Lukáš Veltšmíd v dubnu vymění klubový dres za národní. Foto: Erwin Keller Lukáš Veltšmíd v dubnu vymění klubový dres za národní. Foto: Erwin Keller
29. 3. 2016 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Veltšmíd selhal, Malans prohráli první semifinále. Kouč Jussila však zadáka podržel

Českým obráncům úvodní semifinále play off ve švýcarské lize nevyšlo. Michal Podhráský si dal nešťastný vlastní gól a Lukáš Veltšmíd dopadl ještě hůř. Jeho chybná rozehrávka ve 47. minutě pomohla Könizu vyrovnat na 3:3, favorit pak přidal ještě gól a raduje se z těsné výhry.

Veltšmíd v kritickém okamžiku běžel s balónkem na čepeli za branku, ale náhle se jej rozhodl přihrát před ni. Tam však stál jen osamocený Švéd Christian Kjellman, jenž bez problémů zavěsil. „Chyby se stávají, je to mladý obránce,“ zachoval si kouč Esa Jussila ledový klid, který jej provázel i na hřišti. „Navíc Veltšmíd dělá spoustu věcí velice dobře,“ podržel reprezentačního beka.

Ten se v závěru snažil svou minelu odčinit, dostal šanci při hře v 6 bez gólmana, ovšem defenziva soupeře jeho pokusům odolala. „Práce v obraně je předností Könizu, i tak jsme měli šance,“ podotkl Jussila. Gólu se ostatně dočkal v 19. minutě i Veltšmíd, jenže rozhodčí jej kvůli předchozímu faulu neuznali.

Ve druhé sérii vedou Grasshoppers, kteří znovu těžili z umění Kima Nilssona. Ten za stavu 4:4 vsítil ve vyrovnaném duelu, v němž měl možná do té doby víc šancí Rychenberg, v 52. minutě rozhodující gól. A Podhráského tým nakonec prohrál o 4 branky.

Semifinále play off – 1. zápasy:

Köniz – Malans 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 16. Maurer, 30. Nino Wälti, 47. Kjellman, 50. Graf – 3. Nett, 11. Bärtschi, 45. Braillard. Diváci: 1116. Stav série: 1:0.

Grasshoppers – Rychenberg 9:5 (2:1, 1:3, 6:1)
Branky: 11., 41. a 55. Rüegger, 52. a 57. Nilsson, 20. vlastní PODHRÁSKÝ, 33. Kaiser, 56. Honold, 60. Zürcher – 24. a 60. Buff, 16. Gutknecht, 28. Schwerzmann, 39. Hautaniemi. Diváci: 1210. Stav série: 1:0.

Autor: Pavel Křiklan