Uprchlíci na florbalovém MS. Foto: floorball.org Uprchlíci na florbalovém MS. Foto: floorball.org
5. 12. 2015 Ostatní (6) KOMENTÁŘŮ

Uprchlíci poprvé viděli na mistrovství světa florbal. A už si ho i zahráli

 Smutný fenomén dnešní doby už se spojil i s florbalem. Organizátoři mistrovství světa žen zorganizovali pro skupinu uprchlíků zájezd na utkání domácího týmu se Švýcarskem. Všech 42 běženců vidělo vůbec první florbalový zápas v životě.

Město Tampere pozvalo do hokejové arény Hakametsä migranty, kteří se adaptují na nový život v centru Multasilta. Celý zájezd tvořili lidé, kteří ještě nedávno žili v Iráku, ale válka je donutila opustit svou zemi a domov.

Bylo logické, že podporovali Finsko, vždyť se pravděpodobně stane jejich novým domovem. Uprchlíci si už ale také mohli vyzkoušet, jak se florbal hraje. Bývalá finská reprezentantka Tiina Hänninen, která stála za organizací zájezdu, pro centrum zajistila florbalové vybavení, a tak se běženci mohli seznámit se zcela novým sportovním odvětvím.

„Bylo příjemné vyzkoušet si florbal. Nebylo to zas tak moc těžké, ale rozhodně to pro nás není úplně snadné na hraní,“ popsal první pocity třiadvacetiletý Abass. V utkání Finska se Švýcarskem si ale byl jistý, že domácí tým vyhraje. „Švýcarsko bylo lepší v první třetině, pak ale už vládlo Finsko,“ dodal.

Uprchlíci na florbalovém MS

Uprchlíci na florbalovém MS. Foto: floorball.org


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • ? napsal:

  Myšlenka je fajn. Ale je těžké si po sobě ten článek před zveřejněním přečíst? Tohle je hrůza.

  • Capatin napsal:

   Superb inaftmorion here, ol’e chap; keep burning the midnight oil.

  • http://www./ napsal:

   The genius store called, they’re running out of you.

  • Good catch, Rob. That section is actually a typo. It should say that there is non-randomness in the first and last few bits of the mantissa. Updating now.

  • chicken coupons napsal:

   innalillahiwainnalillahirajiunn…. takziah kepada semua keluarga mangsa. sedarlah wahai pemandu-pemandu yang tidak memikirkan nyawa org lain…ingatlah.. mungkin orang yang mati disebabkan kamu adalah tunggak keluarga, ada wanita menjadi balu disebabkan kamu. ada anak menjadi yatim kerana kamu. ada seseorang menjadi sebatang kara kerana kamu, ada ibu meratapi anaknya kerana kamu. ada ayah yang menyapu airmatanya kerana kamu.

 • ? napsal:

  Opravit překlepy byl rozumný tah. Teď ještě tu gramatiku.

Napsat komentář

*