Florbalistky Chodova vyhrály pohárovou soutěž vůbec poprvé. Foto: Flickr Český florbal Florbalistky Chodova vyhrály pohárovou soutěž vůbec poprvé. Foto: Flickr Český florbal
19. 1. 2016 Český pohár (2) KOMENTÁŘŮ

Chodov vyučil Herbadent v produktivitě a získal pohárový primát

První důležitá událost v roce 2016 má své řešení. Pohár České pojišťovny získaly florbalistky Chodova, které ve finálovém klání porazily Herbadent 8:3 . Především se ale jednalo o lekci z produktivity. Herbadent tak z pohárového finále odešel podruhé v řadě poražen.

Od začátku se jednalo o poměrně ofenzivní duel, jeden útočný pokus střídal druhý a hra se přelévala ze strany na stranu. Herbadent dostal po pěti minutách možnost přesilové hry, kterou nevyužil. Do vedení tak šel po deseti minutách Chodov, když se prosadila Bachmaierová.

Vedení ale lvicím nevydrželo ani dvě minuty, po závaru před Ranochovou se k míčku dostala Adéla Polívková a přes teč Žižkové nechytatelně vyrovnala. První třetinu ale přesto vyhrál Chodov, Bachmaierová si totiž poradila v šestnácté minutě s nařízeným trestným střílením.

V nastoleném trendu se pokračovalo také po první pauze, Chodov se dostal do vedení 3:1 zásluhou Vrátné. Bleskově ale snížila – po nádherné kombinační akci – Kubišová. Herbadent byl aktivnějším celkem, ale nedokázal se prosadit, zato Klímová ve 33. minutě využila přesilovou hru. Za stavu 4:2 se tak šlo podruhé do šaten.

Dost možná klíčový okamžik finále přišel ve 46. minutě. Dobíhající Čapková totiž kolenem nechtěně trefila do hlavy vlastní brankářku Christianovou, která sice byla schopná alespoň chvíli v utkání pokračovat, nicméně vzápětí inkasovala z hole Vojáčkové, která paradoxně byla tou hráčkou, kterou při nešťastném střetu bránila Čapková.

Herbadent se ale vzchopil, převzal aktivitu a po využité přesilovce snížil na 3:5. Po dvou minutách, sedm minut před koncem, ale jeho snahu zastavila druhou brankou Vojáčková, načež se Christianová nechala vystřídat. Na konečných 8:3 pro Chodov ještě upravily skóre Magdalena Klímová s Lucií Primusovou.

Finále Poháru České pojišťovny:

Herbadent Praha 11 – Florbal Chodov 3:8 (1:2, 1:2, 1:4)
Branky: 12. A. Polívková (Steinbachová), 24. Kubišová (Košturiaková), 53. Billá (Čapková) – 10. Bachmaierová (Primusová), 16. Bachmaierová (TS), 23. Vrátná (Řepková), 34. Klímová (Jarolímová), 47. Vojáčková (Paulovičová), 55. Vojáčková (Jarolímová), 57. Klímová (Vrátná), 59. Primusová (Tožičková). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 517.