Martin Smeták. Foto: Martin Flousek Martin Smeták. Foto: Martin Flousek
18. 9. 2015 Czech Open (12) KOMENTÁŘŮ

Tragikomedie v Ostravě. Kdo bude trenér? Smeták zřejmě utekl k hokeji do Polska

 (VÍME PRVNÍ) Ostravští florbalisté mají opět problém. Už už se zdálo, že do nové sezony vstoupí s charismatickým trenérem Martinem Smetákem. Jenže ještě než stihli odehrát první superligový zápas, o kouče přišli. Podle neoficiálních informací se Smeták totiž dohodl na angažmá v polském hokejovém klubu GKS Naprzod Janow.

V podstatě se tak opakuje situace z léta 2011. Tehdy Martin Smeták také opustil florbalové prostředí, aby mohl působit jako profesionální trenér v Porubě. Tentokrát ho zlákalo angažmá ve 150 kilometrů vzdáleném Janowě. Poté, co po čtvrtém kole bez zisku jediného bodu rezignoval trenér Waldemar Klisiak, začal Naprzed jednat s českým trenérem. A jednání zřejmě netrvala dlouho. Smeták už stál na střídačce v pátečním duelu polské hokejové ligy, kdy jeho nový tým podlehl Polonii Bytom 3:10.

Vedení ostravského FBC zatím ještě oficiálně ukončení spolupráce s trenérem neoznámilo, jisté je však to, že Smeták už ani neodjede k nedělnímu utkání na Chodov. Podle informací florbal.cz povede tým dočasně asistent Tomáš Svačinka.

Situace vypadá pro FBC Ostrava až tragikomicky. Už v průběhu léta avizovalo vedení klubu, že se s Martinem Smetákem dohodlo na víceleté spolupráci a i sám trenér tento fakt v několika rozhovorech potvrdil. Navíc dovedl podceňovaný tým až do finále turnaje Czech Open v kategorii PRO.

Po pátečním hokejovém utkání v Polsku ale vyšlo najevo, že si FBC trenéra nestihlo smluvně zavázat.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*