Milan Garčar (zcela vpravo) se ve 2. zápase raduje z důležité trefy do sítě Könizu.
29. 2. 2016 Švýcarsko (4) KOMENTÁŘŮ

Garčar na začátku play off pomohl gólem setnout suverénní Köniz!

Boj o titul začal ve Švýcarsku velkou senzací. Jasný vítěz základní části Köniz, jenž vyhrál 21 zápasů (včetně poháru) v řadě, narazil na hřišti Klotenu, jenž šel do play off až z 8. pozice! Pro český florbal příznivá zpráva, že se pod to výrazně podepsal i obránce Milan Garčar. Dařilo se i dvojici z Wileru, Daniel Šebek – Daniel Šešulka.

Švýcarská média hovoří o nedělní výhře Klotenu jako o největším překvapení vyřazovacích bitev pod Alpami za poslední roky. Také si všímají diskutabilního vyloučení českého zadáka v témže zápase, díky němuž Köniz snížil krátce před polovinou hrací doby na 1:3. Výraznou ztrátu posléze otočil na 5:4. Radost z vedení mu však vydržela jen 41 vteřin, než jeho rozlet ukončil svou 2. trefou v play off (skóroval i v 1. duelu) právě Garčar.

Po jedné brance na každé straně dospěl zápas do prodloužení, v němž sehrál český obránce s typickým šátkem kolem temene klíčovou roli. V 72. minutě briskně zastavil rodící se brejk Könizu a v protiakci završil svůj hattrick navrátilec do sestavy Yannick Jaunin.

Vítěznému gólu Klotenu předcházel ostrý zákrok na českého zadáka, sudí ponechali jen výhodu…

U N F A S S B A R G E I L! Die Jets besiegen Köniz nach einem heroischen Kampf mit 7:6 nach Verlängerung. Ausgerechnet Rückkehrer Yannick Jaunin schoss die Jets mit seinem 3. Treffer ins Glück! Sieg und Ausgleich in der Playoff-Serie!Kloten-Bülach Jets – Floorball Köniz 7:6 n.V. (2:0, 2:2, 2:4, 1:0)Sporthalle Ruebisbach, Kloten. 497 Zuschauer. SR Kronenberg/Kronenberg.Tore: 4. Jaunin (Reusser) 1:0. 19. Reusser (Spetsare) 2:0. 23. Da. Dürst (Spetsare) 3:0. 28. Maurer (Nino Wälti) 3:1. 32. Maurer (Nino Wälti) 3:2. 35. Jaunin (Rajeckis) 4:2. 42. Nino Wälti (Zaugg) 4:3. 44. Graf (Frejd) 4:4. 50. Nino Wälti (Berweger) 4:5. 51. Garčar (Reusser) 5:5. 54. Berweger (Nino Wälti) 5:6. 57. Lundin (Heller) 6:6. 72. Jaunin 7:6. Strafen: 1mal 2 Minuten gegen Kloten-Bülach Jets. 2mal 2 Minuten gegen Floorball Köniz.

Zveřejnil(a) Kloten-Bülach Jets dne 28. únor 2016

Téměř 500 skandujících fanoušků slavilo s hráči ještě dlouho po zápase. I pro majitele 5 českých titulů s Tatranem byl tenhle mač speciální. „72 minut… Tak dlouho jsem v celé své kariéře nikdy nehrál,“ ulevil si Garčar v rozhovoru pro klubové stránky. „Odvedli jsme dobrou práci, teď se těším jen na mou postel,“ pousmál se.

Ve Švýcarsku je jiný model play off: po základní části lépe postavený tým začíná doma ne 2 zápasy, ale jen jedním a nazítří se oba kluby stěhují na půdu hůře postaveného celku. Výhody domácího prostředí nevyužil za celý víkend jen Chur proti Grasshoppers, ostatní série jsou 1:1.

Wiler se po sobotním úspěchu, k němuž gólem přispěl Šešulka a 2 nahrávkami Šebek, musel sklonit před Malans, v jejichž první obraně už nechyběl Lukáš Veltšmíd. Rychenberg s Michalem Podhráským nejdřív v prodloužení proti Langnau dokonal obrat skóre z 0:3, pak ovšem těsně stejným poměrem prohrál.

Grünenmatt s českým koučem Tomášem Chrápkem na střídačce je blízko záchraně. V sérii play down proti Thunu vede 2:0 na zápasy, pod venkovní výhru se výrazně podepsal i gólman Lukáš Bauer, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu.

Výsledky – čtvrtfinále:, 1. zápasy:

Köniz – Kloten 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Branky: 11. a 55. Nino Wälti, 14. a 40. Frejd, 25. Graf, 36. Antener – 30. GARČAR, 38. Reusser. Diváci: 298.

Wiler – Malans 8:6 (4:3, 3:2, 1:1)
Branky: 19., 27. a 60. M. Hofbauer, 2. a 38. Väänänen, 11. Fankhauser, 16. ŠEŠULKA (ŠEBEK), 38. Kekkonen (ŠEBEK) – 11. a 40. Remo Buchli, 10. Dominioni, 14. Laely, 22. Friolet, 48. Hartmann. Diváci: 412.

Grasshoppers – Chur 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)
Branky: 32. a 45. Zürcher, 10. Zolliker, 17. Honold, 38. Meier, 50. Grüter, 57. Nilsson, 59. Rüegger – 31. a 52. Gafvelin, 11. Camenisch, 55. Binggeli. Diváci: 285.

Rychenberg – Langnau 4:3p (0:1, 1:2, 2:0 – 1:0)
Branky: 33. Schaub, 43. Niiranen, 47. F. Holtz, 64. Hautaniemi – 11. Siegenthaler, 26. Mosimann, 35. Stucki. Diváci: 650.

2. zápasy:

Kloten – Köniz 7:6p (2:0, 2:2, 2:4 – 1:0)
Branky: 4., 35. a 72. Jaunin, 19. Reusser, 23. Daniel Dürst, 51. GARČAR, 57. Lundin – 28. a 32. Maurer, 42. a 50. Nino Wälti, 44. Graf, 54. Berweger. Diváci: 497. Stav série: 1:1.

Malans – Wiler 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
Branky: 37. a 57. Hulmi, 17. a 45. Laely, 19. Remo Buchli – 16. a 24. Manninen, 5. Mutter, 53. Väänänen. Diváci: 661. Stav série: 1:1.

Langnau – Rychenberg 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 3., 24. a 53. Pylsy, 48. Siegenthaler – 8. Buff, 13. Hautaniemi, 52. Niiranen. Diváci: 387. Stav série: 1:1.

Chur – Grasshoppers 5:8 (0:4, 3:2, 2:2)
Branky: 39. a 45. Hirschi, 23. Gafvelin, 40. Luzi Weber, 59. Luzian Weber – 13. a 58. Nilsson, 9. Honold, 10. Zürcher, 12. Scalvinoni, 25. Bolliger, 35. Kaiser, 54. Rüegger. Diváci: 548. Stav série: 0:2.

Autor: Pavel Křiklan