Český florbal Český florbal
25. 8. 2015 Ostatní (6) KOMENTÁŘŮ

Florbal v Česku dostal novou tvář. Míček chybí, za maskou se skrývá lev

 Jsme lvi. Jako by tohle chtělo říci hnutí Český florbal. Vedení florbalové unie představilo tři týdny před ostrým startem nové sezony rebranding. Zapomeňte na florbalový míček nebo hůl. Nové logo tvoří lev v brankářské masce, ve které možná zároveň najdete i náznaky florbalové čepele.

Logo mění Česká florbalová unie po 18 letech a změna je to jistě výrazná. Stejně jako další sportovní odvětví se do grafiky dostal český symbol – lev. Na rozdíl od ostatních sportů ale chybí tradiční rozdvojený ocas, grafikům stačila tvář.

Český florbal

Český florbal

Možná dobře, s novým logem měli nedávno problémy ragbisté, kteří museli své nové logo obhajovat a zdůrazňovat, že dvojí ocas opravdu není provokace a neobsahuje slovo Alláh.

Znak českého ragby

Znak českého ragby

Florbalisté chtějí dle tiskové zprávy demonstrovat jednotu celého sportu a údajně nechtějí působit úřednicky (poslední logo opravdu připomínalo razítko).

Evoluce značky českého florbalu

Evoluce značky českého florbalu

Vizuální systém je propojený i s logy elitních soutěží, z grafického konceptu tak vychází i nová image mužské Extraligy florbalu i Extraligy žen ve florbale.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Vasek napsal:

  Prekvapive podobne logo jako mel klub CSP Hradec Kralove
  http://pbs.twimg.com/profile_images/2058666573/twitter.png

 • Petr napsal:

  Pokud bude někde jen grafika, tak nikdo vůbec nebude vědět, že jde o florbal, takže informační hodnota je nulová.
  Mám pocit, že nucené změny za každou cenu jsou na škodu věci. Proč někomu vadil tradiční děrovaný míček s kulatým textem? Že to vypadá jako razítko? Všichni ale vědí, že jde o florbal.
  Nic proti panu Alanu Zárubovi jako autorovi, ale na Unii šlápli vedle. Nechápu, jak v situaci, kdy valí velké peníze do reklamy, propagace a zviditelnění florbalu, přistoupí na změnu loga, které neznalým vůbec nic nebude říkat. To zase byli všichni kreativní, avšak tentokrát jde o výrazný krok zpět.

  Děrovaný míček chybí, a to je právě špatně, protože právě on a nic jiného je synonymem tohoto sportu.

  • Petr napsal:

   Po přečtení informačního webu opravuji svou mylnou informaci. Pan Záruba není autorem loga, ale šéfem poroty, která o vítězi rozhodla. Autorem loga je jisté grafické studio.

   To nic ale nemění na mém názoru, že děrovaný míček a trikolóra byly informačně hodnotnými reprezentanty. Toto je změna pro změnu.

 • Milan napsal:

  Podobné logo ZLÍN Lions

 • jardajagr napsal:

  uplne šlapnuti vedle milačkove….. 0 bodu

 • petr napsal:

  Nadpis by měl správně znít:

  „Florbal v Česku dostal cizí, bezejmennou tvář. Míček bohužel chybí…“

Napsat komentář

*