek
17. 3. 2015 Rozhodčí (61) KOMENTÁŘŮ

Zvláštní pravidlo: Slova k rozhodčím zakázána! Pochvala = pokuta 500 Kč

 Florbalové dění v závěru aktuálního soutěžního ročníku nabírá obrátky. Bohužel nejen na hřištích, ale i v kancelářích vedení soutěží. Zdá se, že bdělým funkcionářům neunikne jediná myška.

Tým Chomutova odehrál letos skvělou sezonu. Do domácí haly nalákal diváky a zaplněnou halu by mohly závidět i některé extraligové kluby. Základní část třetí nejvyšší soutěže jasně ovládl. V play off neuspěl, ale vyřazení vzali na severu Čech s pokorou. Jen trenér Marin Bocian zapomněl na důležitou věc. K rozhodčí se nikdy, ale nikdy, zdůrazňujeme ještě jednou: NIKDY nevyjadřujte.

Bocian toto pravidlo porušil. „Chtěl bych poděkovat týmu za dnešní bojovnost a soupeři pogratulovat k postupu, rozhodčím za vedení dnešního utkání. Musíme se z dnešní porážky poučit do další sezony.“ Tato slova uvedl do onlajnu, který je možné najít na webu Český florbal.

Jeho slova byla opravdu důstojná, ne každý vyřazení unese. Ale činovníci České florbalové unie byli nekompromisní. Přišla pokuta.

Pokuta pro FBC Chomutov

Martin Bocian to vzal s nadhledem, jiný by ale na jeho místě asi vylétl z kůže: „Rád bych se tímto tedy pánům Čížkovi a Balounovi omluvil, že jsem je v online přenosu pochválil za dobrý výkon. Omlouvám se, příště si s rozhodčími raději ani nepodám ruku, abych nebyl nařčen za fyzické napadení…“

Odvolávat se prý nebude, jen ať je ona absurdita dotažena až do konce. „Já to třeba nevěděl. Věděl jsem, že nesmím kritizovat, ale teď už nebudu ani chválit,“ říkal v diskusi na svém facebookovém profilu. „A odvolávat se nebudu, ale diskuze nad tímto bodem je určitě na místě,“ dodal. Chomutovu tak Česká florbalová unie odečte 500 korun ze soutěžní kauce.

Česká florbalová unie podle slov předsedy Komise elitních soutěží Martina Musila kluby upozornila, že jakákoli slova k sudím budou trestána. „Zástupci oddílů, kteří tvoří Komisi elitních soutěží, již v minulém roce rozhodli, že nebude povoleno jakékoliv komentování výkonů rozhodčích do oficiálních online přenosů ČFbU. Oddíly tak chtějí zabránit dohadům, jak jsou některá prohlášení trenérů ve skutečnosti myšlena. Do svých komentářů by trenéři měli pouze komentovat výkon svého týmu a klíčové okamžiky utkání, jelikož z nich často čerpají i lokální a celostátní média,“ řekl šéf KESu.

Podle toho se chtěl zařídil trenér Ústí nad Labem, které hraje o soutěž výš než Chomutov a momentálně play off o extraligu. Ve dvou víkendových zápasech se tak florbalový fanoušek o pocitech trenéra nedozvěděl nic. Tomáš Syryčanský totiž už radši komentář poněkolikáté formuluje následně: „Dneska se hrál nádherný florbal, všechno šlapalo jako hodinky dle předpisů. Hokej a fotbal by nám mohl závidět. Utkání rozhodla krásná hra.“ Jenže ani tento koment se nelíbil. „Za ty dva stejné komentáře z víkendu jsem dostal pokutu 1000 Kč,“ říká Syryčanský.

A tak to má být!


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • znalec napsal:

  Opět je třeba podotknout, že toto je práce pana Mlčouška. Tak, jak všude rozhodčím říká, že nemají vylučovat, nedej bože u dětí, tam je to tabu, tak se i rýpe v onlinech a střílí pokuty na všechny strany. Pokud se florbal nezbaví lidí jako on, nikam se to nepohne

  • napsal:

   Chybu bych hledala spis u lidi,kteri se nedokazi ovladnout a maji potrebu v komentari hodnotit vykon rozhodcich. Prece nemuze byt tak tezke se tohoto vyvarovat:)

   • Tomáš Krásný napsal:

    A v čem spatřujete hodnocení výkonu rozhodčích, když jim pouze slušně poděkoval? Copak je v naší občanské společnosti již zakázané projevit slušnost a poděkovat?

    • florb.fanda napsal:

     Když něco není dovoleno (komentovat výkon rozhodčí), tak se přece nedá mluvit o svobodě projevu. A pokud někdo rozhodčí komentovat bude, musí mu být jasné, že za to bude postihnut. Nic hrozného na tom nevidím.

     • Tomáš Krásný napsal:

      Zakázané ovšem je pouze se vyjadřovat k výkonu rozhodčího. Poděkování nelze považovat za vyjádření se k výkonu rozhodčího. To je prostě pouze projev lidské slušnosti. ta se však pomalu z florbalového hnutí vytrácí.

     • něco jiného napsal:

      A k čemu jinému se vztahuje chválící komentář než k výkonu rozhodčích?

     • Tomáš Krásný napsal:

      On ale neděkoval rozhodčím za dobrý výkon, on jim poděkoval za to, že tam byli a zápas pískali. V jeho komentáři není žádná zmínka o pozitivním, či negativním hodnocení jejích výkonu. Takže prostě mi z toho vychází již zmiňovaný projev slušného chování.

     • něco jiného napsal:

      aha. stejně je to zvláštní. to je jako děkovat hráčům, že se uráčili přijít na utkání a že si s sebou nezapomněli vzít hokejky. A že byli tak hodní a hráli. Stejně tak absurdní mi přijde chválit rozhodčí, že tam byli a že utkání odpískali. Spíš mi to přijde jako nějaké ironické hodnocení…sám trenér asi nejlépe ví.

     • Tomáš Krásný napsal:

      Tak vidíte. Sám píšete, že vám to přijde jako ironie. Ale pokuty se nemůžou udělovat na základě nějakých domněnek či pocitů

     • Jirka Bareš napsal:

      nesmět za něco poděkovat je úplně zvrácené, i když by se děkovalo za úplně samozřejmou věc

     • Tomáš Krásný napsal:

      Omlouvám se za předchozí komentáře, právě jsem dočetl Základy práva pro první ročník vysokých škol a protože si v některých pasážích této knihy nejsem úplně jistý, tak jsem tuto velmi komplikovanou problematiku konzultoval ještě s několika kolegy právníky, a zjistil jsem od nich, že když je zakázáno se vyjadřovat k výkonu rozhodčích, tak i kladné hodnocení je vyjádření se k výkonu rozhodčího. Byl jsem z toho zjištění dost šokovaný, tak jsem pro jistotu zadal ještě jeden expertní posudek, o jeho výsledku vás budu i nadále informovat.

     • Tomáš Krásný napsal:

      Kdopak se tu vydává za mou osobu a píše za mě komentáře? 🙂

 • Ne (šťastník ) napsal:

  To se asi nedoplatím…

 • Znojmo napsal:

  A kolik dostane uplakaný pan Šťastník ze Znojma, který v komentářích brečí ohledně rozhodčích asi tak každý druhý zápas a je jedno, jestli Znojmo vyhrálo (třeba vs. Opava) či ne?

 • reportér napsal:

  A budou platit pokutu také hráčky klubu FbK Wildcats Praha, když v každém reportu se jim nelíbí rozhodčí? viz. jejich web http://www.fbkwildcats.com

  • Michel napsal:

   Tento článek se zabývá textovým onlinem ČFbU. Vyjádření k rozhodčím na klubových webech se tyto pokuty nevztahují. Každý trenér je povinný po celostátních zápasech dát krátký komentář ohledně zápasu a zde se nesmí vyjadřovat k výkonu rozhodčích.

  • TerezaS napsal:

   Pokud dlouhodobě sledujete zápasy ženské části klubu FbK Wildcats Praha, tak musíte přeci objektivním okem uznat, že se na jejich zápasech rozhodčí často podepisují. A pokud sledujete naše reporty ze zápasů, tak si můžete všimnout, že ne v každém se objevuje kritika rozhodčích. Pokud to není nutné, proč bychom to do reportu psali, že? 🙂

 • klokaniflorbalek.cz napsal:

  Vyjádření trenéra hostí ( zároveň trenéra reprezentaci mužů ) Bohemka – Chodov
  http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/meny/spekulanti-zkusi-prolomit-hranici-27-korun-za-euro-tvrdi-analytici-1172463

  Vše OK

  • klokaniflorbalek napsal:

   omlouvám se za špatný odkaz správne je http://online.cfbu.cz/20142015/online-104590.htm

   • něco jiného napsal:

    Máte na mysli soutěž juniorů, soutěž, ve které nejsou takové požadavky jako u soutěží, ve kterých se týmům vyplácejí odměny za kvalitní pořadatelství, zajištění dostatečného počtu diváků a určitou „úroveň“. A když dostávají týmy peníze, proč by neměly respektovat pravidla. Třeba se v tomto konkrétním případě tým jen upozornil…do toho my nevidíme.

    • klokaniflorbalek napsal:

     ano jedná se o G2 a předpokládám, že pravidla platí pro všechny soutěže stejně či ne?

     • něco jiného napsal:

      Ano, to ano. Ale přece ne vždy musí dostat družstvo, které hraje nižší soutěž stejně vysokou pokutu za něco, za co tým ve vyšší soutěži vyšší pokutu. Určitá hierarchie tam být může. A v rámci ní to může být pro vyššího pokuta a pro nižšího upozornění na to, že se to takhle dělat nemá a jestli to zopakuje, bude pokutován.

 • florbalovy fanousek napsal:

  Bud at se komentare treneru zrusi nebo at se treneri vyjadruji jen tak,jak to po nich chteji predpisy. Nevidim v tom problem…

 • vazne? napsal:

  A co svoboda projevu? Jak v komunisnu…

 • Tim napsal:

  Samozřejmě pokud někdo neustále kritizuje v onlajnu výkon rozhodčích, tak ten at platí pokuty. Ale pokud někdo, jako v tomhle případě Boca, poděkoval rozhodčím za dobrý výkon? Tak to je asi, tak jako by host v restauraci poděkoval kuchaři za dobrý jídlo. A „odměnou“by mu byl zákaz vstupu do tý restaurace. ANO ,tohle je demokracie v ČR. Tak a teď čekám taky trest. Minimálně pokutu od UNIE, že kritizuju jejich rozhodnutí na netu.

  • florb.fanda napsal:

   Aby to bylo přesné, to je jako kdyby Vám v restauraci donesli jídlo, po kterém by se Vám udělalo špatně a Vy jste vzkázal kuchařovi, že mu děkujete za jeho výtvor, že je opravdu kvalitní kuchař.

   • Tim napsal:

    Tvé komentáře to stojí za to, ne jen u mé reakce. Ale u všech. Zřejmě budeš asi hodně velkej čtenář. Každej tady mluví o tom,že Boca NEHODNOTIL VÝKON rozhodčích. Jen jim slušně poděkoval. Ale ty budeš zřejmě autorem tohohle nařízení z řad unie. Všichni tady píší, jak Boca jen slušně poděkoval a ty to hned překrucuješ. Fakt radši vypni v těch Bohnicích počítač a běž si pro injekci

    • něco jiného napsal:

     Názorová rozmanitost není nikdy od věci.

    • Martina napsal:

     A co jste čekal? Že se tady sejde parta lidí, která bude mít stejnej názor – že unie je hrozná a všichni si tu budete notovat? Proč by někdo nemohl mít jiný názor?

     • Tim napsal:

      Každej at si má názor jakej chce. Ale princip toho je, že to je nesmysl. Dát pokutu někomu za to, že poděkuje. Že není striktně v tom předpise daný, že trenér by se neměl vyjadřovat negativně k výkonu rozhodčích. Pokud rozhodčí opravdu to odpíská dobře. Proč ho veřejně nepochválit? Ale jo příjde pan florb.fanda a bude v tom spatřovat nevím co. Podle něj je špatně i ROZHODČÍMU PODAT PO ZÁPASE RUKU. To je taky přeci proti něčemu ne? Co pane florb.fando? A nedej bože ,když náhodou trenér poděkuje a podá ruku ,rozhodčí z řad žen. Není to pane florb.fando sexuální obtěžování.Ale přesně tyhle florb.fandy a další pánové z unie potřebují, pokud si to nepíší sami. Aby se mohli poplácat po ramenou, jak vše dělaj dobře už 20 let stejně. A běda , kdyby někdo něco chtěl změnit k lepšímu. To neexistuje. Přeci, my co jsme na tý unii to děláme nejlíp. Stejný myšlení, jako politici.

 • nikdo napsal:

  Pokud někdo neustále kritizuje rozhodčí, tak je asi něco špatně na rozhodčích, není to ojedinělý případ, jsou zápasy, kdy si na rozhodčí stěžují obě strany. Neustále opakující se problém s rozhodčími nikdo neřeší, delegát jim vytkne pár chyb a co? Kluby platí odměny rozhodčím, platí cestovné rozhodčím a nemají žádnou šanci nic změnit. Rozhodčí přijedou svoje si odfoukají a peníze dostanou i kdyby jen stáli za manťáky. Nejsou to malé peníze ! Ale unie taky potřebuje z něčeho doplnit rozpočet, takže jakákoliv záminka na pokutu znamená „kasa cink“ a to všichni ti činovníci (čti činoherníci) z unie moc dobře vědí, proto si to jejich „pokuta bude oddílu odečtena ze soutěžní kauce“ si opakují před spaním…

  • znalec napsal:

   kluby nemají žádnou šanci nic změnit? a co třebas ty rozhodčí vychovat? Motivovat je, aby se stali rozhodčími, aby chodili na semináře, aby pískali třebas klubové přáteláky a zlěpšovali se…jsi alibista

   • nikdo napsal:

    to přece děláme, protože kdyby ne, tak hádej co 🙂
    spíše mi šlo o nějaký projekt výběru rozhodčích, u nás je spousta kvalitních párů a i oni sem tam něco přehlídnou, ale pořád mají respekt a pořád se s nimi dá něco vysvětlit, florbal ničí páry, kteří si myslí, že jsou nesmrtelní a … vlastně jsou.

 • Honza napsal:

  Pozoruju, že spolu s upadající kvalitou rozhodčích (hlavně v nižších soutěžích… čest výjimkám) se zvyšuje jejich citlivost (a citlivost unie)na hodnocení jejich výkonů.
  V posledních dvou letech jsem nezaznamenal, že by se rozhodčí byl schopen za odpískání evidentních nesmyslů omluvit nebo jejich odpískání vysvětlit. Jediné čeho se mi dostane, je výhrůžka vyloučením, disciplinárkou nebo pokutou. Říkal jsem si proč to asi a po posledních kauzách(nejdříve Bedla, teď Bóca) to začínám chápat – rozhodčí jsou přímo vychováváni v tom, že jsou neomylní, nikdo si k nim nesmí nic dovolit a nemusí nikomu nic vysvětlovat. A výsledek – arogance, pocit nedotknutelnosti,neschopnost přijmout kritiku a poučit se z vlastních chyb (jasně, když je nedělají, že?…).

  • Tim napsal:

   Souhlas. Ono se stačí kouknout na nominace rozhodčích na regionální úrovni. Z 90% to pískají pořád ti samý rozhodčí. Některý si můžou dokonce vybírat soutěže, které budou pískat. Jelikož jsou velcí kamarádi s lidmi co dělají nominace. Ale nemají na to pískat ,kolikrát ani žáky. Jenže z takových nikdy nebudou rozhodčí s velkým R. Takový jsou u nás bohužel asi jen dva. Černý – Janoušek. Ale ne, tak možná bych křivdil některým jiným dobrým rozhodčím.

 • Michel napsal:

  Jsme pro, aby rozhodčí z celostátních soutěží vyplácela unie. To by se hned chlapci začali rychle snažit. Udělat nějakou základní odměnu a když to odpískáš dobře, tak ti přidáme a když ne, tak smůla, aspon si z toho někteří nebudou dělat byznys.
  Furt mi nejde do hlavy, co sporty udělali z rozhodčích. Někdy mi přijde, že jsou to polobozi, nad kterýma někdo neustále drží ochranou ruku a toho kdo se proti nim vyjádří hned trestají. Není to problém jen florbalu. Jenže když vidím, jak rozhodčí pokazí zápas a ještě mu třeba poškozený domácí tým musí vyplácet odměnu, to mi přijde vážně k zamyšlení. A pak tu máme ten nešvar jako je vyvádění diváků. To je teprve ujeté.

 • Jirka Bareš napsal:

  Tato situace je absurdní, i když je to možná striktně podle pravidel udělená pokuta. Podle mě je ale absurdní i fakt, že komentář trenéra je povinný a zároveň je určeno co tam smí a co nesmí říct. Když to přeženu tak to už to tam může psát unijní cenzor rovnou za něj, aby nebyly nějaké problémy, aby to někoho náhodou neurazilo, někoho se to nedotklo a aby to vypadalo že je vše dle nalajnovaných postupů, bez ohledu na to co se odehrálo a jak to dotazovaný vidí vlastníma očima. Dle mého soudu, když už je komentář vyžadován (přesněji přikázán), tak by si tam měl trenér říkat co chce, je to jeho prostor a jeho odpovědnost, za to co řekne ho bude pak soudit čtenář. Tím, že se zakáže něco říkat, se nezmění ani chroničtí stěžovaté(postěžují si mimo záznam i tak), ani se nezlepší rozhodčí(kteří pak neustojí sebemenší tlak). Ať si trenér řekne co chce a obrázek o něm ať si udělá každý sám. Jinak v souvislosti s kritikou sudích z hlediště – viděl jsem teď krásný moment v sobotním zápase ply-off 1.ligy Kladno-Znojmo. V přestávce míjela cestou do šatny dvojice sudích Čížek-Baloun kotel fanoušků Znojma a zvláště jeden z nich na ně během cesty z plných plic něco křičel(pochybuji že chválu). Sudí toho nedbali a s kamenným výrazem šli dál – takhle si představuju profi reakci sudího na podobné momenty-divák si něco řve, jdu dál a hledim si svého, palec nahoru! Hned jsem si vybavil oproti tomu nedávný tyjátr z Děkanky:-)

  • Petis napsal:

   úplný souhlas.

  • Kerim napsal:

   Navrhuju, aby Unie sestavila sadu několika otázek, na které by trenéři po zápase odpovídali pouze ANO/NE a toto by se pak stalo součástí onlinů 🙂
   Unie by se nažrala (onliny by obsahovaly hodnocení zápasu bez invektiv) a trenéři zůstali celí (tj. bez pokut)

  • Tomáš Krásný napsal:

   Problém je, že ta pokuta nebyla udělena striktně podle pravidel. Jeho vyjádření totiž není nijak hodnotící (jen poděkoval rozhodčím za to, že tam byli a pískali) a v žádném případě jej nelze vyložit jako komentář týkající se výkonu rozhodčího. Škoda, že se pan trenér neodvolal.

   • Jirka Bareš napsal:

    To je možné, záleží jak si to vyložili, nicméně já vidim jako hlavní problém to, že za takovýhle výrok je možné někoho pokutovat

   • rikota napsal:

    Trenér se vyjádřil v rozporu s předpisem soutěže: „trenérům není dovoleno se vyjadřovat v den utkání k výkonu rozhodčích“.

    Vyjádřil se k rozhodčím.

    • Kerim napsal:

     Bocian: „Chtěl bych poděkovat týmu za dnešní bojovnost a soupeři pogratulovat k postupu, rozhodčím za vedení dnešního utkání.“
     Ano, píšete správně, že se vyjádřil k rozhodčím. Nikoliv „k výkonu rozhodčích“. Je to sice slovíčkaření, ale je to tak. Ve slovech pana Bociana nelze vyčíst nic o výkonu rozhodčích.

 • Petis napsal:

  I když je to další z absurdit úspěšně zavedených do českého florbalu, tak by si tu pokutu pro pana Bociana asi díky nesmyslnému předpisu (jehož existenci vůbec nechápu) Unie obhájila. Nicméně by mě docela zajímalo, co by se dělo, kdyby se pan Syryčanský jen tak z principu obrátil na soud… Protože když už se tak perfektně dodržují předpisy a dávají se pokuty za pochvalu, tak ten komentář pana Syryčanského je zcela v pořádku a pokuta 1000,- byla jednoznačně udělena neoprávněně!(je to asi stejný nesmysl, jako když Bedlu před zápasem s Brnem upozorňovali, že ho budou sledovat, jestli na střídačce nekaučuje… – jako by bylo někde přikázáno, že hráč nesmí mluvit ke svým spoluhráčům)

  Florbal jako sport miluju – dal mi fantasticky prožitých 20 let, během své kariéry a chvíli i po ní jsem se cca 7 let věnoval i trénování. Aktivní činnost jsem ukončil kvůli rodičovství a vždy jsem měl vizi, že až děti odrostou, tak se k trénování ve florbalu rád vrátím.
  Ale poslední dobou mě florbal doslova otravuje. A to i třeba jen sledováním v televizi. Je mi prostě z těchto kauz vyloženě na blití. Vím, že já osobně bych se nikdy s takovouto stupidní pokutou nesmířil a dostal bych se okamžitě do podobně znepřátelené a beznadějné pozice, v jaké je nyní Bedla. A to nemám zapotřebí. Je to smutné, ale ČFBU dělá všechno pro to, aby lidi, co tento sport milují, byli zhnuseni a našli si v životě jiné – neabsurdní – cesty.
  Petis Pajer

  • Kerim napsal:

   Souhlas bez výhrad.

  • něco jiného napsal:

   Stačí se podívat na komentář p.Syryčanského k předchozímu utkání: Škoda, že nemám zbytečnou tisícovku. Jestli ty zápasy budou ve stejném stylu jako dnes a my tu sérii vyhrajeme, tak můžu z fleku vystřídat Cepka v repre, a ještě si tam vezmu 7 hráčů. Až takhle je to moc těžký boj s obry. Těšíme se na zítřek, válka pokračuje!

   Asi prudí. A asi ten komentář, za který dostal pokutu tentokrát, byl vyhodnocen taky jako prudící. Třeba se tak vyjádřil naschvál…

   • Jirka Bareš napsal:

    Nevidím žádný problém v tom, že je ten komentář „prudící“. A vůbec kdo má právo posuzovat co je prudící a co už není prudící? To by se pak taky mohlo stát, že někdo napíše třeba „soupeř byl v dnešním utkání lepší a zaslouženě vyhrál“ a nějaký cenzor usoudí, že je to ironie a že tím soupeře popichuje, tak si skásne pokutu za nevhodné vyjadřování(tohle je lehce nadsazené, ale ne zas tak moc když vidíme za co dostal trest ten Bocian). Nakonec když někdo napíše „prudící“ komentář, je to pouze jeho volba a je na ostatních, aby posoudili jestli se jim takové vyjadřování líbí nebo ne, jestli s ním souhlasí nebo ne. Jestli se někdo s něčím tak banálním jako je takovýhle komentář nechá rozhodit, tak je to podle mě hlavně jeho problém a neměl by tím obtežovat ostatní různými zákazy.

  • Tomáš Krásný napsal:

   Pod to se podepíšu. Doba, kdy to byl sport kamarádů v přátelské atmosféře je bohužel pryč. I do tohoto sportu se již dostali do popředí zájmy určitých skupin a spousta oddílů si ze svých řad už stihla vychovat tzv. bafunáře, pro které je sport až na 5. místě. Velká škoda pro florbal

   • Boží mlýny napsal:

    O kažení rodinné atmosféry ve florbalu mluví člověk, kterého kvůli jeho chování nemá mnoho lidí ve vlastním klubu rádo. Mluví o ní člověk, který se k moci ve vlastním klubu dostal pomocí čachrů s plnými mocemi od jeho členů a dokázal tak vyšachovat nejen Radka Mrázka z vedení klubu. Člověk, který si z Vítkovic snaží udělat byznys a svým jednáním (kauza Jelínek, kauza reprezentace, kauza Superfinále) chce pod tlakem nahnat do florbalu více a více peněz, které právě veškeré vazby narušují, ba přímo ničí. Že se nestydíte pane Krásný. Jestli má v tomhle prsty unie, pak v tom jedete s ní taky a je jedno, zdali jste s ní v zarputilé opozici.

    • Tomáš Krásný napsal:

     To snad nemyslíte vážně. Já pane Fejku dělám florbal, protože je to pro mě srdcová záležitost. Nikdy jsem se nikam netlačil a na funkci jsem kandidoval, protože jsem o to byl požádán. Z florbalu byznys nelze dělat a jsem zásadně proti tomu. Já mám to štěstí, že mne florbal nijak neživí, finančně se zabezpečím díky svému civilnímu povolání, na rozdíl od jiných „bafunářů“, o kterých jsem psal. Zbytek ukáže čas. Kauzy, které zmiňujete však rozhodně nejsou o byznysu či nějakém finančním prospěchu pro mou osobu.

     • rikota napsal:

      Zbytek ukáže čas! Tik tak, tik tak! I Vám se sčítají minutky a hodinky pane Krásný. Blekoty mekoty, čachry machry!

     • Tomáš Krásný napsal:

      Všem běží čas 🙂

    • Kerim napsal:

     vám se to všechno nějak pomotalo, že?

  • slunce napsal:

   přesně! přesně! přesně!

 • Znechucený florbalista napsal:

  Je to opravdu velmi smutné, jak se Unie chová, ale vzhledem k tomu, co v ní působí za lidi, se nemůžeme divit.

  Těchto nesmyslných a nadsazených pokut je celá řada. Neříkám, že by třeba za nesplnění povinnosti mít vyškoleného rozhodčího, neměla přijít pokuta, ale rozhodně ne ve výši 6000kč. Běžného hráče stojí florbal ročně kolem 8 tisíc korun a nikdo nestojí o to, aby sponzoroval pány důležité, kteří si pro vedení soutěží amatérského sportu vyberou sídlo mezi firmami jako O2 a Microsoft. Vyloženě tím plyvou nám všem do tváře.

  • Znechucený florbalista napsal:

   Zajímalo by mě, jestli je pokuta i za plyvání, ale řekl bych, že ano.

  • Tim napsal:

   Souhlas , s jídlem roste chuť. Vzpomínám v jakých podmínkách unie vznikala. O pár lidech, který seděli v unimobunkách Pod Děkankou ,na jedné chodbě další svazy – pražský fotbalový svaz atd. Dneska několika násobně víc lidí „pracuje“na Unii. Nikdo pořádně neví co je jejich pracovní náplní a za co berou nemalé peníze. A sídlo? V prostorách největších zlodějů O2. Ještě chybí stěhování do nejdražší ulice v Praze. Pařízské. Kdy to asi příjde?

  • Unie napsal:

   Nerika se plyvat, ale „plivat“. Tahani kemru az z paty neni vyjmenovane slovo.

   • Pan M.K. - rozhodčí, soustružník, člen pražské florbalové unie napsal:

    Ano, máme údaje o IP adresách, tato byla zaznamenána. Autorovi příspěvku je udělena pokuta 5000kč za znevážení dobrého jména České florbalové unie a dalších 1000kč z důvodu hanobení jazyka českého. S druhým případem je obeznámen Krajský soud.

Napsat komentář

*