Legenda finského florbalu Tero Tiitu. Legenda finského florbalu Tero Tiitu.
5. 10. 2015 Finsko (0) KOMENTÁŘŮ

Finsko: SSV dalo 12 gólů za třetinu!

Navzdory Poháru mistrů se i v pátek a o víkendu hrála finská Salibandyliiga. Soutěž vede úřadující vicemistr Happee, trápí se naopak další favorit z Koovee. Těžko uvěřitelných 12 gólů nasypal za jednu třetinu do brány M-Teamu nástupce slavného SSV Viikingit!

Nováček nejvyšší soutěže přitom začal skvěle a po první třetině senzačně vedl 2:0, když druhý gól vstřelil v přesilovce při vyloučení Tera Tiitua. Právě legendární posila z Falunu ale těsně před polovinou zápasu vyrovnala a na druhou přestávku už odcházeli hráči Viikingitu s jednobrankovým náskokem. Ve třetím dějství však domácí totálně vyhořeli. Zvýšit na 5:3 stihl Miko Kailiala už 26 sekund po úvodním buly a od té doby náskok favorita astronomickou rychlostí narůstal – snad s výjimkou pětiminutové pauzy mezi sedmým a osmým gólem. Hned tři hráči Viikingitu se zaskvěli hattrickem, konečné skóre se po dvanáctigólové kanonádě hostů v závěrečné dvacetiminutovce zastavilo na výsledku 4:16.

M-Team měl pro víkendový dvojzápas opravdu vražedný los. V neděli jej čekala cesta na hřiště Happee a ani z tohoto zápasu si podle očekávání body neodnesl. Tentokrát rozhodla o výsledku hned první třetina a i když v dalších dvou už byli hosté favoritovi důstojným soupeřem, zůstávají po čtyřech utkáních poslední v tabulce a jako jediný účastník Salinbandyliigy jsou zatím bez bodu. Předposlední je s dvěma body Koovee. Tým, v němž působil dříve i český světoběžník Tomáš Sladký, si nepolepšil ani po přestřelce s NST, kterou prohrál 8:12.

OLS Oulu v minulé sezoně trápilo ve čtvrtfinále pozdější finalisty z Happee a v úvodu té letošní si připsalo z dvou úvodních zápasů dvě výhry, tento víkend na ně ale navázat nedokázalo. Proti Indians začali florbalisté ze severozápadu Finska pořádně hrát až v poslední třetině a i když se snažili, šestigólový náskok soupeře už nedohnali. Odskočit svého protivníka pak nechali i v prvním dějství souboje s Oilers a z víkendového dvojboje nemají ani bod. Hráči z Espoo si naopak zvedli náladu po pátečním nezdaru s Tapanilanem.

Páteční a víkendové výsledky

Oilers – Tapanilan Erä 7:10 (1:3, 4:2, 2:5)
Branky: 31. a 48. S. Lindfors, 19. J. Lindfors, 24. Pfitzner, 32. Wardy, 38. Hänninen, 51. Raikamo – 52., 57. a 60. Kapanen, 11. a 53. R. Holopainen, 7. vlastní, 9. Puska, 27. Lankinen, 29. Aro, 42. Jalonen. Diváci: 562.

M-Team – Viikingit 4:16 (2:0, 1:4, 1:12)
Branky: 11. a 33. Piittisjärvi, 15. Reunamäki, 50. Makkonen – 30., 56. a 57. Tiitu, 35., 52. a 58. Laasonen, 41., 54. a 58. Kailiala, 24. Hyytiäinen, 37. Sipilä, 43. Hyvönen, 49. Kinnunen, 52. Forsten, 60. Meyer. Diváci: 220.

OLS Oulu – Indians 5:7 (0:2, 0:4, 5:1)
Branky: 41. Kvist, 42. Niemelä, 45. a 60. Kiipeli, 57. Parviainen – 6. Toropainen, 20. Pesu, 22. V. Kainulainen, 30. Harjula, 33. Mustonen, 35. Markkola, 49. Föhr. Diváci: 390.

Happee – M-Team 10:5 (4:0, 3:2, 3:3)
Branky: 4. a 31. Hoikkanen, 11. a 37. Jokinen, 12. a 44. Tikka, 12. Junkkarinen, 35. Huisman, 52. Kauko, 55. Heikkinen – 24., 52. a 60. Mäkinen, 46. Aavaharju. Diváci: 609.

OLS Oulu – Oilers Espoo 2:9 (0:4, 2:2, 0:3)
Branky: 25. Parviainen, 34. Lämsä – 1. Alanen, 5. Raikamo, 6. Suomalainen, 9. Hänninen, 24. Talvitie, 26. Bollström, 55. J. Lindfors, 58. Korhonen, 60. Lamminen. Diváci: 431.

NST Lappeeranta – Koovee 12:8 (4:3, 2:2, 6:3)
Branky: 8., 48. a 56. Nurmela, 11., 26. a 60. Rantala, 10. a 54. Puustinen, 5. Valavuo, 30. Vainikainen, 49. Tikkanen, 51. Ikonen – 12. a 30. Koljonen, 14. Kontiainen, 19. Salomaa, 23. a 47. Kotovaara, 49. Lintula, 55. Ylisiurunen. Diváci: 410.

Autor: Redakce Florbal.cz