FBC Ostrava porazilo Vítkovice v Poháru. Foto: Ladislav Káňa FBC Ostrava porazilo Vítkovice v Poháru. Foto: Ladislav Káňa
11. 11. 2015 Český pohár (20) KOMENTÁŘŮ

Senzace i výměna názorů při pohárovém derby: FBC porazilo Vítkovice

 Ostravské pohárové svatomartinské derby vyhráli hráči FBC 4:3 a mají zajištěný postup do čtvrtfinále. V tabulce skupiny D už totiž mají dvě vítězství a čeká je poslední zápas na hřišti Šumperku. Vítkovice mohou být rády, že se letos změnil systém. Loni se postupovalo do závěrečných vyřazovacích bojů jen z první příčky.

Emotivní zápas měly přitom lépe rozehrány Vítkovice, které svého soupeře jasně přestřílely a vedly 0:1 i 2:3. Jenže v poslední třetině vzal osud zápasu do rukou Tomáš Vojtíšek a dvěma góly naposledy otočil skóre. Po zápase pak došlo mezi trenéry ke kontroverzi. Při komentování průběhu utkání si Jan Vavrečka neodpustil poznámku: „Cituji trenéra FBC… ‚Sundej toho zm..a u mantinelu‘. To je asi všechno, co bych řekl k první půlce zápasu. Ve druhé půlce to bylo o tření. My jsme dnes netřeli…“

Onlajn Českého florbalu

Onlajn Českého florbalu

Zápas se ale rozhodoval právě ve druhé polovině utkání, a tam měli více pohody na holích hráči FBC. „Derby se vším všudy. Spousta hej hej na rozhodčí ze strany hostujícího týmu, ale to k tomu patří. Dnes jsme to odjezdili celých 60 minut. Až budeme mít na to, hrát s Vítkovicema technický florbal, rádi si ho s nima zahrajeme. Komentovat slova trenéra hostů nebudu, protože to nemá úroveň,“ dodal kouč domácích Tomáš Svačinka.

Pohár České pojišťovny

Skupina D

FBC Ostrava – Vítkovice 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky: 46. a 49. Vojtíšek, 26. Šimíček, 27. Svačinka – 5. Petr Jankulár, 32. Gál, 37. Rýpar. Rozhodčí: Hála, Kotala. Diváci: 156.

Průběžná tabulka:
1. Ostrava 2/6
2. Vítkovice 2/3
3. Havířov 1/0
4. Šumperk 1/0

Skupina C

Znojmo – Hattrick Brno 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky:
1. a 46. Pe. Sláma, 5. a 41. Pánek – 16. a 26. Habr, 50. Fila. Diváci: 120.

Průběžná tabulka:
1. Bulldogs 1/3
2. Hattrick 2/3
3. Znojmo 2/3
4. Otrokovice 1/0


Autor: redKOMENTÁŘE

 • Pohár napsal:

  Bylo by možná vhodné, aby se autor podepsal, rád bych mu totiž zatleskal za kvalitní novinářskou práci. Jestli Vítkovice vyhrály nebo prohrály je celkem buřt, postupují dva a to asi staví jejich motivaci do jiného světla 😀 😀

 • jenik napsal:

  Nazor pana krasneho za 3…2…1…

 • Tomáš Mazurek napsal:

  Ale komentáře trenérů na on-line českého florbalu vyznívají podstatně jinak, než zde uvádí pan autor red…

 • delegát napsal:

  U dvojice Hála-Kotala se nedivím. Každý jejich zápas je oslavou na tragédii – bohužel pro obě strany, tito dva pánové do tohoto sportu vůbec nepatří. Bohužel nikdo pískat nechce a tak se líhnou takovéto případy, kteří to dotáhnou až na nejvyšší úroveň v ČR. A zároveň, když už si je na utkání zaplatíte, tak se k nim ani nemůžete vyjádřit, jelikož pokud to uděláte, tak získáte flastr – oujé.

 • Jan Vavrečka napsal:

  Budu rád, ověří -li si autor tohoto článku vyjádření trenérů po zápase. Já jsem pouze citoval asistenta FBC a v žádném jsem tuto vulgární větu nevyřkl. Důrazně žádám autora o vymazání citace, kterou jsem neřekl. Děkuji, Jan Vavrečka.

 • divak napsal:

  Autor bude asi nejvetsi odbornik na florbal pan Chadim

  • frodo napsal:

   nedávno největší fanda vítkovic a teď fbc 😀 kam vítr tam plášť. vlezdoprdelka nejlepší hvězdy Košťálové

 • Jan Vavrečka napsal:

  FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 4:3
  branky: 26. Patrik Šimíček, 27. Tomáš Svačinka, 46. Tomáš Vojtíšek, 49. Tomáš Vojtíšek – 5. Petr Jankulár, 32. Ladislav Gál, 37. Josef Rýpar; rozhodčí: Pavel Hála – Martin Kotala; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 156; zásahy brankářů: Jakub Klobučník 20 – Dominik Lupták 14; po třetinách: 0:1, 2:2, 2:0;60:00Komentář trenéra domácích Tomáše Svačinky: Derby se vším všudy. Spousta hej hej na rozhodčí ze strany hostujícího týmu ale to k tomu patří. Dnes jsme to odjezdili celých 60 minut. Až budeme mít na to, hrát s Vítkovicema technický florbal, rádi si ho s nima zahrajeme. Komentovat slova trenéra hostů nebudu protože to nemá úroveň. Děkujeme soupeři a divákům za zápas.60:00Střely na branku: 16-2360:00Komentář trenéra hostů Jana Vavrečky: Cituji trenéra Svačinku : „Sundej toho zmrda u mantinelu“. To je asi všechno co bych řekl k první půlce zápasu. Ve druhé půlce to bylo o tření. A jak víme, aspirace je frikce (tření) vyplňující volnou detenzi mezi fortizovou okulzívou a následující samohláskou. My jsme dnes neaspirovali, rozuměj netřeli.

 • Radamel napsal:

  neřešte sračky, za chvilku jsou vánoce.

 • Tonda Navratil napsal:

  Neskutecny chliv, to ze fbc postoupilo, za tonpatri nejvetsi dik panum rozhodcim.. Fbc v zadnem pripade nemelo na hrace vitkovic, v zadnem pripade…. To co predvedl pan dombrovsky a pan vojtisek? Hnus, takhle extraliga nevypadaa.. Pane vojtisku, priberte par kilo a nebudte ten nejvetsi nouma na hristi contirt pada…

 • Standa napsal:

  sakra … vás tak čtu … tak si to video (pokud je) snad i pustím!!!!! :o))

 • Imigrant napsal:

  Jako někde v pralesní lize.. nebo spíše jako někde u dětí na písečku.. hádka dvou dospělých chlapů :D..
  Směšné, opravdu ta úroveň na které se tady florbal a vše kolem dělá :D.. a my chcem furt něco více a pořád nadáváme, tak se jen mrkněte jak to funguje, vždyť je to takový okresní přebor :)))
  Pane Vavrečka, pro příště nic nekomentujte a necitujte, abyste se na diskuzním fóru florbal.cz nemusel obhajovat suchými tvrzeními a dělat z toho aférku, že někdo řekl něco a ten druhý zase něco jiného..
  PS: nedaří je třeba povolat Zdenu Žáka, nebo aspoň dát šanci aby přišel na trénink

  • mimo.misu napsal:

   Žáka? Lempla, co kašlal na každý trénink a jen se vymlouval proč nemůže přijít? Když nevíte jak to s ním je, neřešte. Pan Vavrečka mu dal šanci na czechopen, Žák se na to pak vybod.

 • HOHO napsal:

  Dombrovsky,budouci doktor. Ten člověk je namyšlený hlupák.

  • Michal Dombrovský napsal:

   Vim, že mě soupeři nebudou mít rádi, ale jsem přesvědčený, že za tu práci mě v mojem týmu budou milovat

   Diego Costa

 • Tomáš Krásný napsal:

  Můj názor zde nebudu vyjadřovat, ani jsem ten článek nečetl, myslím, že se o něj někdo velmi rád postará!

  • Tomáš Krásný napsal:

   Snažil jsem se zde otevřeně diskutovat pod svým jménem a neschovávat se za nějakou přezdívkou. Jelikož je však mé jméno poslední dobou někým zneužíváno, tak odteď již pod svým jménem vystupovat nebudu. Nemám zapotřebí neustále upozorňovat na to, že se za mě někdo vydává a nemíním se snižovat k tomu, že bych otravoval Toma Rambouska, aby falešné příspěvky mazal. Někdy se opravdu nestačím divit, v jakém stavu se naše společnost nachází a že se někdo sníží k tomu, že krade identitu někomu jinému. Fakt divná doba 🙁

Napsat komentář

*