Hráčky Bohemians jsou jednu výhru od semifinále. Foto: Martin Flousek - xflorbal.cz
20. 3. 2015 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Veselá vystřelila Bohemians semifinále!

Včera jsme napsali, že Lucie Veselá může být ze svých dosavadních výkonů v play off veselá, protože se jí podařilo vstřelit už sedm branek a celkově nasbírala už 10 bodů. Dnes už může být také šťastná, neboť dokonala obrat svého týmu a právě její branka poslala v prodloužení Bohemians do semifinále.

Přitom to dlouho vypadalo, že dojde na „malé Superfinále“ a hráčky se utkají ještě jednou. Po první třetině totiž vedl Liberec 3:1, když Bočanová dokázala umazat pouze branku Leierové.

Domácí hráčky zažily krizový moment utkání ve 26. minutě, kdy bylo po dvou brankách Bohemians v rozmezí třiceti sekund srovnáno. Těžkou situaci ale ustály a za chvíli se trefila Anna Urbanová, kterou ještě do poloviny zápasu doplnila Bednářová.

Do třetí třetiny se šlo za stavu 5:4 a Liberec ještě jednou vedl o dvě branky, to když se ve 43. minutě prosadila Mlejnková. Jenže vzápětí přišla možná klíčová situace utkání: liberecký útok skončil na tyči, ovšem Veselá svou první brankou snížila rozdíl jedné branky.

Poláková vyrovnala a utkání, které si nenechal ujít ani domácí extraligový A-tým, toho času válčící s Otrokovicemi o extraligovou příslušnost, dospělo do prodloužení.

Před zítřejším rozhodujícím duelem prvního kola play down se v hledišti arény při Základní škole Dobiášova svěřenci Lukáše Nesměráka určitě dobře nenaladili. V čase 62:52 totiž Lucie Veselá poslala svým devátým gólovým projektilem do semifinále soutěže Bohemians.

Vítězná trenérka Zuzana Jelínková hodnotila zápřah svých hráček. „Během týdne jsme odehráli pět utkání, což je slušná porce na jakýkoliv sport, proto jsme rádi, že jsme dnes vyhráli,“ uvedla. Lenka Bartošová si ze zápasu odnesla to pozitivní. „Dnešní zápas pro mě jako pro trenéra znamenal to NEJ v celém roce, za což týmu děkuji,“ pochválila svěřenkyně.

Ve druhém kole play off se tak utkají čtyři nejlepší týmy základní části: Herbadent, Vítkovice, Chodov a Bohemians. Herbadent bude mít jako vítěz základní části možnost si soupeře zvolit.