Lucie Hejnová a Jitka Romančáková v diskuzi s kapitánkou Tatranu Bárou Beranovou. Foto: Pavel Doubek. Lucie Hejnová a Jitka Romančáková v diskuzi s kapitánkou Tatranu Bárou Beranovou. Foto: Pavel Doubek.
22. 9. 2015 Rozhodčí (6) KOMENTÁŘŮ

Velký úspěch pro český florbal, poprvé vyšle na MS ženský pár rozhodčích

 Mistrovství světa žen ve finském Tampere se koná až v prosinci, nominace rozhodčích a delegátů byla ale zveřejněna už nyní. A mezi 7 dvojicemi bude mít český florbal dvojnásobné zastoupení, poprvé v historii navíc vyšle na vrcholnou akci ženský pár! Do Finska pojedou Lucie Hejnová s Jitkou Romančákovou.

27letá Hejnová a o 3 roky mladší Romančáková si florbal na vrcholné úrovni vyzkoušely i jako hráčky. Poté co v sezoně 2011/2012 jejich Trutnov sestoupil z extraligy, se ale hned v následujícím ročníku začaly pravidelně objevovat v nejvyšší soutěži s píšťalkou v ruce.

V současnosti jsou společně s bývalými hráčkami Židenic Michaelou Konečnou a Veronikou Wienerovou jedním ze dvou ryze ženských párů s celostátní licencí. Vrcholem jejich kariéry byl zatím Superfinálový zápas mezi Herbadentem a Vítkovicemi v roce 2014. Nyní byly za své výkony oceněny nominací na nejprestižnější akci ženského florbalu vůbec.

Česko vysílá ženy jako rozhodčí na Mistrovství světa jakékoliv kategorie poprvé. V Tampere se představí nejvyšší počet ženských párů v historii MS. Kromě Češek byly vybrány i Švýcarky Sandra Zurbuchenová v páru s Corinou Wehingerovou a Švédky Therese Edinová s Fridou Nilssonovou.

Hejnová s Romančákovou nebudou jedinými vyslanci našeho florbalu na turnaji. Šanci rozhodovat zápasy dostali také Martin Petřík a Tomáš Podlesný, mezi 4 delegáty byl pak vybrán mezinárodní observer Luboš Malý.

Nominovaní rozhodčí

Lucie Hejnová – Jitka Romančáková – ČR
Martin Petřík – Tomáš Podlesný – ČR
Tom Kirjonen – Jyrki Sirkka – Finsko
Juhani Kirves – Henrik Snellman – Finsko
Sandra Zurbuchenová – Corina Wehingerová – Švýcarsko
Roland Brändle – Remo Niedermann – Švýcarsko
Therese Edinová – Frida Nilssonová – Švédsko

Nominovaní delegáti

Sami Rahikainen – Finsko
Luboš Malý – ČR
Frank Leuenberger – Švýcarsko
Göran Norberg – Švédsko


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • tRutnovanda napsal:

  Dávejte si pozor na rozdíl TUrnov a TRUtnov!! Děkuji

 • ADALBERT napsal:

  Chudinky všechny holky, který budou ještě kdykoliv pískat.

 • UPS napsal:

  mladý observer Luboš Malý.to vyloženě Luboska potěší 😀 neříkám, že je nějak starý, ale ani příliš mladý 😀 Nicméně je to jeden z nejlepších delgátů co znám to zase jako jo

 • ref napsal:

  Gratuluji dvojici k nominaci, nicméně mi přijde, že nejsou dostatečně kvalitní aby mohly pískat MS.

Napsat komentář

*