Czech Open otevřel své brány všem, malým, velkým, slavným i neznámým. Foto: czechopen.cz
14. 8. 2015 Czech Open (1) KOMENTÁŘŮ

Pixbo, Warberg, Všestary, Stará Ves nad Ondřejnicí… Czech Open je pro všechny!

 Klasické bitvy titánů Tatran – Pixbo nebo Vítkovice – Dalen. Anebo také duel malých obcí TJ Stará Ves nad Ondřejnicí – FK Orel Telnice. I to jsou základní skupiny Czech Open, v nichž se se světovými velkokluby, zvyklými na profesionální zázemí, střídají v arénách týmy, které o velké hale slýchají občas jen od přespolních…

Největší florbalový turnaj světa už dávno opustil striktní vstupní pravidla pro domácí týmy, u nichž požadoval účast v některé z nejvyšších lig. Otevřená kategorie má místo pro všechny. A tak své týmy mohly letos na společný podnik s hvězdami mistrů světa Östholmem či Malmströmem vyslat třeba takové vísky jako Domaslavice (1169 obyvatel), Všestary (1727) nebo zmíněné Telnice (1458) a Stará Ves nad Ondřejnicí (2734). Je asi nabíledni, že v takto skromných podmínkách jsou tamní hráči kolikrát rádi, když poskládají tým a občas si plácnou v místní tělocvičně.

Ovšem pozor, to vůbec neznamená, že neumějí hrát florbal! Což ukázal i onen „vesnický“ zápas Telnice se Starou Vsí (přiznejme si, nezní to úplně jako Czech Open, že?). Však také k těm prvním přešla řada hráčů z Hattricku Brno, na druhé straně zase stála skupina s bohatou florbalovou minulostí. Vévodil jí kapitán Filip Dadok, který pamatuje hodně. Vždyť letos teprve 36letý hráč je už na svém 19. Czech Open!

Poprvé přijel v roce 1996… „Hrál jsem za UHC Aligator Ostrava, kteří tehdy byli ve 2. nejvyšší soutěži. Pak jsem několikrát nastoupil za béčko Pepina, za Letku Ostrava, za UHC Ostrava.“vykládá a v hlavě mu naskakují vzpomínky na jeho velké chvíle na turnaji. „Bylo to zrovna v tom roce 96, těsně před mými 17. narozeninami. Porazili jsme tehdy 2:1 nějaké Nory,“ oživuje duel se silným Ajerem. „Byl to fantastický zápas před zaplněnou Spartou, myslím, že nějaké šoty proběhly i v televizi, protože druhý den nás poznávali po Praze. Bylo to příjemné.“

Nyní je v Praze s „Vosami“ ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, malé obce u Ostravy. „Potřebný počet 10 lidí jsme dali kvůli pracovním i rodinným povinnostem horkotěžko dohromady,“ usmívá se. Nesnadná byla i herní příprava. „Většina z nás nedržela 3 měsíce florbalku v ruce. V sezoně máme tréninky dvakrát týdně v malé sokolovně, hrajeme 4 na 4 bez jakýchkoliv mantinelů. Jednou týdně máme sice větší halu v Brušperku s mantinely, ale protože to je v hodně pozdních hodinách, kolem jedenácté večer, stejně drtivá většina tréninků letos odpadla,“ přibližuje život týmu z 5. nejvyšší soutěže, který se vyrovnává se skromnými podmínkami.

I takové ale mají na slavnosti florbalového světa své místo. „Pro mě je Czech Open radost. Dost možná je to můj poslední Czech Open v kariéře. I když ten 20. je výzva…“ říká.


Autor: Pavel Křiklan / CzechOpen.czKOMENTÁŘE

  • Letkař napsal:

    Zapoměli jste dodat, že před dvěma roky podvedl na Czech Openu sve tehnedejší spoluhrače z Letky Ostrava o cca 4.000,- a byl vyloučen z klubu, to asi jeho noví spoluhráči nevi!!!
    Filip sám moc dobře ví jak se věci mají. Je to sprostý podvodník, který se snaží přiživovat na spoluhráčích!!!

Napsat komentář

*