Sokol Pardubice. Foto: Štěpán Černý Sokol Pardubice. Foto: Štěpán Černý
17. 3. 2016 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Do roka a do dne! Pardubice zvládly šestý zápas a radují se ze záchrany

Přesně před rokem oslavily Pardubice udržení v nejvyšší soutěži. Letos se jim povedlo to samé, navíc proti stejnému soupeři, tedy pražským Vinohradům. Ty se ale rvaly až do poslední minuty a proti Východočechům letos urvaly o jeden zápas víc než loni. V šestém zápase však na svého soka nestačily, padly 2:4 a Zozulák a spol. tak mohou slavit.

Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně a branky začaly padat až v závěru úvodního dějství. Základ pro své vítězství položili hosté, v závěru první části se totiž trefili Zozulák s Janečkem a Pardubice tak odcházely do šaten s dvougólovým náskokem.

Naději dal domácím fanouškům dalekonosným zásahem ostrostřelec Gregor a Vinohrady se tak díky jeho trefě dostaly na dostřel. Jenže třetí třetina patřila hostujícímu celku.

Pardubice totiž zkusily změnit zavedené pořádky a přestaly nasazovat svou první lajnu na první formaci Vinohrad. To přineslo ovoce. Chvíli po této změně se od mantinelu trefil Burian. A o necelé dvě minuty později prostřelil Weissgärbera Lisa.

Celek z Riegrových sadů se ještě pokusil o zvrat. Snížení přišlo po šťastné brance kapitána Bíny. Domácí si pak vzali oddechový čas, odvolali brankáře a zatlačili svého soupeře. Pardubice už si však výhru vzít nenechaly.

Šestý zápas tak Pardubičtí ovládli 4:2, celou sérii stejným poměrem a superligovou příslušnost si tak zajistili i pro příští ročník. Naopak Vinohradské čeká 2. kolo boje o záchranu s Litvínovem a v případě vítězství i následná baráž s poraženým finalistou 1. ligy.