Nakonec to vyšlo. Boleslav ale porazila norský Slevik až v prodloužení. Foto: Flickr IFF
3. 10. 2015 Pohár mistrů (1) KOMENTÁŘŮ

Boleslav přehrála Slevik v prodloužení. Utrpěli jsme výhru, řekl Jelínek

 Pořádající Mladá Boleslav nakonec na Poháru mistrů obsadí páté místo. Rozhodla o tom výhra 2:1 v prodloužení s norským Slevikem, kterou trefil Petr Krzyžanek. Podle boleslavského Jana Jelínka se ukázalo, že na Poháru mistrů prostě nehrají slabší soupeři, kteří jsou průměrní. A nutno říci, že Slevik určitě zanechal na Poháru mistrů dobrý dojem.

Utkání, které skončilo až hodinu před půlnocí, se nevyvíjelo pro favorita snadno. „Byla to od nás trochu bída. Soupeř vsadil na obranu a bránil dobře,“ hodnotil Jan Jelínek. „Špatně jsme útočili a k tomu jim nabízeli šance do jejich protiútoků,“ popisoval problémy ve hře Boleslavi.

Neměli technologové problémy s motivací? „Trochu ano. Přípravu jsme směřovali na utkání s Wilerem, které jsme nezvládli, takže zavládlo velké zklamání. Ale chtěli jsme přistoupit zodpovědně a odejít s dobrým pocitem,“ prozradil Jan Jelínek. „Přístup byl dobrý. Pocit asi úplně nikoliv, ale chtěl bych říci, že jsem rád, že jsme vyhráli, byť jsme výhru utrpěli,“ odfrkl si.

Boleslav sice držela míček, jenže si nebyla schopná vytvořit pořádnou příležitost. „Sice jsme měli balonek hodně na hokejkách, ale soupeř byl nebezpečnější, což naštěstí nepotvrdil brankami. Bylo to utrápené vítězství,“ potvrzoval Jan Jelínek.

Slevik předvedl dva kvalitní defenzivní výkony. Nejednoho fanouška určitě napadla otázka, jak by si vedl v české nejvyšší soutěži. „Těžko říci. Hrají stylem, který v naší extralize praktikuje více týmů. Některé to ale nemají tak zvládnuté jako Norové,“ zkusil odhadnout mladoboleslavský obránce. „S jejich obranou by na tom nebyli špatně. Mají tam nějaké individuality, hráče jejich národního týmu, kteří se to nebojí vzít na sebe. Ale špatně se to modeluje,“ řekl.

Boleslav vedla, Norové ale vyrovnali a až v prodloužení rozhodl Krzyžanek. Blamáž však Boleslav dle slov Jelínka neodvrátila. „Pořád jde o Pohár mistrů. Prohrát s Wilerem způsobem, jakým jsme prohráli, tak nejde říct, že je to blamáž. Pokud bychom dnes prohráli o sedm branek, tak to asi blamáž bude,“ nechtěl používat silná slova.

Opět se prý ukázalo, že týmy onoho „druhého sledu“ jsou o něco blíže. „Ukazuje se, že prostě domácí ligu nevyhraje tým proto, protože je průměrný, což je přesně dnes případ Norů: úplně se nám nedařilo, jsme rádi, že jsme vyhráli, ale ani tak bych to blamáží případně nenazval,“ zakončil Jan Jelínek.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*