Hráčky Česka slaví výhru nad Lotyšskem. Foto: Flickr IFF
6. 5. 2016 Reprezentace juniorek (7) KOMENTÁŘŮ

Průšvih (asi) zažehnán. Češky porazily 15:5 Lotyšky, Polky dostaly lekci od Finek

 Uplynulo nějakých dvacet hodin a situace českých juniorek je rázem mnohem lepší. Naše florbalistky totiž porazily Lotyšsko 15:5, což sice není – z pohledu deseti branek rozdílu – neřešitelný problém, jenže Polky v pozdějším utkání utržily debakl od Finek 0:19, který je prakticky vyřadil z bojů o postup do semifinále. Na Češky totiž nyní ztrácí 29 branek.

Je třeba říci, že výhra o deset branek je sice příjemná, nicméně na hřišti se nejednalo o žádné galapředstavení. Lotyšky nastoupily do utkání velmi pasivně a český celek toho využil brankami Preisslerové s Pláškovou.

Poté snížila Ametere a ve druhé desetiminutovce první části následovala gólová přestřelka, po které se skóre zastavilo na stavu 7:2 pro Česko. Prostřední perioda byla pro český tým krizová. Sice do ní vstoupil dobře, po necelých dvou minutách se trefila opět Preisslerová a po brance Pištěkové vedl už 9:2, ale ve druhé polovině jako by týmu došel dech, dvakrát inkasoval a vedl už „jen“ o pět branek.

České juniorky ale předvedly kvalitní třetí část, kterou vyhrály 6:1 a celé utkání tak o deset branek poměrem 15:5. Potěšitelné je, že se o šest branek zasloužilo hned pět střelkyň, pouze Tereza Hanzlíková skórovala ve třetí periodě dvakrát.

Lotyšsko – Česko 5:15 (2:7, 2:2, 1:6)
Branky: 16. a 35. Dzigure, 11. Ametere, 34. Pavlovska a 46. Ozolina – 2., 12., 22. a 50. Preisslerová, 9. a 19. Plášková, 17. a 33. Pišteková, 46. a 51. Hanzlíková, 12. Machková, 14. z trestného střílení Palatínusová, 42. Káčová, 45. Suchá a 49. Jiráková.
Střely na branku: 24:68. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Rozhodčí: Zurbuchen, Wehinger (Švýcarsko). Diváci: 120. Nejlepší hráčky: Klinta Martinjekaba – Eva Preisslerová.

Sestava Česka: Tomšová – Vrbová, Jiráková, Syslová, Machková, Nová, Hložanková, Kapcová – Plášková, Pekárková, Palatínusová – Suchá, Pišteková, Káčová – Pantělejevová, Kašparová, Preisslerová – Vachušková a Hanzlíková. Trenéři: Lukáš Nesměrák a Karin Vavrečková.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Fanda napsal:

  A to ten vul jezek chtel vyhrat …..

  • znalec napsal:

   Fanda ,ty budeš asi hodně velkej trotl. Kterej rozumí všemu sportu jen od televize a internetu.
   Slyšel si někdy říct, třeba hokejisty, že by řekli něco ve smyslu, „dneska to prostě proserem“ . Vůjtek před dnešním zápasem by řek , „jasně jdem do toho ,prohrajem to ,dostaneme náklep.“

 • Pepa napsal:

  Je fakt, že 29 je naštěstí dost. Polky sice Lotyšky nejspíše dají, ale tak max. o deset a spíše ani to ne. My s tím, co zatím hrajeme nejspíše dostaneme od Finek takovou desítku taky, ale ještě pořád budeme +9:)

 • Venca napsal:

  To, co teď píšu, není jen na Češky, ale dělají to i jiné týmy, krom seveřanek…při florbalu se jen běhá ? Když se míček nedostane za 2 vteřiny za půlku je něco špatně ? To je jen šílené běhání a zbrklé útočení.

  • Kiki napsal:

   Fandime utocnemu florbalu! To co driv delali Vitkovice, ze to pul hodiny tahali za svoji branou a pak zkusili utok, nebavilo ani divaky a pravdepodobne ani hrace…

 • Bombastic napsal:

  Vul ses tady ty. Maji snad jit do zapasu ze prohraji?

Napsat komentář

*