Warberg IC. Foto: Krister Andersson Warberg IC. Foto: Krister Andersson
22. 6. 2015 Czech Open (5) KOMENTÁŘŮ

Do Prahy míří čtyřnásobný švédský šampion Warberg. Čeká ho premiéra

 Letní florbalové turnaje jsou v plném proudu a seznam hlavních hvězd už zveřejnili i organizátoři hlavní atrakce letošních prázdnin. Czech Open přivítá opět evropskou elitu a v Praze budou mít premiéru hned dva týmy švédské Superligy.

Všechno je jednou poprvé. A tak se vůbec poprvé divákům představí čtyřnásobný švédský šampion Warberg IC. Jeden z nejslavnějších klubů světa sice získal mistrovský titul naposledy v roce 2008, ale i nadále patří k elitě. Tradiční oporou je velezkušený reprezentant Mattias Wallgren, titul mistra světa vlastní i centr Rikard Eriksson.

Dalším týmem, který v Praze prožije svou premiéru, je rok od roku ambicioznější Växjö. Také Vipers loni skončili ve čtvrtfinále Superligy, ale umístěním na 5. příčce tabulky po základní části zaznamenal tým historické maximum. Z týmu sice odešel švýcarský gólman Pascal Meier, jedničkou by ale měla být znovu zahraniční posila – Fin Eero Kosonen.

O příjezdu Dalenu a Pixba už není třeba informovat. Tyto dva celky si letní přípravu bez pražského turnaje už ani neumí představit.

Z Finska míří na Czech Open známý Tapanilan Erä, za který válí jeden z nejuznávanějších finských florbalistů Lauri Kapanen.

Ze Švýcarska se tentokrát mezi elitou objeví hned pět týmů z elitní ligy. Köniz, Wiler a Grünenmatt už si turnaj zahrály, po pauze se vrací i Walkirch-St.Gallen. Premiéru v elitě zažije UHC Thun.

Šestnáctku týmů doplní šestice českých celků. Vedle všech čtyř semifinalistů dostaly příležitost poměřit síly se špičkovými týmy světa také Bohemians a Chodov.

Týmy elitní kategorie Czech Open 2015

Švédsko:
Pixbo Wallenstam
Växjö Vipers
Warberg IC
IBK Dalen

Švýcarsko:
SV Wiler Ersigen
Floorball Köniz
UHC Grünenmatt
UHC Waldkirch St.Gallen
UHC Thun

Finsko:
Tapanilan Erä

Česko:
Tatran Střešovice
Technology Florbal MB
1. SC Vítkovice Oxdog
Bulldogs Brno
FbŠ Bohemians
Florbal Chodov


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*