Petr Krzyžanek a Ketil Kronberg. Foto: Scandic Cup Petr Krzyžanek a Ketil Kronberg. Foto: Scandic Cup
4. 9. 2015 Turnaje (16) KOMENTÁŘŮ

VIDEO: Krzyžanek sestřelil Bodéna. Dobrý pocit z toho nemám, říká

 Nové posile Mladé Boleslavi Petru Krzyžankovi nemohou přijít na jméno hráči Dalenu. Zadák českého týmu použil v přípravném utkání na turnaji Scandic Cup v Umeå ukázkový strom.

Malý Švéd by se zřejmě prohnal okolo Krzyžanka a upaloval by sám na mladoboleslavskou bránu, kdyby mu český bek nevstoupil do cesty. Bodén narazil a zůstal chvíli bezvládně ležet.

„Švédové z toho logicky nebyli nadšení, a ani já z toho nemám dobrý pocit. Neměl jsem v úmyslu někoho zranit. Bohužel Bodén měří míň než já a v době nahrávky o mě vůbec nevěděl,“ hájil se Petr Krzyžanek.

Na Krzyžanka se pak sesypali hráči švédského týmu a následoval trest na 5 minut za hrubost.

„Vypadá to na otřes mozku,“ prozradil Martin Tokoš, jeden ze dvou českých krajánků v dresu Dalenu. Sám také zápas nedohrál, ve druhé třetině utržil koňara.

Dalen porazil Mladou Boleslav 5:1.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Erik napsal:

  Strom a ještě ukázkový vypadá fakt jinak, tohle byla prasárna s aktivním pohybem do hráče.

 • K.O. napsal:

  vůbec nechtěl hrát balónek.. normálně likvidační faul ramenem na hlavu.. tohle by bylo i v hokeji „do konce utkání..“

  • klokaniflorbalek napsal:

   PODOBNĚ Z ČESKÝCH LUHŮ A HÁJŮ https://www.youtube.com/watch?v=TXXJI0RFIuQ

   • DM74 napsal:

    Možná sem slepej, ale ve Vašem videu opravdu nevidim žádnej zákrok na hlavu, ale pouze zákrok rameno na rameno vedenej nepřiměřenou silou (v zápase správně posouzeno na 5 min), alternativu z ČR bych viděl v zákroku Kuncmana na Koutnýho. Bohemka už by opravdu mohla přestat brečet…

    • Petr napsal:

     S hodnocením souhlasím, až na poslední větu. Ty byla zbytečná. Šlo o utkání starších žáků a názor jednoho člověka, nikoliv stanovisko klubu.
     Chce to nadhled a nikoliv zbytečné emoce. Nebezpečnost zákroku spočívala v tom, že byl u mantinelu, poblíž židlí a reklamního panelu. Hráč slabší konstituce by si odnesl zranění.

   • Standa napsal:

    Kluci nahecovaní. Určitě zákrok na vyloučení (bez úmyslu hrát míč) ale jestli 2´ nebo 5´je čistě na posouzení rozhodčího.

    Nedělal bych z toho vědu, kdyby byly videa ze všech mládežnických zápasu, tak by takovýchto zákroků byl plný internet.

    Osobně mi na tom vadí však chování těch lidí hned vedle místa dopadu to klučiny. Takový zjevný nezájem (aspoň dle mého soudu) o možné zranění člověka … to jsou vztahy mezi spartou a bohemkou tak špatné nebo si jen nevšimli, že tam někdo dopadl?

 • Fandousek napsal:

  Souhlasím, že nechtěl hrát vůbec míč. Podle pravidel je to minimálně ČK1 – nebezpečná fyzická hra (pokud vidím správně, tak ještě při střetu mírně vyskočil a trefil ho bohužel ramenem na hlavu = ČK3) a ještě mělo být trestné střílení..

 • Elevator napsal:

  Hnus na pratelak…

  Kdo sleduje pravidelne sestrihy ze svedske superligy, tak horsi zakroky jsou tam docela pravidelne a typicky za 2…

  takze ano prasarna, zranit ho asi nechtel tomu neverim, jen proste zastavit, na svedsko 5tka akuratni trest…

 • Michal Kratejl napsal:

  Pokud budou takovýhle hráči stále běhat po českých stadiónech, nemůžeme se divit, že jsou hvězdy typu Bachtíka stále zraněné..

 • jardajagr napsal:

  Milackove hosanek si myslel ze je na hokeji…… Zapomnel však ze nema brusle

 • rumovej vlasta napsal:

  pěkně křižo. to jenom veš švédsku běhaj a nečuměj před sebe:D

 • Míra napsal:

  v tomhle případě faul, ale je vidět jak jsme měcí dle vašich názorů

 • Good - Better - Bachtík napsal:

  Měli bychom kolem hvězdných hráčů z extraligy vytvořit ochranný perimetr (např. 1 metr), do kterého by nesměl během zápasu vstoupit žádný protihráč. Tím bychom předešli jakémukoli kontaktu a případným zraněním – viz poslední zranění Lorda Bachtíka. Kvůli jeho zranění diváci absolutně ztratili zájem o extraligový florbal.

 • Dziga Věrtov napsal:

  To nevim jestli je uplne stastne reseni.. Pokud okolo Bachti a jeho podobnym nebudou hraci, tak na kom budou tito sikulove predvadet sve klicky? Koho budou ponizovat? Hraci by u nich meli byt blizko, ale za jakykoliv dotek musi okamzite ven!!

Napsat komentář

*