Lukáš Veltšmíd ukázal svou střeleckou tvář. Foto: Erwin Keller Lukáš Veltšmíd ukázal své střelecké umění. Foto: Erwin Keller
5. 4. 2016 Švýcarsko (1) KOMENTÁŘŮ

Veltšmíd 2 trefami přispěl k demolici Könizu ve švýcarském semifinále

Lukáš Veltšmíd se v semifinále švýcarské ligy blýskl 2 trefami. Ve 3. utkání série proti vítězovi základní části Könizu se jimi podílel na demolici favorita 10:4. Jeho Malans snížili stav v klání na 1:2. Ve druhé dvojici jsou zatím o výhru vpřed Grasshoppers, jež za rovnovážného stavu udolali Rychenberg 8:6.

Bylo to velké drama. Půl minuty před koncem zvýšil Christoph Meier na 7:5, ale Fredrik Holtz přišel za 6 vteřin s odpovědí. Vyrovnání ale nepřišlo, zato Nico Scalvinoni vteřinu před koncem vrátil svému týmu konečný 2brankový náskok. Na 1 z branek poražených přihrál obránce Michal Podhráský.

Jeho krajanovi Veltšmídovi se dařilo ještě víc. V 6. minutě poslal Malans do vedení, když vymetl horní roh branky Samuela Thuta. V závěru pak zvýšil na triumfálních 9:2, v play off už se trefil celkem 3x. Předvedl se tak v opačné roli než v úvodním duelu série, v němž po jeho chybě padl vyrovnávací gól.

Semifinále play off – 2. zápasy:

Malans – Köniz 3:7 (1:1, 1:2, 1:4)
Branky: 9. Bärtschi, 35. Laely, 50. Braillard – 18. a 60. Maurer, 35. a 59. Frejd, 54. a 54. J. Ledergerber, 29. Schmocker. Diváci: 1011. Stav série: 0:2.

Rychenberg – Grasshoppers 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Branky: 53. a 54. Buff, 6. Grunder, 53. F. Holtz, 60. Hautaniemi – 20. Scalvinoni, 42. Vizzini. Diváci: 1560. Stav série: 1:1.

3. zápasy:

Köniz – Malans 4:10 (0:2, 1:4, 3:4)
Branky: 38., 55. a 57. Frejd, 46. Antener – 6. a 52. VELTŠMÍD, 27. a 42. Hartmann, 30. a 40. Hulmi, 6. Laely, 33. Friolet, 50. Remo Buchli, 55. vlastní. Diváci: 1136. Stav série: 2:1.

Grasshoppers – Rychenberg 8:6 (1:1, 3:1, 4:4)
Branky: 33. a 60. Scalvinoni, 40. a 58. Nilsson, 7. Rüegger, 38. Kaiser, 50. Berlinger, 60. Meier – 48. a 54. Hautaniemi, 7. Kern, 39. Koskelainen (PODHRÁSKÝ), 45. Grunder, 60. F. Holtz. Diváci: 893. Stav série: 2:1.

Autor: Pavel Křiklan