HOTOVO. Rasmus Enström může se svými spoluhráči slavit další triumf. Foto: Flickr IFF
4. 10. 2015 Pohár mistrů (5) KOMENTÁŘŮ

Falun vyhrál skvělé finále Poháru mistrů. Splnili jsme naši práci, řekl Carlström

 Tohle bylo finále, které si diváci budou dlouho pamatovat. Falun se v něm překvapivě postavil Ersigenu a po první třetině to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Švýcaři se ale zmátořili a připravili divákům v Mladé Boleslavi pořádné drama, které rozhodl Alexander Galante Carlström. Falun zvítězil 3:2 a zůstal na světovém trůnu.

Ersigen, vedený Radkem Sikorou, bojoval, co mu síly stačily, ale po první třetině prohrával 0:2. „Před utkáním jsem viděl šance tak 80 ku 20, po první části 90 na 10,“ přiznal Radek Sikora.

Jenže ve druhé části zahrál Wiler fantasticky a dokázal srovnat na 2:2. „Těžké utkání. Odehráli jsme opravdu super první třetinu, ale ve druhé třetině získal Wiler výhodu, kterou jsme mu ve třetí části vzali,“ hodnotil utkání Alexander Galante Carlström.

O všem se tak muselo rozhodnout v závěrečné části. „Bylo to těsné utkání. Falun měl moc často míček na hokejkách, ve druhé třetině jsme však dokázali srovnat, všechno nám vycházelo. Ale ve třetí třetině to bylo utkání o jedné brance, kterou dal Falun,“ lakonicky komentoval Tatu Väänänen, obránce Wileru.

Byl to totiž právě Carlström, který vstřelil rozdílovou branku, znamenající výhru Falunu. Švédové tak vyhráli dva úplně rozdílné zápasy, nejprve proti Tatranu a dnes proti Ersigenu. „Věděli jsme, že to bude úplně jiný zápas, že narazíme na skvělý tým, se kterým jsme loni na Poháru mistrů prohráli. Ale naší prací dnes bylo vyhrát, což se podařilo. Za to jsem rád,“ usmál se švédský útočník.

K úsměvu měl pádný důvod. Wiler totiž v závěru mocně tlačil, v posledních sekundách pálil Väänänen, brankář Falunu míček neviděl a zneškodnil jej dost krkolomně, část diváků už dokonce slavila vyrovnání. „Pokaždé, když přijedeme na Pohár mistrů, tak jej chceme vyhrát. Nic jiného nás plně neuspokojí. Porazili jsme sice SPV, ale to nic nemění na tom, že jsme prostě chtěli vyhrát celý turnaj,“ smutnil finský obránce ve službách Ersigenu.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*