Nevyšlo to. Petra Hložanková smutní, Švýcarky začínají slavit vítězství. Foto: Flickr IFF
8. 5. 2016 Reprezentace juniorek (71) KOMENTÁŘŮ

Medailový sen vzala blesková přesilovka. Češky podlehly Švýcarkám 2:3

 Česká reprezentace juniorek medaili ze svého mistrovství světa v Kanadě nedoveze. Svěřenkyně Lukáše Nesměráka s Karin Vavrečkovou podlehly v utkání o třetí místo Švýcarsku 2:3, když rozhodující branku vstřelily hráčky ze země helvétského kříže v přesilové hře. Nová generace juniorek tak nenavázala na dva roky starý bronz z Polska.

Co se týče ofenzivní snahy českého týmu, bylo to podobné utkání jako proti Švédsku. Češky vyslaly 21 střel a opět bylo vidět, že naše florbalistky mají problém umístit své střely mezi tyče.

Na druhou stranu, Švýcarky v utkání o bronz opět potvrdily, že byť jsou třeba slabší po celý cyklus, na vrchol v podobě mistrovství a na už tradiční souboj s Českou republikou se umí nesmírně kvalitně naladit tak, že našim hráčkám dělají problémy.

Utkání přitom nezačalo vůbec špatně, na vedoucí gól Mahler rychle odpověděla Pišteková a Češky měly ještě několik šancí. Bohužel ale neskórovaly, což se posléze ukázalo jako klíčové. Ve druhé třetině totiž padla pouze jedna branka, a to z hole Hofmann do sítě Tomšové.

Ve druhé polovině prostřední části byly naše florbalistky aktivnější, jenže měly problém s umisťováním střel.

Klíčová pasáž utkání ale přišla na začátku třetí části. České reprezentantky si přinesly ze šatny aktivitu, zásluhou dua Hanzlíková – Káčová srovnaly a poté měly zhruba pětiminutovou pasáž, kdy utkání dominovaly. Zjevně nervózním soupeřkám ale nedokázaly dát alespoň jednu branku, která by obrátila poměry na hřišti.

Jak to tak ve sportu bývá, udeřilo na druhé straně. Švýcarky dostaly možnost už páté přesilovky v utkání (samy nebyly vyloučeny ani jednou) a po bleskové rozehrávce poslala míček nechytatelně za Tomšovou Mattle.

Další branku už 284 diváků v hale nevidělo, následně tak mohly propuknout švýcarské oslavy.

Česko – Švýcarsko 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 6. Pišteková a 45. Hanzlíková – 4. Mahler, 27. Hofmann a 52. Mattle.
Střely na branku: 21:35. Vyloučení: 5:0. Využití: 1:0. Rozhodčí: Rannikko, Suhonen (Finsko). Diváci: 284. Nejlepší hráčky: Veronika Tomšová – Milena Mahler.

Sestava Česka: Tomšová – Vrbová, Jiráková, Machková, Syslová, Kapcová, Nová, Hložanková – Plášková, Hanzlíková, Palatínusová – Suchá, Pišteková, Káčová – Pantělejevová, Kašparová, Preisslerová – Vachušková a Pekárková. Trenéři: Lukáš Nesměrák a Karin Vavrečková.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • petrik napsal:

  Nutno rict,ze Svycarky byly v zapase lepsi a celkove repre zanechala slaby dojem. Na EFT vypadala hra,hlavne smerem dopredu vyrazne lepe. Na MS hraly skoro az krecovite,mozna pretaktizovane…vylozene kycovite pak pusobila snaha o signaly ze standartek…

 • ronyk napsal:

  Za jednu ušmudlanou remízu a jedno vítězstvi nad skoro outsaiderem bereme čtvrté místo.Bože, kam se to řítíme?

 • Fan 2 napsal:

  Herní projev z listopadu v Tampere se bohužel zopakovat nepodařilo a umístění na MS odpovídá reálné situaci našeho florbalu. Potvrdilo se, že ve všech věkových kategoriích máme problém s přesností střelby a zaostáváme i ve zpracování přihrávek. Na tom je třeba zapracovat a tréninky daleko více zaměřit na práci s míčkem než na běhání. ČFbU i kluby by měly zvát trenéry ze Švédska, Finska i Švýcarska k nám, aby se naši tréneři mohli dozvědět o jejich tréninkových metodách a hráčky zažít trénink vedený zahraničním trenérem.

  • Petr napsal:

   Souhlas, ale běhání bych nezatracoval. Hráčky byly pomalejší než Švýcarky, a to se bez sprinterských dovedností neobejde. Uznávám, že daleko závažnější je neschopnost zpracovat balonek a dát přesnou přihrávku, natož z první. Tím se totiž nedostatek rychlosti dá eliminovat.
   Pokud jde o trenéry a jejich metody, stačilo by zkopírovat tréninkové metody Jedličky a Beneše a důsledně je dodržovat. Týmy těchto trenérů jsou po několik let v řadě nejúspěšnější v chlapeckých kategoriích. Proč asi?

 • Jarda napsal:

  Na Facebooku se brečí, že nás zarizli rozhodčí.. Videl to nekdo? Přeci jen vyloučeni 5:0 , to je celkem nezvykle

  • Cofidisk napsal:

   Viděl a musí se smát. Výmluvy. Celý turnaj měla děvčátka problém v nedisciplinovanosti (vyhazovány byly kolikrát za úplné pitomosti). Kromě jiného jim pan Trenér diktuje (to je možná silné slovo) svůj štýl hry: tedy fyzicky na hranici pravidel. Není divu, že to u těhle holčiček občas spadne za hranu, zvlášť když se potkají s nepřipravenou protihráčkou. Jdou za to bručet a internetový fanda si může vlasy vytrhat, jak nás zařízli.
   Nene, Pane. V rozhodčích to nebylo. Holčičky vyhlašovaly, jak jsou hladové.
   Jak se člověk podívá na ty výsledky, tak by asi chcíply hladem. Syrová remíza s Polskem (7:7) a sice šťavnatá výhra nad Lotyškama, ale všichni víme, co se stane s hladovým Somálcem, když pořádně nakrmíme po dlouhém strádání. Nafoukne se a…no nic, holčičky si udělaly s florbalovým tátou a starší florbalovou ségrou (co jiného je 23letá „trenérka“?) do Kanady…

   • Mikuláš napsal:

    Tak tohle mi přijde naprosto stupidní! Já jsem to sledoval přímo z hlediště a na tom, že je zařízli rozhodčí rozhodně něco je… Sice se na to nedá vymlouvat, ale změnilo to průběh utkání s Finskem.. A to, že všude vyhlašujou „MŮJ TÝM JE VŽDY HLADOVÝ“ je jenom ukázka toho, že holky jsou jeden tým, že mezi nima nejsou oddělený party, ale že jsou jeden celek.. A jakožto bratr jedný z hráček jsem to měl přímo před očima.. Je to pro ně hláška, která je nabudí! A rozhodně bych je neoznačoval jako „holčičky“, „děvčátka“ a podobný výrazy s pokusem je zešměnit 🙂 Jedinej, kdo se tim zesměšňuje jsi ty, protože ukazuješ, jak jsi ubohej a nemáš k holkám, který jsou v jejich věku nejlepší v republice (a čtvrtý nejlepší ve světě), žádnou úctu.. Nu což, každý jsme nějaký… 🙂

    • Jirka Bareš napsal:

     Neviděl bych to tak tragicky, i když chápu zvýšené emoce při osobní angažovanosti, označení „holčičky“ nebo „děvčátka“ si od některých přispěvatelů pravděpodobně vysloužily hlavně poněkud infantilní prezentací na sociálních sítích (tam to tolik nesleduji, takže tak soudím dle zdejších příspěvků) v kombinaci s dosaženým výsledkem a slabou hrou (což je objektivně pravda, to nemyslím nijak zle, může se to stát), proto bych z toho nedělal vědu a pokud se chtějí holky do budoucna tomuto označení vyhnout, tak je třeba se dle toho i prezentovat(tím nechci určovat ani soudit jak se mají prezentovat, jen je dobré se zamyslet jaké to může mít důsledky a ty pak přijmout bez zbytečných emocí-tato diskuze jsou stejně jen internetové plky). Spíš by mě zajímala otázka, kterou tady někdo nakousl a to je údajný výlet dvojice Janovský-Skružný za unijní(rozuměj naše) peníze, tu bys možná mohl, jakožto více zainteresovaný člověk trochu objasnit;-)

     • Petr napsal:

      Specifikum ženského florbalu včetně ženské psychiky, kterému muži nemohou rozumět, natož ho pochopit.
      Jak jsem již psal, zápas jim neprohrála forma prezentace, ale předvedený výkon na hřišti. Ten pouze potvrdil to, že vývoj sice možná v něčem jde kupředu, ale hráčské dovednosti a ženské florbalové myšlení se neposunulo a v kritických momentech zvítězila nad kreativitou bezradnost.

     • Jirka Bareš napsal:

      Já chtěl jenom naznačit, že pokud se někdo někde projevuje jako „holčička“ či „děvčátko“, může se stát, že tak bude i označován a neměl by se příliš divit, to byl hlavní cíl příspěvku, výsledek turnaje byl samozřejmě utvořen jinými faktory, s tím souhlasím, i s faktory co jste vyjmenoval. Ten jejich projev ani nijak neodsuzuji(ani nijak neschvaluji – je to na nich). Ženskou psychiku se pochopit nesnažím, to by mne ani nenapadlo:-)

     • Mikuláš napsal:

      Jo, já tohle beru, dá se to napsat i normálně, ale většina komentářů tady je úplně zbytečně moc útočná a to je ta věc, která mě tak rozhořčila… Dá se to přece napsat i normálně, třeba jako jsi to napsal ty.. nebo jsou tady k vidění ještě asi 4 normální, neútočný komentáře, to je samozřejmě v pohodě…

    • Martin napsal:

     No asi je ta hláška příliš nenabudila, když předvedly takový výkon. Ale chápu, že názor zhrzeného bratra asi bude jiný.

 • Martin napsal:

  Medaili nám vzala naše naprostá jalovost v útoku. Standartky docela směšné (už někdo zmiňoval), nahrávky nic, trefit branku nadlidský úkol. Vyzdvihnout lze jenom neskutečný výkon brankářky. Pro příští léta, ať už u žen nebo juniorek, bych zkusil přípravu na florbalový šampionát a ne na marathon. Vystříhat se debilních hesel jako „Můj tým je vždy hladový“, protože jediné na co se náš tým letos zmohl byla vyloučení.

  • Jirka Bareš napsal:

   No ale tady bych se pozastavil nad tím, jestli to heslo nebylo splněné doslova, protože výlet do Kanady je drahá věc a tak se možná realizační tým rozhodl využít tohoto faktu ve spojení s tímto dvouznačným heslem, aby se zmírnil finanční dopad akce ušetřením výdajů za stravu. S tím jsou pak samozřejmě spojené i slabší výsledky, protože hráč týden bez potravy toho moc nezmůže

 • JJ napsal:

  Taky bych doporučil méně instagramu facebooku. Zbytečně se vytvořila velká mediální bublina a zmenšovala soustředěnost hráček na samotný výkon. Taky si nejsem jistý rolí trenérky Vavrečkové, resp. jejími motivy, proč trénuje mladé holky. Celá akce byla pěkným výletem pro všechny pro 4. místo. Kolik takových akcí za poslední dobu v podání našich reprezentací bylo?

 • Pepa napsal:

  Je fakt, že na sociálních sítích a v médiích jsme byli mistři světa (a to myslím ve srovnání třeba s médii ve Švédsku, Švýcarsku a Finsku – vůbec nechápu, proč pořád děláme takový humbuk a kde se to vzalo v tom českém florbale…). Vystupováním a hecováním, pokřiky a zpíváním během zápasů jsme taky byli mistři světa (evidentně dobrá příprava od trenérky, která tímhle vždy žila…škoda, že na hřišti se hodnotí něco jiného). No a herně, to jsme byli tak na úrovni těch Polek….a že jsme dopadli lépe je jen zásluha lepších brankářek.

 • Venca napsal:

  Liga juniorek a dorostenek je přesně odrazem reprezentace a celého ženského českého florbalu. Jen běhat a být tvrdší u mantinelu.Taktika už taky není špatná, hlavně v obraně. Jenže my vůbec neumíme střílet pod tlakem, zpracovat přihrávku….ZPRACOVAT PŘIHRÁVKU…!!,řešit rozehru pod tlakem, útok pod tlakem.A když už hrajeme běhavý styl, tak nedáme nejpomalejší obránkyni do základu, i když ji věřím.

 • Výlet napsal:

  Není se čemu divit. Když děvčata jedou na výlet a vubec neberou na vědomí, že reprezentují svojí zem. Celková soustředěnost na celý turnaj byla nulová. Tanečky, písničky a selfíčka.. To je to jediné co holky předváděly. Vymlouvat se na rozhodčí je prostě Čechům přirozené. Po ostudné remíze s Polskem přišla výhra nad bezmocným Lotyšskem. A to jsou všechny naše body.. Reprezentant má být ikona pro ostatní. A to se o tomto výběru říc nedá. Takhle se prostě reprezentace jako celek nechová. Jestli se budou tyto srandičky povolovat i dál, tak ze pár let bude boj o medaile spíše zázrak než rutina. Tréner by měl ten tým vést a být ta dominantní osoba u týmu a né jejich kamarád!

  • Petr napsal:

   Nechtějte nemožné, jsou to mladá děvčata, která prostě jistý druh zábavy jako formu relaxu potřebují. Navíc medaili jim tyto aspekty neprohrály, tam je na vině selhání v základních florbalových dovednostech.

   • old boy napsal:

    Již po přečtení nominace jsem byl v rozpacích…
    Předpokládal bych, že pan trenér vezme na MS to nejsilnější, co má. Nejsilnější=nejzkušenější.
    Kolik zkušeností z extraligy mají hráčky z Kladna a Plzně? Kolik odehraných zápasů v extralize za ženy mají hráčky ročníku 1998 a 1999?

    Souhlasím s názorem viz výše, že „brambora“ se dala přivézt s jakýmkoliv týmem.

    • stará páka napsal:

     Taková jména jako Pilíková, Divišová, Martináková, Loudová, Havlíková či třeba také Suková chyběla českému výběru k úspěchu a přinejmenším „koukatelné“ hře a medailovému zisku. Kolik hráček jelo do Kanady zraněných nebo jen proto, že jsou ve „správném“ klubu, který vyhovuje realizačnímu týmu…

     • Petr napsal:

      Když jsem viděl v neděli večer zjevnou nervozitu, jistou bezradnost a opakované nesmyslné prorážení zdi hlavou bez sebemenšího pokusu neúspěšné věci dělat jinak, tak jsem došel k závěru, že toto je dost výmluvný závěr práce týmu po dvouletém cyklu. Obávám se, že i s výše jmenovanými by bylo dosaženo podobného výsledku, neboť chyby, kterými se hráčky prezentovaly, byly systémové. Nelze si pak dělat naději, že s někým jiným by to bylo jiné. Jediným oživením by jistě byla Pilíková, ale o její chuti či nechuti k akcím juniorského výběru se již psalo.

     • Tomáš Krásný napsal:

      Ono vždycky se po turnaji řeší, že kdyby tam byl ten či onen, bylo by to jiné. Trenér měl právo si vybrat hráčky podle sebe a následně si jejich výběr bude muset obhájit. O nominaci ale nerozhodují jen výkony, ale i projev v kabině apod., který mi fanoušci z venčí nevidíme. Mě osobně tam scházela naše Natka Martináková, kterou znám a vím, co umí. Její přímočarost a dobrá koncovka si myslím, že by se nám hodila. Ale po bitvě je každý generál 🙂 Určitý střet zájmů, na který tu ale někdo naráží v podobě složení realizačního týmu z lidí působících v extraligovém FBC může být problémem, jelikož ženský florbal je pořád super malý rybník. Chci ale věřit, že se tohoto propojení nezneužívá. Veřejnost to ale může vnímat jinak. S tím se musí vždycky počítat, když se takové propojení klub – reprezentace realizuje.

    • Jirka Bareš napsal:

     Tak zrovna Jiráková hraje na Kladně za kluky v dorostu, což si myslím že je zkušenost možná lepší než z extraligy žen

 • Petr napsal:

  Vezmu to jednoduše:
  – Švýcarky s míčkem byly rychlejší než naše hráčky bez míčku.
  – Zpracování přihrávky zoufalé, takže jakýkoliv pokus o rozehru brzy končil. Švýcarkám stačilo napadat na polovině. Bez rozehry nebylo možno úspěšně založit útok.
  – Standardní situace bez nápadu, rozehra po mantinelu na tři metry na obsazenou hráčku a okamžitá ztráta, to vše několikrát dokola. Absence kreativity a rychlého nešablonovitého uvažování a rozhodování.
  – Hloupá vyloučení, nedisciplinovanost, viz vysoká při zpracování míčku (elévská chyba).

  Celkově shrnuto, potěšily jen brankářky, jinak bude potřeba hodně moc věcí změnit a od základu zapracovat na základních florbalových dovednostech. Myslel jsem si, že juniorky nebudou opakovat shodné chyby z ženské reprezentace. Žel není tomu tak a vypovídá to o systémových chybách, zjevných nedostatcích ve skladbě tréninků. Co hůře, je to zakořeněno v celé současné hráčské i trenérské generaci.

  • petrik napsal:

   No ja nevim,kdo videl juniorky behem cyklu,tak se prezentovaly daleko lepsi hro nez na MS. Ostatne Svycarky porazely bez problemu. Ale MS jakoby najednou byl jiny,svazany tym,bez energie a kreativity….mozna i presoustredeny,kazdopadne totalne z formy.

   • Petr napsal:

    Mne to taky překvapilo. Upřímně, včerejší zápas i z pohledu Švýcarek nebyl herně nijak zcela povedený (pouze výsledkově). Byly ale rychlejší, kombinačně lepší a z toho vytěžily jeden gól navíc. Obecně platilo, že oba týmy se dopouštěly nepřesností, ztrát balónků a vůbec špatně si počínaly v útočné činnosti.

   • Petr napsal:

    Včera tam byla i nervozita, což bylo viditelné na některých hráčkách, které měly problémy se zpracováním a rozehrou, i když jindy s tím problém nemají. Nervozita je celkem pochopitelná. Mne spíš zarážely opakující se chyby v rozehrávce, se stereotypně špatným řešením (jak naprogramovaný robot, neznající jinou alternativu), časté předržování balónku u hrazení s následnou ztrátou. Absence schopnosti proniknout kombinačně obranou pak vedla k neúčinné střelbě z velké vzdálenosti.

    O tom, že by to bývalo šlo, svědčí jednak 2. gól po výborné rychlé kombinaci (1. branku jsem neviděl) a aktivní pasáž v první polovině 3. třetiny, kdy se Švýcarky v podstatě jen bránily. Proč to ale tak nešlo po většinu zápasu?

 • Souhrn napsal:

  Zase se ukázalo nesoustředění na sport ( florbal ) jako takový, a holky, unie a hlavně trenéři si z toho udělaly, jak už je napsáno výše výlet. Výlet plný táborových her, selfíček, písniček, videí a atd. A jaksi pozapomněly že je to MS. Je to jen obrazem naší reprezentace a florbalu takového, zejména v ženské složce. Zajímalo by mě kdo platil výlet pánům Skružnému a hlavně Janovskému, když jsem před MS slýchal, že unie nemůže vyčlenit finance na pracovníka aby pomohl s organizací odletu a pobytu rodičům. Kteří byly snad naším jediným pozitivem na turnaji, vzhledem k tomu jak bez přestávky holky podporovali. Hra jako taková byla totiž jedním slovem ZOUFALÁ,! 🙁 Jestli tohle MS a bylo vyvrcholením dvouletého snažení, tak nevím co tým ty dva roky dělal? Jediné v čem jsme byly lepší než ostatní než ostatní týmy, byly brankářky.

  • JJ napsal:

   No to si jistě rádi přečtou florbalový reprezentanti, že do Kanady cestovali lidi jako Skružný, Janovský a kdoví kdo ještě, když oni letos na EFT byli ubytováni v tristních podmínkách s odůvodněním, že se musí šetřit mj. i na MS juniorek 😉

   • Jirka Bareš napsal:

    On si to rád přečte i řadový bezvýznamný pralesní hráč jako já, protože i takový je unijním přispěvatelem a taková informace je pro něj zajímavá, neboť se tak trochu jednalo i o jeho peníze

   • Dolik napsal:

    Aha a temi tristnimi podminkamy myslime co? Jako hostel? To snad nemuzete myslet ani trosku vazne. Priste tedz v Hiltonu??

    • JJ napsal:

     Pointa je podle mě jinde. Klidně ať jsou v hostelu když se musí šetřit. Pak ať když se šetří tak všude a nejezdí na ms různí výletníci 😉

     • Jirka Bareš napsal:

      Tak tak, ubytování nechme ubytováním, mě zajímá výletní dvojice Janovský-Skružný, o tom bych něco rád slyšel

     • Super D napsal:

      Zajimal by me vazne zdroj vasich informaci.
      Ze by si alespon z velke casti neplatili cestu, ubytovani, a hracka si je musela platit by si jen tak cfbu nedovolila?

     • Tomáš Krásný napsal:

      Samozřejmě vůbec nevím, jak to bylo přesně. Ale věřte, že by si to unie dovolila 🙂

   • achjo napsal:

    tak to je vtipný, unie pořád vykřikuje jak se má šetřit a pak nějaký Skružný jede na výlet do Kanady… kam to spěje tohle

  • petrik napsal:

   Je fakt,ze zatimco vykony sly behem cyklu vsem ostatnim nahoru a na MS vygradovaly,tak nam sly naopak prubezne dolu….snad s vyjimkou brankarek.

  • viki napsal:

   Upřímně řečeno,děvčatům to zklamání nepřeji. Nevím proč se navážíte hlavně do nich. Jel tam výběr, který si vybrali tak zvaní trenéři. Pokud tedy vybrali někoho kdo tam nepatřil nemůžete chtít, aby řekl ne. Když například před dvěma lety, ještě za Uhra, bylo jedním z hlaních kritérií nechat se vykoupat v kašně na náměstí v Jíčíně tak si snadno můžete udělat obrázek o kvalitě trenérů. nechci říkat, že všechny hráčky tam nepatřily, ale část určitě ne. Stačí se podívat např na kanadské bodování extraligy ve věkové kategorii dorostenek a porovnat to s konečným výběrem na MS. Jeden malý příklad, proč třeba nehrála Lucie Pilíková, která hrála extraligu první rok a v kanadském bodování byla na čelních místech. Kromě toho hrát umí. Takových by bylo více.

   • Petr napsal:

    Dle všeho by podobný výsledek uhrál jakýkoliv reprezentační výběr. Ve hře byly systémové chyby, které jsou v hráčkách zakořeněné už z klubů. Navíc řešení standardních situací, které je rozhodně v odpovědnosti trenérů a ze kterých mohlo vznikat ohrožení soupeřovy brány, bylo stereotypně jalové na úrovni elévů a náprava nepřišla. Bezradnost v tom, jak změnit hru. Jediný reálný náznak přišel v první polovině třetí třetiny, tým ale tuto hru neudržel a opět spadl do průměru.

   • Led napsal:

    Viki bude asi úspěšný trenér nebo trenérka s mnoha tituly z nejvyšších soutěží… 😀 A s informacemi přímo z „kašny“ 😀 😀 😀 Jinak ale souhlas s nominací, chyběly tam hráčky s důrazem, dravostí a buldočím zapřením. Ty se nechaly doma a jely víc psychicky nestabilní hráčky, které neumí zabrat pod tlakem a urvat to.

 • Fanousek napsal:

  Samozřejmě že Skružnému a Janovskému to platila CFBU ale že náhradnice co jela s nima si to celé platila sama(teda spíše rodiče) to je k zamyšlení. Taky bych chtěl aby mi unie zaplatila výlet do Kanady. Jak bylo zmíněno výše holky nepředvedli nic ve všech činnostech byli horší. Mohl bych tady napsat dalších milion věci které byli špatně a pár jich už zaznělo výše.Každopádně nikdo nás nezařizl a můžeme být rádi že nám nějaké fauly odpustil.

 • Lukáš Nesměrák se stává bohem napsal:

  Opravdu pravdivá zpověď Lukáše Nesměráka.
  „Tak jsem se konečně vrátil z výletu. Neužil jsem si jej tolik, jak jsem si původně myslel, ale nevadí, mluví se o mně hodně, a to se mi líbí! Já budu taky ještě hodně mluvit, vypouštět ze sebe ta úžasná moudra, kterými jsem Vás dva roky zásoboval a ještě dva roky Vás budu jimi oblažovat.“
  „Čím jsem ve svých očích tak úžasný? Asi proto, že jsem se v první řadě stal trenérem reprezentace juniorek, na to jsem opravdu náležitě hrdý. Sice jsem nebyl tak úplně zvolený, ale zbylo to na mě, ale na to se nikdo neptá. Jo a ještě tam byla se mnou ta… no, …jo vlastně Karin, co určovala tu finální nominaci na ten náš výlet.“
  „Jak jsme se na mistrovství připravovali? Dlouhé dva roky…. Přitom by nám stačil poslední měsíc, nevím proč je mezi mistrovstvími tak dlouhá doba. Vždyť jsme na soustředěních měli brzy všechno hotovo, tak jsme holky ani nepřetěžovaly speciálními úkoly. V klubech navíc mají náročné zápasy, kde se všechno naučí a pak to prodají na mistrovství. Důležité bylo utužit partu, a tu utužila pořádně Karin, holky by Vám mohly povídat.“
  „A jak jsme vlastně reprezentovali na MS? No já jsem se, myslím, reprezentoval moc dobře! Nenechal jsem si do ničeho kecat od mých kolegů, naštěstí ani od oponentů, to by tak bylo, aby pak byl někdo oslavován za dobrou radu. Prý se v Čechách do mě pouští nějací amatéři, co nerozumí florbalu – jo tak ti mne nezajímají, já jsem na sebe hrdý, jo taky jsem hrdý na moje holky a na Karin. Nikdo, kdo nás nezná, tak přeci nemůže do ničeho mluvit, když jsem udělal všechno dobře.“
  „A kde máme medaili? Jakou jste mysleli? My je nechali Švýcarkám, protože minule ji neměly, tak ať taky něco vezou domů. Ale podali jsme opravdu super výkony, na to jsem hrdý. A ta parta jaká se udělala… A mohli jsme skoro mít i tu zlatou, jen kdyby ty Švédky v semifinále nehrály jako vždycky ve třech (zrovna proti nám se sešly a hrály v pěti).“
  „Co bych o sobě řekl závěrem?“ Udělal jsem pro nás všechno, nejsem si vědom žádné chyby a všem pochybovačům ještě ukážu v dalším dvouletém cyklu (proč tak dlouhém?). Pojďme holky do toho… Jo a kdyby to mistrovství bylo náhodou v Česku, tak do toho nejdu!“

  • Led napsal:

   Tak to je pecka!!! Líp bych to nenapsal, moc by mě zajímalo, kdo to psal, protože ten člověk musí znát LN jako svoje boty!!! 😀 😀 😀 Fakt jsem se po dlouhé době dost pobavil…

 • Fan 2 napsal:

  Zdeněk Skružný byl v Kanadě určitě z titulu svého členství v komisi reprezentace, stejně jako Miroslav Janovský. U něj jako trénera ženské reprezentace lze pochopit, že by měl vidět adeptky na reprezentační dres přímo na mistrovství, ale proč tam byl zrovna Zdeněk Skružný, který působí jako asistent trénera mužské reprezentace je jaksi záhadou. Na rozdíl od jiných spolukomentátorů televizních přenosů navíc ani neprokazuje žádnou hlubokou znalost ženského florbalu. Ale Zdeněk Skružný byl třeba i na MS žen v Tampere, a tak zřejmě jezdí všude.

  • Kryton napsal:

   Jezdí všude protože má na starost komplet repre.

   • Fan 2 napsal:

    To jsem netušil, že komplet repre má na starosti Zdeněk Skužný, když existuje komise reprezentace s 5 členy a předsedkyní Monikou Adamovou.

    • Kryton napsal:

     No, a vidis, jeho ukolem je jezdit na vsechny MS, analyzovat hru a predkladat vysledky komisi.

     • achjo napsal:

      vždyt florbalu nerozumí, když ho slyším v televizi nejde to poslouchat

     • PetroF napsal:

      KREP zajišťuje zejména tyto činnosti:
      – připravuje koncepci rozvoje a řízení oblasti reprezentace – – …
      – vyjadřuje se k materiálům předloženým ostatními komisemi
      … nikde nestojí nic o tom, že by členové komise měli zajišťovat analýzu hry a předkládat výsledky komisi …
      Obzvlášť, když hodnocení vystoupení repre týmů ČR na vrcholných vystoupení zajišťují repre trenéři … viz dole.

      VV ČFbU
      – bere na vědomí:
      hodnocení vystoupení reprezentačních týmů ČR na vrcholných
      akcích reprezentačními trenéry
      Více čtěte na: https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/struktura/odborne-komise/komise-reprezentace#sthash.0KHVcP6M.dpuf

     • Kryton napsal:

      přesto to tak v praxi funguje.

 • ChodovJeNejlepší napsal:

  Trenérská dvojice Nesměrák – Vavrečková (nebo jak si s oblibou říkají – máma s tátou) například také avizovala, že nominaci na MS ještě budou upravovat po MČR juniorek, jenž proběhlo v Ostravě týden před Superfinále. Omlouvám se zainteresovaným.. Kdyby to tak ovšem bylo, tak by na MS neodcestovaly hráčky jako Hanzlíková, která na MČR předvedla tragický výkon, nebo taky Vachušková bez fyzičky a s kulhavým během, to samé platí Kapcovou. Nominace mi přišla přinejmenším zaujatá.

 • Hans napsal:

  ACHJO – Viděl jsi se někdy , nebo mluvil si někdy se Zdeňkem Skružným ? Podle televize se dá určitě hodně hodnotit 🙂

  • Jarda napsal:

   Skrůža je v ČR jeden z 3 TOP odborníků.

   • Fandík napsal:

    JJ s tím se dá souhlasit a proto jsou všechny reprezentační celky tam kde jsou !!!! V Prdeli !!!! Jak předvaděnou hrou tak trenersky !!!!!! Žádne vysledky a stejně se nic nemění!!! Hrači maji Pina v p..i !!!! Každy si hraje co chce nikdo jim nic neříká je to prostě hnus !!!!!!!!

    • sasky napsal:

     Reprezentační výběry pracují jenom s tím, co jim připraví kluby. A to je z velké většiny zoufalost. Rozhodně ne na úrovni švédek nebo finek, občas porazíme švýcarky, ale to je momentální strop. Na chlup stejná situace je u chlapů. A všichni repre trenéři se shodují na tom, že jsou potřeba změny v klubové přípravě, jenže na to kluby (a zejména hráči samotní) dlabou. Výsledky všech repre jsou jenom reálným obrazem stavu českého florbalu. Samá medializace, tlak na rozšiřování členské základny, tuna marketingu k ničemu (návštěvy na utkáních i přes medializaci rostou cca tempem počtu hráčů, kteří prošli klubem, takže žádní noví externí fanoušci nejsou), ale kvalita tréninkového procesu nikoho nezajímá. Rozšíření jak ženské, tak mužské extraligy pouze dále rozmělňuje těch pár kvalitních hráčů a hráček tak, aby hráli proti čím dál horším soupeřům. Automatický postup jednoho týmu už je taky přežitek, volil bych spíš baráž.

     • JJ napsal:

      Hlavne to rozsirovani soutezi je uplna blbost. Kvalita hracu v Cr je max na 10 tymu v superlize a 10 v prvni lize. Ti, kteri to rozhodli jsou naprosti ignoranti. Argumenty, ktere uvadeli jsou na facku. Co daly hracum dva zapasy napr Bol vs Lit?? … uplne hovno.

   • napsal:

    JJ je 3. mezi top, hned za Míšou Bílkem a Lojzou Hadamczikem, ty taky rozuměj florbalu o něco víc než Skružný.
    Ale teď vážněji . Pořád je to o tom, že dokud trenéři repreztentace žen potažmo juniorek. Budou lidi, který do tý doby nepřišli s dívčím florbalem do styku. Tak to bude vypadat takhle. Vždyt už jen „výběrové řízení“ na pozici trenéra reprezentace juniorek. Přihlásí se lidi ,co mají bohaté zkušenosti s dívčím a ženským florbalem, vychovali několik skvělých hráček, měli zkušenosti v reprezentaci jiných států. A „vyhraje“ UHER ,který do tý doby , dělal poskoka u Bedly v Bohemce u chlapů. To samý Nesměrák, do tý doby vedl „úspěšně“ Liberec v chlapech ze superligy do 1.ligy. Jak by řekl jeden hokejista, „jsou to trenéři, jestli se jim tak dá říct, který nikdy nic nevyhráli“

 • Pavel napsal:

  Bohužel většina našich hráček má nadváhu a většina jich nemá vůbec atletické parametry. To u Švédek, Finek a Švýcarek není vidět. Takže pokud nebudeme mít tým z hráček, které umí běhat a vydrží běhat a nebudou tahat s sebou při běhání 10-15 kg navíc, pak můžeme uspět. Dříve nee.

  • nadváha napsal:

   Která z hráček má nadváhu kromě E.Nové? všechny jsou jako párátka do kterých se Finka, Švédka opře a odletí.

 • Skružnej napsal:

  Skružný už florbalu nemá co dát pěknou řádku let, nicméně florbal jemu ano a tak sou všechny výše zmíněný hovna úplně zbytečný.

  Rada zní, nasaďte si růžové brýle, kdo jiný by to hrál než Stevie Wonder.

Napsat komentář

*