V utkání finské ligy mezi Oilers a Tapanilanem nebyla nouze o emoce. Foto: Facebook Salibandyliiga V utkání finské ligy mezi Oilers a Tapanilanem nebyla nouze o emoce. Foto: Facebook Salibandyliiga
22. 3. 2016 Finsko (10) KOMENTÁŘŮ

Červená pro brankáře! Markus Laakso atakoval svého soupeře

 Finské play off už zná 3 semifinalisty. Dál jdou Espoon Oilers, Classic a SSV Helsinky. O poslední místenku se v 7. utkání střetnou Happee a TPS Turku. Nicméně Salibandyliiga neustále svým pozorovatelům servíruje zajímavé momenty. Jeden takový mohli diváci vidět v 5. utkání mezi Oilers a Tapanilanem.

Na branku Tapanilanu se ve 39. minutě řítil osamocený Niko Rauino. Brankář hostů Markus Laakso ale jeho pokus lapil. Dorážející hráč Oilers Santeri Lindfors se s tím ovšem nepáral a do ležící brankáře prudce sekl.

Tím se zvedla vlna nevole na straně hostujícího celku. Lindforse nejprve krosčekoval útočník Tapanilanu Tommi Rosendahl, následně ho ještě „dorazil“ brankář Laakso, který soupeře udeřil kolenem do hlavy.

Gólman hostů za své počínání obdržel červenou kartu. Tapanilan i přesto utkání dotáhl do vítězného konce, když zvítězil 4:3 v prodloužení. K obratu v celé sérii mu to však nepomohlo. Hned v dalším duelu Oilers rozhodli o svém postupu.

Eilisen puheenaihe: Tästä tilanteesta seurasi maalivahti Markus Laaksolle ulosajo, Oilersille rangaistuslaukaus ja Erälle kahden miehen alivoima.

Zveřejnil(a) Salibandyliiga dne 18. březen 2016


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • pravda napsal:

  Tak toho ležícího hráče bych dal do party k Chramostovi a Lafatovi. Každý golman ví, jak moc musel takový „úder“ vypolstrovaným kolenem bolet a jak moc bylo potřeba sehrát takovou etudu. 🙂 Gusto, ten golman mu „zákeřně pohladil tvář“ oproti tomu „prudkému seknutí“, za které by se nemusel stydět žádný šumavský dřevorubec a při kterém přítomnému zdravotníkovi musely vstát hrůzou všechny vlasy na hlavě 😀

  • Gustav Ondrejčík napsal:

   Ano, máte pravdu, že to seknutí bylo vskutku monstrózní. Po dodatečném zamyšlení jsem se tedy rozhodl ten úder zredukovat o slovo „zákeřně“, nicméně zbytečné oplácení to bylo… Stačilo, že mu jeden protihráč na obranu brankáře nasadil krosček.

   • Wolfy napsal:

    ono otázka jestli golman kopl hráče, nebo hráč narazil hlavou do brankařova kolena 😀 😀 😀

  • Dani napsal:

   vůbec se tomu golmanovi nedivím… ten frajer dobře přihrál už ten pád po krosčeku 😀

 • Petr napsal:

  Oplácet se nemá, ale třeba ho kolenem pohladil z radosti, že má všechny prsty. Ta sekera byla víc než jasná a nesmyslná. Co tím chtěl dokázat?

 • Oscar napsal:

  To se ho tim kolenem snad ani nedotkl ne, čekal jsem pořádnou kopačku, ale tohle pohlazení. Nic méně bylo to oplácení rudá ok a zase z vlastních zkušeností reagoval bych stejně.

 • Etor_89 napsal:

  Pánové, pokud by to bylo tak ostré koleno na červenou, tak by ten spoluhráč od dřevorubce reagoval asi úplně jinak. Za mě možná chtěl brankář něco udělat, ale včas si to rozmyslel. každopádně pokud ČK tak 1 a na druhé straně pětka za sekání. Tam šlo vážně o prsty

  • Petr napsal:

   Jistě, zjevný úmysl zranit. Jinak to ani vysvětlit nejde.

   Celkem by mne zajímaly reakce místních fanoušků na diskuzích a to, zda byl faulující hráč vůbec nějak potrestán. Ve vyřazovací fázi se nehraje v rukavičkách, zákrok na brankáře byl ale za hranou.

 • Martin napsal:

  Každopádně se mi líbí reakce rozhodčího, jak ho odvedl za mantinel 😀

 • Bongo napsal:

  Upřímě si jako gólman myslím, že brankářovo „kopnutí“ nebo spíš pohlazení kolenem, které je obalené chráníčem a kalhotami nemohlo hráče ani bolet. Hráčovo seknutí brankáře bolet mohlo dost.
  Červenou kartu byl tedy dal spíš hráči, brankáři možná 2 minuty, ale rozhodně ne červenu kartu.

Napsat komentář

*