Patrik Dóža. Foto: Štěpán Černý Patrik Dóža. Foto: Štěpán Černý
27. 11. 2015 Český pohár (0) KOMENTÁŘŮ

V poháru uspěli favorité, Chodov vyřadil Spartu

Chodov porazil v přímém souboji o postup do čtvrtfinále poháru Spartu 8:5 a vyřadil tak pražského rivala ze soutěže. Kromě Sparty končí také Vinohrady, které to však ve skupině s Tatranem a Mladou Boleslaví měly opravdu složité. I v ostatních skupinách postupovali favorité.

Chodov vykročil za vítězstvím v úvodních dvou třetinách a když v čase 39:12 zvyšoval Petr Pražák už na 6:2, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Sparta ještě dokázala snížit, ale víc už nestihla. Ve skupině A tedy obsadila třetí příčku. Zápas na Chodově zhlédlo pouhých 38 diváků.

Společně s Chodovem postupuje do čtvrtfinále ze skupiny A také Bohemka, která divoké utkání na Kladně vyhrála až v prodloužení 10:9. Trenér Jedlička dal v tomto duelu příležitost mladíkům. Do zápasu nastoupilo hned devět hráčů, kteří byli narozeni v roce 1996 a později.

Skupinu B ovládl Tatran, jenž si i v posledním utkání udržel neporazitelnost. Vinohrady zdolal 8:5. Hosté z Riegrových sadů zaspali druhou třetinu, což je stálo lepší výsledek. Ačkoliv se ještě v poslední části snažili ztrátu dohnat, Tatran už si své vedení pohlídal. Z nejtěžší skupiny postupuje také Mladá Boleslav, jež si poradila s Českou Lípou.

Suverénně si počínal úřadující vicemistr z Brna. Bulldogs zvítězili i na hřišti svého městského soka Hattricku a skupinu C opanovali s plným počtem bodů. O druhé postupové místo usilovali ve Znojmě otrokovičtí Panthers, kteří si cestu do čtvrtfinále zkomplikovali porážkou právě s Hattrickem. Vysokým vítězstvím 15:8 však toto zaváhání napravili a díky lepšímu skóre se i oni radují z postupu.

Bez překvapení se obešla skupina D. Ostrava i Vítkovice zvládly své závěrečné duely a postupují dál. Vítkovice vyhrály v Havířově 10:6 a také v jejich sestavě se objevilo hodně mladých hráčů. Ostrava si i přes komplikace v poslední třetině došla v Šumperku pro výhru 6:5 a skupinu D ovládla s devíti body.

Ve čtvrtfinále dojde k pražskému derby mezi Taranem a Chodovem. Bohemians zase doma vyzvou obhájce trofeje z Mladé Boleslavi. V moravskoslezské části poháru se utkají Ostrava s Otrokovicemi a Brno s Vítkovicemi.

Výsledky Poháru České pojišťovny:

Skupina A:

FBC Kladno – FbŠ Bohemians 9:10 (3:3, 3:3, 3:3 – 0:1) po prodl.
Branky: 28. a 41. Richtr, 43. a 50. Lacko, 6. Lapuník, 16. Mandler, 20. Přívara, 29. Slivka, 38. Blažek  – 7., 49. a 58. M. Šimek, 5. a 61. Höffer, 21. a 40. Kisugite, 9. Teslík, 40. Bagin, 50. Škoula. Diváci: 95.

Florbal Chodov – Sparta Praha 8:5 (3:1, 3:1, 2:3)
Branky: 6. Strachota, 14. Klápa, 19. Kašovský, 31. M. Koutný, 38. Běloch, 40. Pražák, 48. Ondrušek, 51. Dóža – 20. a 28. Krejča, 43. Pruner, 51. Ujhelyi, 56. Šnajdr. Diváci: 38.

1. Bohemians 3 zápasy/8 bodů
2. Chodov 3 zápasy/6 bodů
3. Sparta 3 zápasy/3 body
4. Kladno 3 zápasy/1 bod

Skupina B:

FBC Česká Lípa – Florbal Mladá Boleslav 5:7 (1:4, 3:2, 1:1)
Branky: 11. a 22. Jirsa, 35. a 51. Jeřábek, 33. Pastor – 7., 11. a 50. Natov, 3. Curney, 4. Tomáš Chroust, 23. J. Bouška, 32. Tad. Chroust. Diváci: 150.

Tatran Střešovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 8:5 (1:1, 5:0, 2:4)
Branky: 14. Řehoř, 24. Fořt, 25. Jiří Kolísko, 30. Fridrich, 32. M. Vávra, 34. Meliš, 54. Němeček, 57. Kubovič – 15. a 44. Kareš, 45. Hartman, 46. Bína, 54. J. Záň. Diváci: 60.

1. Tatran 3 zápasy/8 bodů
2. Mladá Boleslav 3 zápasy/7 bodů
3. Vinohrady 3 zápasy/3 body
4. Česká Lípa 3 zápasy/0 bodů

Skupina C:

TJ Znojmo – Panthers Otrokovice 8:15 (4:3, 3:5, 1:7)
Branky: 2. a 19. Čihal, 4. a 23. Palát, 10. Juříček, 31. Kučera, 32. vlastní, 60. Daberger – 9., 14., 27., 29. a 49. Vaněk, 11., 39. a 52. Sovják, 25.  Kostka, 33. Kováč, 44. Uhrinovský, 46. Jurčík, 49. Večeřa, 54. Michal Nagy, 60. Ťopek. Diváci: 85.

FBŠ Hattrick Brno – Bulldogs Brno 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 22. Houbal, 24. Habr – 16. J. Koutný, 19. Ondráček, 33. Jalový, 57.  Mendrek, 59. Coufal. Diváci: 126.

1. Bulldogs Brno 3 zápasy/9 bodů
2. Otrokovice 3 zápasy/3 body
3. Hattrick Brno 3 zápasy/3 body
4. Znojmo 3 zápasy/3 body

Skupina D:

FbC Šumperk – FBC Ostrava 5:6 (1:5, 0:0, 4:1)
Branky: 41. a 57. Trávníček, 12. Chladil, 56. Pudil, 59. Kamler – 2. Cirkl, 7. Klečka, 11. Šimčík, 17. Pastor, 19. Šimíček, 56. Svačinka.

Florbal Havířov – 1. SC Vítkovie 6:10 (2:2, 2:2, 2:6)
Branky: 11. a 35. Varta, 4. Mžyk, 30. Peřka, 50. Vlach, 53. Krečmer – 3. Rýpar, 12. Matúš, 28. Pešat, 35. Vilím, 45. Řezanina, 48. Jurdzin, 48. Jakubec, 49. Bräuer, 52. Gál, 55. Jiří Šebesta. Diváci: 229.