Jan Rakušan střílí vítěznou branku Znojma v České Lípě.
7. 2. 2016 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Česká Lípa podlehla doma Znojmu, bitvu o 8. místo zvládl Hattrick

Česká Lípa si zkomplikovala cestu za 2. místem v 1. lize. Doma totiž podlehla v prodloužení Znojmu a soupeř se na ni bodově dotáhl. Totéž se povedlo Svitavám, závěr základní části bude ještě hodně napínavý. Naopak se zřejmě vyjasnila situace v boji o poslední místo do play off – 8. příčku po triumfu ve vzájemném zápase uhájil brněnský Hattrick před Rožnovem, před nímž má společně se Startem 3 kola před koncem 4bodový náskok. Vedení potvrdil Liberec, jenž deklasoval Black Angels 14:5.

Slaný a spol. si stejně jako v minulém kole nechali soupeře utéct, tentokrát to však dotáhli jen do remízového stavu. V prodloužení trestal svým druhým gólem v zápase mladík Jan Rakušan a Znojmo se radovalo z 6. vítězství v řadě. Naposledy podlehlo v prosinci právě České Lípě, od níž doma inkasovalo debakl 3:11. Trenér Jan Šťastník tak mohl být šťastný. „Jsem hrdý na celý tým za dnešní výkon, bojovali jsme s těžkým soupeřem a zaslouženě získali 2 body,“ uvedl.

V laufu jsou i Svitavy, jež uspěly počtvrté za sebou a navíc ukázaly, že jsou mistry prodloužení. Zdařile totiž zvládly už třetí prodloužení v sezoně. Kladno znovu zachraňovalo zápas mocným finišem, Michal Klápa vyrovnal v čase 58:36. Gól se však nezdál domácímu koučovi Ladislavu Štanclovi. „Vzhledem k celkovému férovému průběhu bych očekával sportovní přiznání soupeře. Nicméně i tak se hraje o play off,“ pokrčil rameny.

O bytí a nebytí v play off se hrálo v Rožnově. Hattrick tam ukončil černou sérii 7 porážek a domácí přetlačil 6:4. Radoval se tak z první výhry od listopadu! Rožnov po vyrovnané 1. třetině během necelé minuty a půl získal vedení 3:1, ale během dalších 2 minut o něj přišel. „Za stavu 3:1 byl soupeř zralý na debakl. Ovšem co se dělo od té chvíle, jednoduše nechápu. Jestli jsme se zalekli nebo tíha zodpovědnosti, opravdu nevím. Nicméně boj o play off pro nás stále pokračuje,“ nevzdával se trenér poražených Zbyněk Macura.

Vyvrcholení základní části slibuje velké drama, vždyť 2. a 8. celek dělí pouhé 3 body!

Výsledky – 19. kolo:

Black Angels – FBC Liberec 5:14 (1:6, 1:1, 3:7)
Branky a nahrávky: 1. Nekola (Hněvkovský), 21. Nekola (Moravec), 48. Štěrba (Velechovský), 52. Vlasák (Štěrba), 53. Zikmund (Novotný) – 3. Valeš (Ferdan), 3. Veselý (Böhm), 9. Veselý (Böhm), 10. Klucho (Valeš), 14. Veselý (Blažek), 16. Ferdan (Kroupa), 33. Blažek (Marek), 44. Blažek (Marek), 46. Ferdan (Komárek), 50. Tampier (Komárek), 52. Klucho (Svoboda), 57. Kroupa, 60. Komárek (Ferdan), 60. Böhm Veselý). Diváci: 57.

FBC Česká Lípa – TJ Znojmo 7:8p (1:0, 2:5, 4:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Jirsa, 22. Podrabský (Slaný), 28. Podrabský (Vnuk), 46. Mlejnek (Motejzík), 54. Mlejnek (Novák), 57. Slaný (Karel), 60. Mlejnek (Tichý) – 28. Martinek (Sedláček), 29. Šplíchal, 33. Pánek (Šindelář), 36. Martinek (Procházka), 37. Rakušan (Beneš), 53. Šplíchal, 55. Pánek (Rakušan), 62. Rakušan (Pánek). Diváci: 210.

FbK Svitavy – FBC Kanonýři Kladno 6:5p (1:1, 3:0, 1:4 – 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Zach (Kolena), 26. König (Bečvář), 31. Richter (Šmarda), 35. Brýdl (Říha), 51. Doseděl (König), 61. Pakosta (König) – 12. Nushart (Přívara), 41. Klápa (Pertlík), 42. Pertlík, 43. Klápa (Přívara), 59. Klápa (Slivka). Diváci: 352.

1. MVIL Ostrava – Florbal Ústí 5:9 (0:2, 2:3, 3:4)
Branky a nahrávky: 24. Smrčka (Cabiš), 31. Jakubec, 53. Hudec (Kezua), 54. Garlík (Kozelský), 55. Šebesta (Kozelský) – 8. Novák (Kühnel), 16. Kolstrunk (Štorek), 23. Filipec (Pojar), 34. Pojar (Mareš), 38. Kužel (Kolstrunk), 47. Novák (Brom), 49. Štorek (Kužel), 50. Kopecký (Brom), 52. Kolstrunk (Kopecký). Diváci: 35.

Spartak Pelhřimov – FBC Start98 2:8 (1:3, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Skřivánek (Zavadil), 31. Poduška (Skřivánek) – 5. Vavro, 12. Koubek (Slavík), 13. Vavro (Kiprov), 28. Řehulka (Zavadil), 36. Koubek, 40. Slavík (Piňos), 43. Slavík (Koubek), 54. Slavík. Diváci: 112.

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm – FBŠ Hattrick Brno 4:6 (1:1, 3:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Viktořík (Krhut), 25. Zimmer (Krhut), 26. Čejpa (P. Barabáš), 39. Kratochvíl (Krhut) – 15. Habr (Knotek), 27. Houšť (Grábl), 28. Macálka (Grich), 35. Houbal (Vojtíšek), 36. Macálka (Grich), 55. Vojtíšek (Grábl). Diváci: 102.

Autor: Pavel Křiklan