Michal Jedlička a Jiří Jakoubek Michal Jedlička a Jiří Jakoubek
26. 5. 2015 Reprezentace - Junioři (25) KOMENTÁŘŮ

Jakoubek se stal trenérem juniorky. Na Jedličku má ale zapomenout

 Novým trenérem reprezentace juniorů se stal trenér mistrovského Tatranu Střešovice Jiří Jakoubek. Původní plány ale musel přehodnotit. V jeho projektu figuroval i Michal Jedlička, toho však odmítá unijní vedení.

Jakoubek potvrdil, že i nadále zůstává trenérem Tatranu. Česká florbalová unie ho v tomto ohledu omezovat nechce. Osmadvacetiletý kouč tedy bude vést oba týmy současně. Otázkou však bylo, kdo mu bude u juniorské reprezentace pomáhat.

Projekt, se kterým Jakoubek do výběrového řízení šel, totiž vůbec nebyl posuzován. „Výkonný výbor v současné době schválil Jiřího Jakoubka jako trenéra. Nyní je na něm, aby si vybral a navrhnul realizační tým,“ říká Monika Adamová, předsedkyně reprezentační komise.

Jenže jsme zpátky na začátku. Jakoubek už realizační tým dávno odtajnil. Činovníkům unie se však nelíbil. Nakonec to dopadlo tak, že trenér Střešovic kývl na to, že se přizpůsobí. I když nerad. „Pro mě byl Michal Jedlička variantou číslo jedna,“ sdělil serveru florbal.cz.

PSALI JSME:
PAZDERA PROTI JAKOUBKOVI A JEDLIČKOVI. KDO BUDE NOVÝ TRENÉR JUNIORSKÉ REPRE?

Potvrdil však, že je vedením České florbalové unie tlačen k variantě, aby svůj realizační tým postavil bez původně zamýšleného Jedličky. V minulosti přitom nevadilo, že působil u reprezentace žen, mužů a nakonec i juniorů a z posledních dvou světových šampionátů přivezl bronzové medaile. Jenže u vedení českého florbalu je po uplynulé sezoně v nemilosti.

„Bylo mi sděleno, že varianta realizačního týmu s Michalem Jedličkou není v současné chvíli pro Výkonný výbor akceptovatelná,“ říká Jakoubek.

Už na mistrovství světa juniorů tak vyrazil společně s Jaroslavem Berkou, trenérem Sparty. „To pro mě byla další možná varianta,“ věří.

Jak již bylo řečeno, Jedlička to má u unie špatné. Jiří Jakoubek představí komisi svého asistenta Jaroslava Berku a třetím členem týmu bude Martin Daněk, který bude zodpovědný za mentální přípravu hráčů. „Věřím ale, že se Michal Jedlička bude moci časem zapojit,“ dodává Jakoubek.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Koláč napsal:

  Jiří Jakoubek je úplně k ničemu. Arogantní nula o které dopředu víme, že nemá ani tu nejmenší šanci zopakovat letošní juniorský úspěch. Podprůměrný hráč a stejně tak podprůměrný trenér!

 • Machart napsal:

  Škoda že už netrénoval o cyklus dříve… Možná by aspoň stavil Bachťu a přivezlo by se něco lepšího, než ošuntělý bronz 🙁

  • Peter napsal:

   S Bachťou a Ondrou Kozákem by to bylo minimálně zlato, ne-li rovnou platina. Vždyť ti kluci to prostě musí hrát!

   • Michal Kratejl napsal:

    Hmm zajímavá úvaha… Nevíš, zda mají Kozák s Bachťou nějaké mladší sourozence, na které se budem moci v budoucnu koukat?

 • Jirka Bareš napsal:

  „Výkonný výbor v současné době schválil Jiřího Jakoubka jako trenéra. Nyní je na něm, aby si vybral a navrhnul realizační tým,“, jak říkáme je to samozřejmě na něm, ale Jedličku, toho tedy ne:-)

 • Fanda napsal:

  Měl říct, že bez něj do toho nejde. To by bylo slovo chlapa.

  • Pavel napsal:

   Ten na to nema koule. Radeji vezme trenera, ktereho mu nekdo doporuci 🙂 To je preci neuveritelne, ze na unii nikoho nezajima florbalova stranka. Je to hnus. Jestli koule ma Bedla, tak je posle do pr….!
   „Věřím ale, že se Michal Jedlička bude moci časem zapojit,“ co to je za slinty? Pak uz to jako vadit nebude?

 • frantisek napsal:

  Důvody pro „neschválení“ Michala Jedličky jsou asi tajné…Existují vůbec nějaké? A pokud ano,tak jaké? FANDA má naprostou pravdu.

 • Bova napsal:

  Jirka moc dobře věděl, proč mít vedle sebe Michala Jedličku. Byli by skvělý tým. Tím, že Unie hodnotí trenéry podle pravidel Gutha-Jarkovského a neohlíží se
  na trenérské kvality, ubližuje především našemu florbalu.
  Budeme mít slušně vychované, psychicky vyrovnané trenéry,
  kteří neodporují Unii, ale nebudeme mít úspěchy a medaile.

 • chci kvalitni florbal napsal:

  Šuman,Adamová,Kalanin,Novák,Hora,Šedivý,Musil,Janča, Kučera – blahopřeju a móóóóóóc děkuju!
  23 tis. zápasů
  230 tis. gólů
  14 účastníků
  = 0 Florbalistů

 • :-) napsal:

  Tak a teď už taky můžeme pochopit proč je trenérem mužů Cepek. S chlapama s unie si dá kafíčko, pokecají jako nejlepší kamarádi a jelikož se jim tam nikdo jiný „nehodil“ volba byla jasná (to že jiní adepti nevybyli zvolení kvůli jiným závazkům kterých se vzdát nechtěli a panu Cepkovi se to po jisté době povolilo už je úplně jedno).A takto to už chodí i u juniorky.

 • Ondra napsal:

  Výkonný výbor začíná být shromáždění dinosaurů. Šedivý- Kladno, ten měl vždycky čuch na výběr trenérů. Kučera-Pelhřimov, Novák-Nymburk, Kalanin-Podbořany, tyhle jsou asi jen kamarádi Šumana, jinak nechápu, čim můžou prospět florbalu. Vést malé kluby mimo vrcholovou úroveň určitě není sranda, ale v rozhodování o směrování florbalu by jim být svěřeno být nemělo. Hora je postava, kterou nechápu absolutně, jak se může člověk dostat, tak vysoko a přitom v minulosti nehrát ani nepískat. Zbytku věřím, že svým pohledem a zkušenostmi dokážou něco dát. Myslím si tedy, že tam je partička, kterou nejde přehlasovat, když se pro něco rozhodnou.

  • old boy napsal:

   Vždycky když slyším a čtu plačky na to, kdo je ve vedení unie a regionů a jak se to „tam“ vede, napadají mě otázky: Byl ten který stěžovatel na volební valné hromadě? Navrhoval a delegoval ten který oddíl svého kandidáta do výkonného výboru ať už na úrovni regionu nebo dokonce celostátní? Ne? Proč? Nechce se nikomu pracovat pro florbal, je to pohodlnější nebo je jiný důvod?
   Zdůvodnění, že se stejně nic nezmění neberu. Změní. Jen chtít. Ale je pohodlnější sedět doma a plakat na internetovém fóru…

   • Boží mlýny napsal:

    Důvod je jednoduchý – jakmile se tam dostanete, jste vy tím kritizovaným, a proto se tam nikdo nehrne, protože to tuší 🙂

    Lidi kritizujou ty, co tam jsou, ale kdo tam má být když není z čeho volit? Jedinej, kdo se tam za poslední roky snažil dostat, byl Kafka, jenže pokud nedokáže podat ani přihlášku a hromada, tj. všech cca 70 delegátů z oddílů, mu nedá výjimku, pak to nesvědčí o nějaké míře zodpovědnosti. Pokud ale Kafka bude mít dál zájem a příští rok to zvládne, pak si myslím, že může VV obohatit.

    Ale jinak je to typická česká mentalita. Do všeho kafrat, ale vlastní rypák nenastrčit, abych přes něj nedostal 🙂

    • old boy napsal:

     Pokud se nepletu, tak ta „výjimka“ nebyla Tomáši Kafkovi udělena hlavně proto, že to nastavená pravidla nedovolují, a taky proto, že by mohlo následně dojít k excesu, že by mohl volbu do velostatniho VV kdokoli napadnou, že „se taky nestihl přihlásit a kdyby věděl, že mu to auditorium v Brně dodatečně dovolí, že by se taky přihlásil.“
     Jednoduše řečeno: pravidla jsou jasně dána, každý měl možnost se za nastavenych podminek a pravidel přihlásit. To že zapomněl nebo nestihl, je jeho věc.

 • Bova napsal:

  To jste to teda trefil! Ty lidi sem píšou reakci na konkrétní situaci. A určitě většina z nich toho pro florbal dělá dost. Tady nejde o Unii jako takovou, ale o to, že neprošel návrh Jirky Jakoubka na zařazení Michala
  Jedličky do jeho realizačního týmu pro reprezentaci juniorů. A jak by nám v tom pomohla volební valná hromada?

  • Michal napsal:

   Mohla by třeba VV zavázat usnesením, že jmenovaný trenér může vybrat realizační tým dle svého projektu… A nemusí být ani volební 🙂

 • Honza napsal:

  Nemůžu se zbavit dojmu, že vedení unie má něco proti Jedličkovi… :o/

 • Bova napsal:

  V Unii jsou samí Dušínové, Metelkové, Hojerové, Červenáčkové a Rychlonožkové, kteří jsou bezchybní kladní hrdinové. Zatímco Bedla alias Dlouhé Bidlo je ze soupeřící party Bratrstvo kočičí pracky. V tom je ten háček.

 • frantisek napsal:

  …..Jenže u vedení českého florbalu je po uplynulé sezoně v nemilosti…..PROČ??

 • napsal:

  Je to smutné, že vedení českého florbalu neumí rozpoznat (možná si přiznat), kdo je jeden z našich nejlepších trenérů a odborníků…. Ale dovedl bych sehnat číslo na PANA TRENÉRA – Michala Jedličku.
  R.Š.

 • Bongo napsal:

  Podle mě, je Jedlička jeden z mála trenérů u nás, který dokáže kvalitně pracovat nejen s juniorama. Nechápu co proti němu pořád unie má, nejdřív stopky, teď už ho nepustí ani do reprezentace.

  Je to velmi kvalitní trenér a tak ho nepustíme dělat práci, kterou tak dobře nikdo jiný neodvede … tak nějak asi předmýšlí unie.

Napsat komentář

*