Lukáš Nesměrák na lavičce reprezentace juniorek. Foto: Flickr IFF
6. 5. 2016 Reprezentace juniorek (1) KOMENTÁŘŮ

Tři otázky pro Lukáše Nesměráka: Je logické, že lidé řeší sestavu, nikdo z nás se po Polsku necítil dobře

 Juniorky mají za sebou dvě utkání ve skupině, dnes je ještě čeká duel proti favorizovanému Finsku. Hlavní trenér reprezentace juniorek Lukáš Nesměrák odpověděl na tři zvídavé dotazy Florbal.cz, které reagují na současné dění. Dozvíte se tak třeba to, proč nehraje v základní sestavě Adéla Pantělejevová anebo jak se cítil tým po nepovedeném utkání s Polskem.

Zápas s Polskem se nepovedl, ale vy jste už po Polish Cupu upozorňoval, že je to těžký soupeř. V čem se za tři měsíce tak zlepšil?
„Bylo by bláhové si myslet, že zápas bude probíhat stejně jako na Polish Cupu. Největší rozdíl však nebyl u Polek, ale u nás. Ony měly úplně stejnou pozici, tedy papírově slabšího soupeře, který nemá co ztratit. Naše holky ale byly v úplně jiném psychickém rozpoložení. Nervozita z prvního takového zápasu je specifikem ženského florbalu, u juniorek je ještě umocněna nezkušeností. Naše holky byly v takovém ‚tranzu‘, že vůbec nedokázaly plnit naše pokyny a vnímat nás. Takže bych výsledek nepřisuzoval jejich výraznému zlepšení, ale spíše našemu momentálnímu zhoršení.“

Mezi příznivci národního týmu se čile debatuje o sestavě, například o neúčasti Adély Pantělejevové v základní sestavě prvního utkání. Jaký je klíč při určování sestavy?
„Je to tak, že každý náš krok při tvorbě sestavy má hlavu a patu. Rozumím tomu, že o tom lidé debatují. Je to logické a jsme na to připraveni. Jenže nikdo nevidí do naší hlavy a neví, jak se hráčky chovají v reprezentaci. Nikdo neví, jaký máme plán v rozkládání zátěže na jednotlivé hráčky. Nikdo neví, koho si šetříme na těžší zápasy. Dovoluji si říci, že možná nikdo z diskutujících nehrál nikdy 5 zápasů v 5 dnech na juniorském MS. A hlavně nikdo například neví, co se stalo Ádě Pantělejevové těsně před odletem na schodech v hotelu. Lidé soudí na základě nedostatku informací, které ale ani mít nemohou. Takže je vlastně všechno správně.“ (usmívá se)

Po nepovedeném utkání s Polskem přišel klíčový duel s Lotyšskem. Bylo třeba hráčkám nějak promluvit do duše?
„Nikdo z nás se po zápase s Polskem necítil dobře. Mohli jsme se snažit vše schovávat za to, že se nic neděje a jedeme dál. Jenže my máme s Karin s hráčkami hodně blízký vztah. Ony na nás vše poznají a my na nich také. A na tom jsme založili motivační řeč před zápasovou rozcvičkou. Potřebovali jsme tým vrátit do stavu, v jakém ho známe, a povedlo se nám to za 5 minut 12. Tým, který se nikoho nebojí a jde každý zápas vyhrát. Jsem rád, že tým máme zpátky v rukách. Teď se půjdeme s čistou hlavou porvat s Finkami.“


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*