29. 1. 2016 Superliga (29) KOMENTÁŘŮ

Jedlička se odvolal proti verdiktu DK

 Michal Jedlička podal odvolání k trestu, který mu udělila Disciplinární komise. Sdělení poslal i redakci Florbal.cz a požádal o jeho zveřejnění.

Odvolání Michala Jedličky


Autor: redKOMENTÁŘE

 • Karlíček napsal:

  Tak to je opravdu mazec. Z toho čím se oháněl předseda disciplinárky přitom vyplývalo, jak to dělají opravdu dobře a jaký jsou kanóni. Tohle je ale průšvih první třídy. Při tom rozhodují v případu, o kterém lze předpokládat že bude mediálně propírán. A oni ani nedokážou trest normálně udělit. Jak potom rozhodují v ostatních případech, které nikdo nevidí? podle mě totální lemplovství nejvyššího řádu.

 • Brandon Maxwell napsal:

  #TrestProDK

 • Lešek Semelka napsal:

  #trestproBrezinu

 • odborník napsal:

  Teď si musejí dát trest sami sobě, když mají tak vysoké nároky na ostatní. Z tohohle už se nevylžou.

 • brbheaven napsal:

  Velký palec hore, drž se cipe

 • Standa napsal:

  … teď jen oddalovat a oddalovat … a až Bohemka dohraje, tak to akceptovat jako mírové řešení… a pak má do září distanc. :o))))))))) … a od září zase pohoda.

  … a Baron Prášil …

  • odborník napsal:

   To není o oddalování, ale o tom, že se T.B. z D.K. bude muset chytit za nos. Jak tohle může odůvodnit. jinou cestu než rezignaci nevidím.

   • Petr napsal:

    No, rezignovat z důvodu Jedličky by na Unii nepovolili ani uklízečce.

    Vážně, není důvod. Trest bude stejně potvrzen, pouze se tomu dá ta formálně správná podoba. Ani sám Bedla v to jistě nevěří, pouze upozornil na to, že když po něm chtějí vhodné chování, tak by také měli umět formálně správně rozhodovat.

    • Martin Král napsal:

     Petře. Podle mě to je principiální věc. předseda má plná ústa toho jak rozhodují dobře a pak takováhle bota? to se určitě nedá přejít jen tak. A už vůbec ne potvrzovat jeden nebo druhý trest po takových fatálních chybách. Jako rozumný kompromis by asi bylo, kdyby komise řekla, že vzhledem k novým okolnostem a zmatečnému jednání se bude zasedání opakovat a tam se vše bez emocí znovu projednalo a spravedlivě rozhodlo. Ale nevím, jestli to jde. Určitě by to ale šlo, kdyby jim to odvolací komise vrátila k novému projednání. No ale jak říkám, bez emocí z obou stran a bez předpokladu „osolíme ho co nejvíc za každou cenu“

     • Petr napsal:

      Já s Vámi zcela souhlasím. Také to považuji za principiální věc. Vždyť to má platit stejně jako u soudu. Stejně jako tam i tady to bude možná označeno jako zmateční řízení a bude se po odvolání asi opakovat. Nebo také ne, záleží na tom, jak to odpovědní uchopí a zda přiznají formální chybu. Výsledek ale bude stejný jako nyní, v tom se nic nezmění.

      Ono je to spíš směšné, když se chyba stane v ten nejméně vhodný okamžik ve velmi exponovaném a sledovaném případu.

   • Mandys napsal:

    Rezignace nevím, ale je pravda, že by to vyřešilo hrozně moc věcí

 • old boy napsal:

  Ááááá opět Bedlovy obštrukce….

  Po loňské kašparádě, když se nechal dopsat na soupisku jako hráč a předváděl se v dresu na bully, aby pak normálně přes distanc de facto fungoval jako trenér (a dával tím najevo, u které části těla má ČFbU a co mu můžou…) vymýšlí další ojebávku…

  Asi má pan Jedlička video nebo audiozáznam z jednání na DK, aby mohl jednoznačně prokázat, že mu byl ústně uložen úplně jiný trest, než jak mu bylo doručeno písemně.

  Kdyby raději při a po zápasech držel ústa.

  „Velebnosti, jdu blejt…“

  • Velebnost napsal:

   A ty by sis nechal dělat na hlavu kdyby tě u toho nutili se ještě usmívat?

  • Mandys napsal:

   To OLD BOY:
   Na co video nebo audiozáznam? Přečetl jste si to odvolání pořádně? Je tam jasně psáno, že mu to bylo vyřčeno za účasti 8 osob. Příště si prosím přečtěte celý článek (v tomto případě odvolání), než začnete bezhlavě obhajovat unii. Děkuji

  • Petr napsal:

   Vy jste ho v loňské sezóně viděl na lavičce jako hráče trénovat? Já ho viděl povzbuzovat a hecovat své spoluhráče, rady hráčům dával jen Roman Kieler. Měl v ruce svou tabulku? Nikoliv. Velmi dobře si dával pozor na to, aby nedělal nic z trenérské činnosti. Jediné, kam veřejné oči nedohlédly, byla šatna o přestávkách.

  • Petr napsal:

   Na odvolání má podle pravidel právo, to mu upírat nelze. Osobní antipatie k tomu nemohou být důvodem.

 • Jiří Láska napsal:

  Tak to je mazec. To jste asi na unii nečekali. Teď už Vám nezbývá nic jiného jen rezignovat.

 • Kočí napsal:

  Konečně Vám strukturám na unii někdo dokázal sebrat karty z rukou. Jak vůbec můžete udělat takovou chybu? Když chci něčemu velet, musím znát pravidla. Tady jak koukám to je podle pravidel, které se hodí akorát Vám.

 • Říha napsal:

  Okamžité odstoupení z funkce – tady jiné východisko nevidím. Bedlo-bomba 🙂

 • DEDEMEME napsal:

  Výrok A) Vyloučení z činnosti ve florbale na 4 měsíce.

  Výrok B) Zastavení závodní činnosti a výkon funkcí na 4 měsíce.

  Vyloučení z činnosti ve výroku A, domýšlím si jakékoliv činnosti ve florbale, specifikované ve výroku B na zastavení závodní činnosti a výkon funkcí.

  Trénování + závodní činnost + vedení družstva + … + … = činnost ve florbale.

  Přijde mi to jako blbost, aby na tom bylo postavené odvolání a jestli někdo vyzývá někoho k rezignaci, je čas se zamyslet jestli není čas kamikadze zákrok trestaného.

  • Petr napsal:

   Logicky samozřejmě jde o totéž. Čistě formálně první výrok není v souladu s definicí v disciplinárním řádu. Ono to na věci nic nemění a distanc platit bude. I to odvolání vlastně odvoláním není, jen upozorněním na zmatečnost. Ale stejně bude zajímavé, jak se k tomu na Unii postaví a formální chybu napraví.

  • Náš krajánek napsal:

   Selským rozumem máte sice pravdu, je to opravdu velmi podobné. Ale z hlediska řádů je to obrovský rozdíl. Právě proto si to měl Tomáš Březina pohlídat, když chce vypadat jako nezávislý.

   • Jirka napsal:

    Tos napsal správně o Březinovi: „když chce vypadat jako nezávislý“. DK i ORK jedou podle notiček shora.

 • slušný člověk napsal:

  Vážení, tak jak se Bedla projevuje, tak taky koná. Způsob jeho projevu je o to horší, že jej předvádí i u mládeže. Člověk který si za jméno může napsat tolik sportovních úspěchů by měl jít ostatním sportovcům příkladem a k uloženému trestu se postavit jako chlap čelem. To se týká i loňského trestu. Místo toho zkouší Bedla kde co jen aby to oje.al. Měl by se stydět.

  • člověk napsal:

   Asi si necetl toto (z clanku Petra Pajera):

   Jako odůvodnění přísného trestu se uvádí fakt, že se jedná o recidivistu, ale pojďme si tedy shrnout prohřešky Michala Jedličky, za které byl v poslední době potrestán:

   Prapůvod této kauzy začal ve chvíli, kdy neustál opravdu fatální výkon rozhodčích (mimochodem v zápase, který tehdy Bohemka vyhrála) a po zápase jim sdělil doslova „jděte se radši vys**t, jestli chcete dál takhle ku**it florbal“ – ano, nemělo by se mluvit vulgárně a s rozhodčími už vůbec ne, ale neměl by se náhodou také někdo zabývat tím, že měl tehdy v každém (i v tom vulgárním) slově pravdu?

   Po nevydařeném zákroku seřval svého gólmana – ano, použil vulgarismy a ano, není to asi ani v případě gólmana účinné opatření k tomu, aby dál chytal bezchybně, ale krucinál, co je delegátům, nebo rozhodčím do toho, jak mluví se svými dospělými svěřenci?

   Jako trenér v trestu sledoval zápas z tribuny a člověk sedící vedle něj zakřičel na rozhodčí (po jejich několikátém fatálu), co si o nich myslí. Výsledek – zamítnutí jeho žádosti o prominutí zbytku stávajícího trestu a na video, které zcela jasně prokazovalo, že nešlo o jeho prohřešek, nebyl brán žádný zřetel. Mimochodem – toto video bylo asi tak 1000krát průkaznější, než to, o které se nyní DK opírá jako o důkazní materiál. Nikdo se tehdy také nezabýval tím, že delegát zcela neoddiskutovatelně přesáhl své pravomoci a nechal dokonce křivě nařčeného Jedličku vyvézt z haly.

   Následovalo to, co podle mého názoru už tenkrát rozhodlo o současném nesmyslně vysokém trestu – Michal Jedlička si všiml nedostatku v řádech a nechal se na další ligová utkání napsat jako hráč. Tím nejen že nesmyslný trest obešel, ale také se vlastně veřejně vysmál všem těm, kteří se rozhodli proti němu vést tuto zcela absurdní válku. No a reakce Unie? – místo toho, aby v pauze mezi ročníky zařídila, aby se tresty trenérů nedaly takto obcházet a řády změnila, počkala si na první menší Michalův prohřešek a pak si ho takto „vychutnala“.

 • nejúspěšnější trenér napsal:

  A jak se pozná nejúspěšnější trenér mládeže??

 • Jirka napsal:

  Bedla je horší než meldonium. Dejte mu doživotní distanc a bude klid. 😉
  Šestinásobný držitel Oskara za přifilmované pády, rekordman v počtu disciplinárních trestů a největší prznič florbalové mládeže!

Napsat komentář

*