Jen mediální obraz nestačí. Unie to poprvé poznává.
12. 5. 2016 Reprezentace juniorek (63) KOMENTÁŘŮ

Komentář: Šampionát nelze vyhrát na Facebooku, když si to reprezentace neuhraje na hřišti

 Bylo to přelomové mistrovství. Poprvé se konalo za velkou louží a hostila jej Kanada. Nedopadlo ale vůbec dobře, naše juniorky vyhrály jediné utkání a český florbalový fanoušek ukázal, že když se mu doslova až do kuchyně naservíruje, jak v týmu vládne pohoda a odhodlání, tak očekává výsledky. Nejen povedenou mediální kampaň.

Je třeba říci, že to, jakým způsobem český florbal umí propagovat sám sebe, je unikátní: jeho facebookový profil nejpozději v řádu týdnů dosáhne magické hranice 100 000 fanoušků, nenajdete na něm jedinou negativní zprávu o domácích florbalových luzích a hájích. Prostor, jaký mu poskytuje Česká televize, je neobyčejně velký.

Jenže fanoušek možná vůbec poprvé ukázal, že mu jenom onen naleštěný obraz nestačí, pokud nevidí výsledky. A ty, přiznejme si to, v Kanadě nepřišly. Přitom všechno bylo nastartováno zdánlivě dobře: reprezentace zvládla loni v listopadu poslední turnaj série EuroFloorball Tour před šampionátem, z týmu chodily pozitivní zprávy a své největší konkurentky ze Švýcarska svěřenkyně Lukáše Nesměráka s Karin Vavrečkovou pravidelně porážely.

Pro všechny tyto aspekty byla logická také mediální kampaň, kterou jsme měli možnost vidět. Určitým důvodem bylo jistě také to, aby mladé hráčky, už tak vystresované netradičním místem konání šampionátu, nepodléhaly ještě dalšímu tlaku ze strany médií. Ovšem unie si tímto nakonec naběhla na vidle, které si sama nastavila.

Už od pobytu na hotelu před začátkem šampionátu šlo totiž všechno špatně: nešťastné zranění si způsobila Pantělejevová, přímo v dějišti šampionátu ji následovala Kapcová. Nečekaná remíza 7:7 s Polskem byla první rozbuškou, kterou ale juniorky rychle zamázly výhrou 15:5 nad Lotyšskem. Jenže výhra s nejhorším týmem turnaje, který také z elitní kategorie sestoupil, byla jedinou a poslední. Už od prvních zápasů bylo zřetelné, že tým má problém v útočné fázi, což další zápasy jen potvrdily.

Národní tým posléze prohrál s Finskem a příhoda Petry Hložankové tak trochu vystihuje celé české působení na turnaji: obránkyně Vítkovic po inkasované brance zlostně odpálila míček tak nešťastně, že se v danou chvíli trefila přesně do procházející švédské sudí Edin. Debaty o tom, jestli měla být vyloučena za nesportovní chování nebo za zdržování hry, jsou liché, může být ráda, že nedostala rovnou vyšší než dvouminutový trest.

Přišlo semifinále se Švédskem a pověstná poslední mediální kapka. Na stránce Českého Florbalu se totiž objevilo, že po vyrovnaném semifinále prohrály naše juniorky 0:5. Už rozdíl ve skóre, jehož větší část se narodila už v první části, je poměrně značný. Češky rovněž prohrály na poměr střel, takže o nějaké vyložené vyrovnanosti je možno hovořit jen velmi rezervovaně. Ano, je třeba uznat, že nedostaly branku téměř čtyřicet minut a do té doby se jednalo o nejnižší prohru se Švédskem na turnaji, ale pointa je zřejmá.

Všimlo si jí také několik českých reprezentantek, které se nad tím rovněž pobavily. Tohle je pro unii vůbec ten největší problém, byť ve své podstatě malicherný. Je zároveň také hezké vidět, že naše hráčky nežijí v bublině. I když ne všechny. Opravdu jsme mohli slyšet z úst reprezentantek například větu, že Švédky nevěděly, co hrát. I když obraz byl jiný.

Poslední ránu ale dostal fanoušek v utkání o bronz se Švýcarskem. Najednou to totiž nešlo ani proti oblíbenému soupeři, který naše florbalistky takticky předčil a bral medaili. Upřímně? Fanoušky českého florbalu to musí hodně mrzet, švýcarský tým byl dost možná jeden z nejslabších v historii a Češky měly ve svém středu více individuálních osobností. Přesto odešly se slzami na tváři, protože medaile braly jejich sokyně.

Fanoušek samozřejmě vnímá také předvedenou hru. Vidí, že brankářky odchytaly kvalitní turnaj, Drbalová spolehlivě plnila roli dvojky, papírově těžší zápasy zase vyšperkovala Tomšová několika kvalitními zákroky, kterými nastavila svůj celkem jistý výkon.

Jenže před nimi to drhlo, v obraně především na úvod turnaje, útok se pořádně nenašel celý turnaj.

A fanoušek reaguje, najednou mu vadí, že po mediální masáži nepřichází výsledky a útočí na vše, co může: najednou je špatně, že trenér týmu vyhlašuje, jak má s hráčkami skvělé vztahy, že má za asistentku Karin Vavrečkovou, které je pouze 23 let, je špatně, že na mistrovství jsou přítomni činovníci unie, že mají juniorky k dispozici početný realizační tým a hlavně, řekneme-li to lidově, tak hráčkám veškeré fotky, videa a nápady omlátí o hlavu. Což je v konečném důsledku přesně to, co unie nechtěla.

Stala se ale obětí vlastní hry, protože bez předvedených výsledků staví jen mediální Potěmkinovu vesnici. A fanoušek poprvé ukázal, že mu nestačí jen stěna viditelná z řeky, ale že by chtěl celý dům i se střechou.

V Kanadě to nebylo dobré vystoupení a unie sklízí, co sama zasela. Bude zajímavé sledovat, jak se postaví k zimnímu domácímu turnaji EuroFloorball Tour ženské reprezentace. Ta drží nelichotivou bilanci dvanácti proher s týmy TOP 4 v řadě a určitě již netrpělivě vyhlíží domácí turnaj, na kterém v roce 2014 předvedla tak pěkné výkony, navíc před plným Podvinným mlýnem.

Jenže také nad ní teď bude hrozba další Potěmkinovy vesnice…“


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Kokainovej kral napsal:

  Peknej clanek… aby vam to unie nezatrhla nebo nepriskrtila finance:))

 • Michel napsal:

  Zajímalo by mě, kdo toto napsal, protože tím dotyčný vystihl přesně to, co si o tomto MS myslím 🙂

  • Dani napsal:

   Autor je tu uveden, ne?

   • to určitě napsal:

    Autor je 100% jiný, možná je to i někdo z Unie. Podepsaný takto psát neumí, navíc je to bez pravopisných chyb.

    • Tomáš Krásný napsal:

     Autorem je Michal Dannhofer, je to tam napsané přece.

     • Tomáš Kratochvíl napsal:

      Dobrý den, pod článkem sice napsaný pan Danhofer je, ale on jen přebral citaci. Hezky den přeji.

     • Tomáš Krásný napsal:

      A od koho?

     • Mac napsal:

      Všem je jasné, že jste to byl vy. Stokrát to můžete popřít, ale je v tom cítit váš styl glosátora, který chce vše komentovat!

     • Tomáš Krásný napsal:

      Aha 🙂 Tak já to určitě nebyl. Jestli něco komentuji, tak přes diskuzi nebo svůj facebook. A věřte mi, že nemám zapotřebí se schovávat za jméno Michala Dannhofera.;-)

    • Jirka Bareš napsal:

     to bylo kruté:-)

 • Včelka napsal:

  Možná až se vloží o mnoho méně energie do různých medialnich a fejsbukových „tým-blbingů“ a masáží, bude zase lépe.
  Bude více energie a pohody na hřišti!
  To platí pro všechny repre kategorie.

 • ja napsal:

  Stále se to dokola opakuje, nepamatujete na fiasko muzske repre v naprosto stejnem stylu? Asi tam na svazu stale sedi (na prameni) ty stejne žáby?

  Mimochodem s tou Potemkinovou vesnici to naprosto sedi na veskere deni kolem florbalu, vcetne napr. superfinále. Sport je vždy az na druhem miste, dulezita je hlavne medialni prezentace.

 • Jirka Lála napsal:

  „jenže fanoušek možná vůbec poprvé ukázal, že mu jenom onen naleštěný obraz nestačí, pokud nevidí výsledky. A ty, přiznejme si to, v Kanadě nepřišly.“

  Jelikož zmíněným „fanouškem“ je myšlena pouze velmi úzká cílová skupina – (rodiče, partneři a partnery zúčastněných + pár nadšenců – co působení juniorek sledovalo) – je přemíra nespokojenosti, se vším co cyklus provázelo, způsobena osobním zaujetím.. v případě bronzové medaile by valná většina komentářů byla naopak pozitivní. V podstatě asi přes bídný výkon na MS – chybělo jen málo a mohlo být vše jinak 😀

  • Tomáš Krásný napsal:

   Však právě tento fenomén florbalu, tedy úzká špička, už zachránila nejednoho trenéra od konce u repre, jelikož přes bídný turnaj se vyhrál zápas o bronz a byla medaile. V tomto případě bych chtěl ale Lukáše Nesměráka podpořit. Podle mě to vůbec není špatný trenér. Je to člověk, který hrál florbal na té nejvyšší úrovní a tak má i tento rozhled, který jiným repre trenérům chybí. Jediné, co se nezvládlo, byla špatně odhadnutá hranice mezi trenérem a starším bráchou. Nevím přesně, kdo má tuto „hru“ na velkou rodinu na svědomí, ale určitě to nepomohlo, o čemž se zmiňuje i autor komentáře. Pokud by k sobě Lukáš dostal zkušenějšího parťáka než je Karin Vavrečková, tak by mohl fungovat dál, protože tým se v průběhu EFT jevil dobře a prezentoval se mnohem atraktivnější hrou, než ženy. Vlivem vlivů, které popisuje autor komentáře a také určitě mnohem větším tlakem na všechny včetně trenéra, se MS nepovedlo. Ale zasloužil by si ještě jednu šanci.

   • Led napsal:

    Lukáš a parťáka??? 😀 Dyť tam měl Skružného? A Janovského? Jsme země druhých šancí a florbal sport nekonečně mnoha šancí těm, kterým je z unie dáno 😀 😀 😀

 • Hater FB spamů v českém florbalu napsal:

  Ovšem to není problém jen reprezentace, ale i samotných florbalových klubů… Ty také produkují (některé více, některé méně) množství často nesmyslných příspěvků na Facebook.. Mnohdy na to mají dokonce vyhrazeného člověka, který musí dle nějakého klíče stále něco házet na stránky – protože to prý lidi chtějí… Ale opravdu to lidi chtějí? Dle mého názoru si každý čas od času rád přečte něco pozitivního či negativního o klubu, který ho zajímá, ovšem mnohdy masy příspěvků hraničí se spamováním a naopak odběratele takové stránky akorát znechutí..
  Takže vše s mírou a opravdu mohutně „spamovat“, až v případě opravdového úspěchu – to pak lidi nemůžou mít co kritizovat, pokud nejsou nepřejícní závistivci :))

  • Bohužel.. napsal:

   Kluby mají tuto činnost do jisté míry danou jako marketingovou povinnost ze strany Unie. A bohužel se poslední dobou staví marketingové povinnosti a jiné méně podstatné věci nad ty důležitější – výkon rozhodčích, pořádání utkání jako takové apod. Ale tohle téma je na jinou debatu.

 • Emirates napsal:

  Pokud mám správné informace, tak marketingový pracovníci mají v pokynech od unie povinnost určitého počtu aktivit na facebooku. Takže se obávám, že to mnohdy není ani z jejich vůle, ale prostě, že musí. Jinak přijde sankce

  • Jirka Bareš napsal:

   To jsem nevěděl, ale jestli je to pravda(že mají kluby předepsánu aktivitu na FB), tak už to zavání diktátem, jaký předvádí např. EU, což se mi, mírně řečeno, moc nelíbí.

 • Glosa napsal:

  Glosa na zamyšlenou?! MS v Kanadě jen ukázalo, jak úzká je hrana mezi úspěchem a neúspěchem, třetí = super, čtvrtí = katastrofa. A jak silné dokáže být medium zvané tisk. Zkuste se zamyslet nad tím, proč jsme čtvrté? Proč jsou Švédky o parník jinde a jak přistupují k výchově hráčů už od malička? Podívejte se, jak Švédky drží hokejku, jakou mají střelbu, nahrávku, prostě komplexně a podívejte se na naše hráčky, příp. Švýcarky. Nevyrovná se jim ani jedna! V tomto by se měla Unie zamyslet a urychleně zapracovat na smysluplné metodice výchovy hráčů. Protože se na nás tlačí další země a brzy může nastat velký problém a pak budeme rádi za bramboru.

  • Účastník zájezdu napsal:

   Hráčky Finska a Švédska jsou úplně jinde. Bohužel propast mezi nimi a ostatními státy se nezmenšuje, ale naopak zvětšuje.
   Zároveň, se ale nezmenšuje propast za Švýcarskem a Českem.
   Slovenky odvrátily ostudu až výhrou nad slabými Lotyškami. Polsky předvedli životní zápas s Českem, ale pak to nebylo nic extra slavného a Norky byly rády, že vyhrály v utkání o páté místo, když dvě třetiny skoro nevylezly z vlastního obranného pásma.
   Věc je, že si možná časem budeme muset zvyknout na další tým druhého sledu, kam patří naše holky a Švýcarky a to tým Kanady.
   Tolik nadšení pro tento sport jsem u jiné družstva na MS neviděl. Jestliže se Kanada tohoto sportu chytne, máme do pár let dalšího stabilního účastníka MS divize A, který bude ve hře o bronzovou medaili.
   Mistrovství v Kanadě spíš ukázalo stav dívčího florbalu.
   S Glosou souhlasím, že by se mělo urychleně něco dělat s metodikou přípravy mládeže.

   • Slunce napsal:

    Ani ne tak s metodikou, jako spíše v kostce:
    1) přesvědčit víc holek (nejlépe nadšených pro věc!), aby florbal hrály
    – tomu se říká nutná konkurence
    2) najít nové lidi ochotné trénovat fakticky zadarmo nebo najít peníze, kterými by se atraktivita zvýšila, no anebo přesvědčit ty stávající, že se opravdu musí začít pracovat v klubech zejména na individuálních dovednostech hráčů, protože repre trenér opravdu není od toho, aby učil hráčky používat i bekhend
    – tomu se říká prolomit takovou tu typicky českou sebespokojenost, že nám to přeci docela jde ne?

    Já tedy s článkem nesouhlasím úplně ve všem, ale samozřejmě je to realita, že zejména Švédky jsou kvalitou herní i kvalitou herního myšlení někde fakt jinde, což se leta projevuje ZEJMÉNA U DOSPĚLÉ REPRE.

    Moje glosa na závěr je ta, že za mě je velké plus a palec nahoru holkám za zápas se Švédskem, protože přes kvalitativní rozdíl se holky aspoň nebály hrát a rozhodně neměly ke Švédkám respekt. Z toho pramenilo, že Švédky rozhodně neměly takovou „pohodu“, jako v jiných zápasech.
    Z toho by si mohlo vzít ponaučení i trenérství dospělých ženských Janovský a kol., neboť to zalezlé vyčkávání, co s námi soupeř na naší půlce udělá, je napřesústa…

    • Jirka Diblík napsal:

     Honzo, pokud přesvědčit víc holek aby hrály znamená zvýšení členské základny a rozšíření dívčího florbalu do dalších míst, pak ano. S tím zároveň souvisí i tvůj druhý bod. S dalšími hráčkami přijdou další rodiče, ze kterých se stanou trenéři, vedoucí týmů apod.
     Každý tým z extraligy a první ligy by měl mít zájem o to, aby v „jeho regionu“ byla co největší základna, ze které by časem mohl čerpat. Samozřejmě ne vykrádat malé oddíly v elévkách nebo mladších žákyních.
     Je to běh na delší trať, ale výsledky se dostaví. Jen musí začít pracovat každý, komu není ženský florbal lhostejný. Kdyby se aktivně zapojil každý přispívající do místních diskuzí, situace by byla hned veselejší. 🙂

     • Petr napsal:

      Já bych připojil ještě jednu podstatnost, a to dostatek kvalitních trenérů. Trenéry je potřeba vychovávat, a to formou asistentů u těch zkušených a formou stáží ve Skandinávii. Pokud totiž trenér mládež, a u děvčat to platí více než u chlapců, naučí něco špatně nebo vůbec z pouhé neznalosti a nezkušenosti, bude jim to chybět nebo se špatného vštípeného návyku budou obtížně zbavovat. Není nic ideálnějšího než pestrý a přitom náročný trénink, který zapojí všechny hráče. Na to ale musí být trenér kreativní a nebýt pohodlný si hřiště rozdělit na několik sektorů. Často to totiž vypadá tak, že po rozcvičce následuje nácvik střelby nebo akce 2X1, kdy hráči vždy čekají až na ně přijde řada, zapotí se tak maximálně brankáři. A po zbytek tréninku se hraje, aniž by trenér do hry zapojil nácvik herních situací nebo vůbec hru přerušil s poukazem na chybu hráčů. Tímto stylem trénování se hráči, aniž by to sami chtěli, nic pořádně nenaučí.

 • Martin napsal:

  Pokud tady někdo píše o tenké hranici mezi úspěchem a neúspěchem, tak to přece není pravda. Čtvrté místo na světě je pěkné, ale zato předvedená hra byla katastrofa. Nechápu tenhle systém MS, když tým s jednou výhrou má vůbec šanci být v semifinále. Navíc lidem, kteří se ve florbale orientují, nestačí nakukat něco o vyrovnanosti a podpořit to milionem fotek, jak jsou ta naše děvčata skvělá.
  Nemyslím si, že stejný problém je jenom u reprezentace juniorek, ale u Unie celé. Na teplých křeslech nesedí odborníci, kteří dokážou daný sport posunout na lepší úroveň, ale diplomaté, kteří sice o problémech neví vůbec nic, ale za to se hezky usmívají na fotkách. Reálné problémy se schovávají za megalomanskou akci s mediální propagací typu Superfinále. Stává se z toho pomalu takové vosí hnízdo, které má svůj svět a do kterého se nepíchá. Když se však něco najde, okamžitě se to smázne, jako stížnost Gullivers Brno na jednoho nejmenovaného rozhodčího.

 • ROMAN SLAVÍK napsal:

  Dobrý den,
  10 let jsem byl mimo florbal. Ale v poslední době ho sleduji hodně i aktivně.
  Tato reakce není úplně na tento článek, ale na florbalové dění obecně.

  Každý brečí na ČFBU, že je špatně to a ono. Že tam sedí „bafící“ odtržení od reálného florbalu. FLORBAL, jsou přece lidé co florbal hrají,baví je a co ho „milují“.
  ČFBU – je teď již dle mne hodně o profesionálních pracovnících, už to není jenom láska k florbalu. Najděte v sobě sílu a začněte pro florbal pracovat, nezvolte na valných hromadách ty „bafíky“ kteří jsou vám trnem v oku. Nastupte na jejich místa a posouvejte florbal dopředu dle vašich představ. Ruku na srdce kolik z vás je schopno a ochotno obětovat se. Pokud ano. Začněte hned a ne pouze na diskuzích.
  Bohužel už florbalový důchodce.

  • Led napsal:

   Dědku, dědku… 🙂 Ale v jednom máš pravdu, mládí vpřed, důchodci už mají jiné starosti než bojovat s větrnými mlýny 😀

 • Jeli napsal:

  Vyborna glosa? Delate si srandu? Jsou to pouze sepsane komentare do jednoho clanku, ktere se objevily pod jednotlivymi clanky juniorske reprezentace a presne to mi na pana Danhofera jako autora sedi 😀

  • To napsal:

   Přesně, sepsáno ze soupisu komentářů, přece to pan Dannhofer nebude vymýšlet že 😀 Vliv pana Krásného je evidentní, bez něj by ho ve Vítkách netrpěli napíše co mu řekne.

   • Tomáš Krásný napsal:

    Mýlíte se. Pro mě jako silně liberálně smýšlejícího člověka je nakýkoliv diktát novináři nepřípustný. Svoboda slova je pro mě zásadní. Takže Michal si může psát, co uzná za vhodné 😉

 • Michal napsal:

  Když tu píšete A) jak mají kluby povinnost plnit FB apod., pak taky napiště B) že jsou za to královsky placeni od Unie a není to jen o FB profilu, ale celkově o aktivitách směrem k divákům, propagaci vlastních klubů, florbalu apod. Ať je ta kritiky trochu vyvážená.

 • Hra napsal:

  Myslím, že veřejnosti nejvíc vadila předvedaná hra. Co si tady budeme nalhávat. Bylo to strašné.. Videl jsem všechny zápasy holek a pořád jsem tak tajně doufal, že to bude lepší.. A nakonec jsem litoval, že jsem v to doufal. Na té hře nebylo nic pozitivního. Od standardních situací až po základní herní prvky. Sám jsem viděl zápasy mladších žáků proti ženské reprezentaci. A ty malý kluci vyhrávali bez menších problémů, což asi není úplně v pořádku. Ano, není to profesionální sport. Ale jestli to chtějí reprezentanti a reprezentantky nekam dotáhnout, tak to musi brát profesionálně. Z těch holek nebyla vidět ta zdravá nasranost na tom hřišti. Ten zápal pro boj tam prostě a jednoduše nebyl. Jediné co byla vidět, tak byla ta obrovská sociální bublina kolem toho MS. Výhra nas Lotyšskem byla samozřejmá. Ale pro diváka to bylo spíš utrpení než radost. Předvedaná hra byla strašná a jako třešnička na dortu byly ty „sehrané“ standartky. Člověk by řekl, že třeba holkám dojde, co bylo špatně, ale bohužel to tak není podle projevů na některých sociálních sítích.

 • Jirka Bareš napsal:

  Podle mě nemáme v tuto chvíli v ženách ani kvantitu, aby z toho vyšlo aspoň pár hráček, které si alespoň dovedou představit jaké to je a jak se musí dřít, aby z nich možná někdy byl top hráč, neřkuli aby podle toho jednaly a vydržely to až do věku žen a tam přežily fatální změnu ze studenta na pracujícího(to už přesahujeme problémy juniorek, ale ne tak docela, protože ty juniorky tohle také čeká). Navíc je k tomu nenutí pomalu ani úroveň extraligy(která má momentálně pouze dva top týmy a jeden tým o level pod nimi, pak nic), o nižších, či mládežnických soutěžích ani nemluvě. Zkrátka v týmech podle mě často převládají typy, které si chtějí jenom plesknout pro legraci (ono to ani jinak nejde, protože je nemá kdo nahradit) a těch pár, co chce opravdu pracovat to musí spíše odrazovat(jen si to představte – chcete makat a něco dokázat a jste takoví v týmu třeba dva, to je čistá beznaděj a dost možná to skončí ukončením kariery či rezignací a sklouznutí k pohodlnému stylu, v nejlepším případě to vydržíte, ale díky slabé konkurenci vás to stejně nedostane na svoji nejvyšší možnou úroveň). Proto je otázka, jestli by vůbec pomohla výrazná změna ve stylu výchovy od nejmladších ženských kategorií – zkrátka jestli je to vůbec možné, tedy jestli na to vůbec máme „materiál“ a jestli by to zase neodradilo ty líné, bez kterých to ale leckde početně ani nejde (i když je fakt, že kvalitní trénink je zpravidla i velmi zábavný). Jediná šance je podle mě výrazné ořezání počtu týmů nejvyšších soutěžích a snaha nabrat kvantitu v nejmladších kategoriích(i když v tomhle má ženský florbal velkou nevýhodu, a to že prakticky nemá možnost přetahovat děti z jiných sportů typu hokej, protože tam je dívek zkrátka také velmi málo)

  • Petr napsal:

   Nemyslím si, že by děvčata měla menší touhu vyniknout než kluci. Problém je ve skladně tréninku a nárocích. Kolik děvčat hraje společně s chlapci? V mládí není lepší forma přípravy než tato.

   Základní důvod, proč se ve Skandinávii hraje nejlepší florbal. Je tam rovnoprávnost mezi muži a ženami, k ženám se přistupuje stejně jako k mužům a ony hrají florbal mužským stylem. Jsou stejně trénovány a na hřišti je to znát, hrají tvrdě, rychle a přesně. Základem je historický filozofický přístup, která ani u nás, ani ve Švýcarsku nesdílíme.

   • Jirka Bareš napsal:

    Stoprocentně souhlasím, že nejlepší příprava dívek je hrát mezi kluky, sám jsem byl svědkem několika případů, kdy to přineslo výborné výsledky. Nicméně ta touha vyniknout, ta hladovost(která je nyní v souvislosti s předvedenou hrou juniorek trochu zesměšňována), to je podle mě v ženských kategoriích vzácnější jev než v mužských, je to ale jen můj pocit z toho co vídávám na hřišti a je samozřejmě fakt, že nevidím úplně všechny zápasy v ČR a tudíž může být můj pohled zkreslený. Mohou být týmy, které na očích nemám a tam to může být klidně naopak

 • Trener napsal:

  Myslim si, že jedinej kdo by těm holkám mohl pomoc je Bedla.. Ano, je to blázen, ale rozumí florbalu a tomu jak pracovat s hráčema jako nikdo. A hlavně by se k holkám nechoval stejně jako ke klukům. Holky by poznaly co to znamená florbal. Nemůžeme po holkách chtit zázraky, když nemají pořádné trenéry co je to naučí. Za doby, kdy byl Bedla u repre žen se na ten florbal dalo koukat. Od doby příchodu pana Janovského, to je výsměch a katastrofa. Holky by měli tak zažít trochu přísnější ruku na střídačce. A pak by jsme se všichni divily, že i holky umí hrát pohledný florbal. Ale opět si unie sedí na uších a ignoruje florbal jako samotný krasný sport a bere ho jako čistě komerční záležitost.

  • Petr napsal:

   Naprostý souhlas. Diletantství, zarputilost a hloupá nesmiřitelnost ze strany Unie, že si ho nechala utéct ke slovenské reprezentaci.

   • Led napsal:

    Jó, Bedla měl jít k juniorkám trénovat, ale Unie ho zamítla jako nežádoucího a s ním i… Kdo nevyje s vlky, nemůže s nimi ani do Kanady… 🙁

  • Jirka Bareš napsal:

   Jak to tak vypadá, tak Bedla by mohl pomoci téměř každému týmu. Osobně ho neznám, ale je fakt, že na co sáhne tam to nese ovoce. Že je blázen je jasné, ale blázny co jsou do toho zažraní potřebuje každý sport a o neprofi florbalu to platí dvojnásob. Bohužel jak říkáte, potřeby florbalu jdou stranou, což je smutné

  • klokaniflorbalek napsal:

   Bedla budě děla Slovenky

 • Mediální analytik napsal:

  Hejtů na unii jsme si užili až až, tak do tohodle smradlavýho těsta musíme přisypat trochu jinčí mouky, abychom viděli, že svět není jen černobílej.

  Tady pan Dannhofer si slušně povodil unii za její formu komunikace a za formu sebeprezentace členů nároďáku junek. Až na „vyrovnaný semíčko“ si myslim, že unie opět odvedla slušnou práci a na nějakej nedostatek infa z Kanady jsme si nemohli stěžovat – od toho jsou snad její lidi placený, ne? Pořád lepší, než aby tam jel redaktůrek, co si vysmolí z nosu souhrn zápasu a zbytek pobytu věnuje rekreaci. Akorát je potřeba vytáhnout hlavy ze svý paranoický p*dele, že nás furt někdo tahá za nos, a ať už tam byl na místě kdokoliv, tak asi v dobrý víře nechtěl podělat repre před zápasem o bronz. No, trochu to přepísk, ale ruku na srdce, málokterej tým se dokáže řádně zhejtovat na svým vlastním fejsbůku – vždycky za to můžou rozhodčí, marodka, viróza Ovara a kdesi cosi.

  Druhá věc je sebeprezentace trenérů a hráček na svejch soukromejch bůčcích. Tam selhala unie v tom, že týmu nedala dostatečný mediální školeníčko jak se má chovat pravej reproš. Jenže ve finále tam asi unijní aparát nestojí nad holkama ani trenérama a neliská je přes prsty, když se něco rozhodnout postovat, že. Na druhou stranu, jestli někdo tvrdí, že selfíčka ovlivňujou něčí sportovní výkon, tak aspiruje na nobelovku za mravokárství. Jaký překvapení pro všechny, když se pomalu do repre dostává generace Y a bude to ještě horší, i když si myslím, že pro unii tohle bylo echt ponaučení a příště si dá bacha. Příští repre juniorek čekaj bídný časy na soc. sítích. #smula

  Tady se pomalu dostáváme k doyenovi českýho ženskýho florbalu Míšovi Dannhoferovi a jeho dnešnímu hejtu. S chutí jsem se na něj vrhnul už jen kvůli tomu, jak ho na svým bůčku poplácal po zádech zdejší šéf a soudce Dredd českýho florbalu pan Rambousek. Bohužel z pana Dannhofera nevyrostl dobrý novinář, ale dobrý bulvární novinář. Proč? Důvod je jednoduchej, poslouchej: Příčinu shoření junek na MS nenajdeš v selfíčku na bůčku nebo instáči, ale v překvapivě v systému ženskejch soutěží a obecným přístupu k přípravě florbalistek v český kotlině. Pokud to tady pan Dannhofer vůbec nezmínil, pak jsou to od něj opravdu ale opravdu falešná slovíčka. Páč kdy se zvedne konkurenceschopnost českejch florbalistů a florbalistek? Tím, že přestanou dávat svoje kydy na sítě asi těžko, že jo? Asi je potřeba začít pořádně dřít a nehledat výmluvy. Málo času? Tak se na to vykašli anebo se spokoj se třetí pětkou já nevím třeba ve Startu. Chceš pravidelně špendlit Enströma nebo Wijk na manťák? Tak se zvedni, opusť přítelkyni, zahoď komp a běž si dát sto kopečků. Jo, jsou to slušný oběti, ale sláva hochu/holka něco stojí.

  Je fakt divný, že to tady není, přitom bych to od takovýho odborníka fakt čekal. Místo toho jsem se dočkal brečení, že má někdo 100k fandů na bůčku a že to je příčina neúspěchu junek. Leda tak velký hnědý, maximálně je to ukazatel, jak jde florbal.cz do kopru. Ještě si pamatuju doby, kdy Herboš ve svý největší síle pravidelně blil do křoví pod kyvadlem a pak všechny drtil. Reakce ostatních? Trapky, který si na něco hrajou. Jo, místo toho, aby začali taky tak stejně tvrdě makat a posunuly českej ženskej florbal do dalšího levelu – pochopil to jen Chodov a Vítky, kde jsou teď, vidíme jasně – i na tom unijním bůčku. A jak probublá novýmu potěru Herboše mladá krev, tak se zase máme na co těšit, o tom žádná.

  A ještě oklikou zpět k oficiálním kanálům unie na síti. Jo, jsou fakt vycíděný, radost pohledět. Svou repre nikdy nepodělá – jak překvapivý pro mnohý naivky a pseudoliberálním kazatelům. Šéfovi unijních bůčků a webů pak musí bejt smutno, když se mu reprošky, který tak chránil při MS ve Finsku (kde taky několik dámiček hrálo tužku), smějou do ksichtu, že chránil mláďata. Jo a taky na bůčku, kde se prej reproš nemá projevovat. Jenže unie tak trochu nikdy nikoho nepodělá, ani ty nejzhovadilejší kluby, který na ni hází pravidelně kupu sra*ek. Všimli jste si toho někdy? Že občas upozorní na případy z disciplinárky, to není nic špatnýho. Podvodníkům, násilníkům a buranům veřejnej lynč sluší a jejich hemzy o nespravedlnosti můžeme za stálýho míchání lejt víte kam.

  Na závěr taky něco k fenoménu prézy Vítkovic panu Krásnýmu, kterej je tak oblíbenej, že tady občas nějakej jeho fanda něco v diskuzi utrousí, takže pak nevíme, kterej je ten pravej. Jestli mu vadí propaganda unie, pak je sám jejím největším a nejpilnějším studentem. Vítkovickej web je taky slušně vycíděnej, názorově vždy správnej i pevnej a za každých okolností vždy proti. Fajn, názory jsou potřeba a kritický jakbysmet. Ale do chvíle, kdy se k vám dostávaj notičky zevnitř klubu. Aby bylo jasno, Vítky a většinu lidí v nich mám rád, oni za svýho předsedu nemůžou. A jestli si pamatujete na minulej vítkovickej PR kotoul na téma odchovanci X žoldáci, tak jsem byl nemilej překvapenej, když jsem si otevřel unijní média gájd a tam jsem našel, že ta Bolka má dokonce o jednoho víc echt odchovance v kádru než ty Vítky – ty čísla si asi nevycucal unijní dělník z malíčku, to mu asi dodaly samy kluby, no ni?

  P.S.: Míšo, ženský EFTčko u nás letos v zimě (ono je teda v listopadu, ale abychom si rozuměli) fakt není, stačí sledovat unijní bůček.

  • Tomáš Krásný napsal:

   Škoda, že jste se nepodepsal(a). Názor by měl ještě větší váhu, než má. Je to spousta zajímavého čtení. Jestli budete mít zájem, klidně mě kontaktujte a můžeme si popovídat na téma propagandy na našem webu a notiček zevnitř klubu. Možná mi povíte, co ani já sám nevím. Ale v každém případě bych byl rád za tu zpětnou vazbu i na téma „Vítkovice za svého předsedu nemůžou.“ Ono to totiž není tak pravda. Můžou, protože jsem byl zvolen. A kdo mě zná, tak ví, že „hubu“ a krok fakt držet nebudu. Ty diskuze na tomto webu jsou sice anonymní, ale na druhou stranu buďme rádi za ně. Padají tu zajímavé postřehy a názory (tak jako ten váš) a mnohdy se tu objeví i relevantní informace. Mimochodem, tým odchovanců jsme ze sebe nedělali my, ale media. Nikdy jsem neměl ambice se takto prezentovat, už jenom proto, že sám nemám jasno v tom, kdo je a kdo už není odchovanec. Jediné co u nás platí, že vždy bylo minimum příchodů tzv. hotových hráčů. Jak už jsem psal, pokud budete mít odvahu se odtajnit, ozvěte se. Budu rád.

   • Radek N. napsal:

    Dobře napsáno od obou 😉

   • Curiosity napsal:

    Pane Krásný, vy těm svým pohádkám snad i věříte! O to zábavnější je pak slyšet od nejmenovaných lidí v klubu, jak to hlasování ve skutečnosti probíhalo. V dobré víře předali plnou moc k hlasování vašim „přivržencům“ (aniž by věděli, že se plánuje doslova palácový převrat), byly tyto hlasy posléze bezostyšně využity k vyšachování nepohodlného pana Mrázka. Jste skutečně mistr slova, to vás naučila praxe, viďte?

    • Emirates napsal:

     Na valné hromadě jsem byl a rozhodně to nebylo tak, jak popisujete. Tohle je taková ohraná písnička. Tomáš Krásný se rozhodně nikam necpal a nikoho nevyšachoval.

    • Pepa napsal:

     Vážený, musím se předem omluvit za tuto reakci…ale co to plácáte? Vše je zaznamenáno ve veřejném soudním rejstříku, tak jestli máte potřebu, si to jděte přečíst…

     • Emirates napsal:

      Co tam je napsáno, že se někam cpal? Jak jsem psal, byl jsem tam a byl normálně zvolen. To že bude kandidovat se navíc vědělo dopředu a i ti kteří tam nebyli, tak věděli, kdo kandiduje.

    • Kerim napsal:

     Vy jste opravdu „kuriozita“. Ty „nejmenované“ bych opravdu rád poznal. Buď neexistují a nelze je tedy pojmenovat, anebo tam vůbec nebyli a je proto žádoucí nejmenovat je.

    • Fandík napsal:

     Kamo víš kolik dostal Mráza hlasu ??? Že tu meleš o nějakých hlasech !!!!!!!

   • Mediální analytik napsal:

    Dobrej večír! Víte, pane Krásný, já vás jako člověka neznám, možná je s váma normálně kupa srandy, takže to nesoudím, ale pranic se mi nelíbí váš přístup do všeho za každou cenu kopat. Vona kritika je fajná věc, ale musí se s ní zacházet jak s ohněm.

    Jako jeden z nejlepšejších PR stuntů aktuální sezóny hodnotím váš posezónní rozhovor. Hned na začátku jsem čuměl jak pětikilovej datel na autora – Michal Dannhofer. On je prej váš pracovník? Co říkáte na jeho aktivity mimo klub? Pokud si tady hrajeme na objektivní média, není trochu divný, že se na florbal.cz objevujou poslední dobou vítkovický témata? Když ho platíte? Je to z grantů unie? Pak to asi máme co dočinění s válkou zájmových skupin, která má v týhle době různejch aeronetů k tý žádaný objektivní žurnalistice na míle daleko a vaše tvrzení o tom, že to není PR vašeho klubu, ale aktivita médií, má stejnou váhu jako když Rusové říkaj, že v Doněcku nikdy nebyli – někdo tomu věří, někdo ne. Ale samo že můžete mou prořízlou hubu přesvědčit o opaku!

    Vona unie kritiku potřebuje jako prase drbání, přece jen o tom našem flóčku rozhoduje pár desítek volenejch lidí a člověk nikdy neví, co se tam dostane za klingona. Ale drbání je třeba na správnejch místech. Fejsbůk a diskuze pod zdejšíma publicistickýma kouskama podle mě není moc důstojný. Co takhle do toho jít? Letos je volební hromádka, ideální čas si urvat nějakou tu funkci a ukázat českejm florbalistům, jak to s něma myslíte dobře, ne?

    A k tomu, že za předsedu Vítkovice nemůžou. Třeba to jsou pomluvy ostravský lumpenkavárny, avšak slyšel jsem o nějakým obchůdku s dušičkama. Samo že se teď dá čekat, že zlé jazyky budete dementovat, ale víte co se říká o každým šprochu…

    • Tomáš Krásný napsal:

     Asi se oba shodneme na tom, že weby jako aeronet apod. nebudou šálek naší kávy. Ale to je jiné téma. O obchodu s dušičkami opravdu nic nevím. Za dobu, co aktivně působím v klubu, se nic takového v klubu nestalo, a to jsem v klubu od roku 2006. Jsou dva úhly pohledu, jestli je dobré diskutovat tady anebo ne. Já si myslím, že ano, protože každá výměna názorů a informací, mě posouvá dál. A jak už jsem psal výše. I zde se najde kupa zajímavých názorů a relevantních informací. jen je škoda, že se lidi nechtějí pod svůj názor podepsat. Mě ale rodiče naučili, že se za svůj názor nemám stydět a musím ho umět projevit. No a pokud jde kritiku všeho, tak si myslím, že všechno nekritizuji. Jsou věci, které jsem i zde na florbal.cz pochválil. Souhlasím s tím, že naše Vítkovická filosofie se s unijní v mnohém rozchází a proto je těch témat, na kterých se shodneme není mnoho. Ve svých názorech jsme konstantní, a to si myslím oceníte i vy. Na valnou hromadu se chystám, ale bohužel nemám časový prostor se ucházet o nějakou funkci. Mám své civilní povolání, letos mě čeká svatba a brzy snad i rodina. Budu ale podporovat každého, kdo bude ochoten a připraven tu zamrzlou a zatvrdlou strukturu unie trochu rozhýbat. Ono obecně problémem českého florbalu je i to, že spoustu schopných lidí nemá časový prostor pracovat pro unii. A můžeme se bavit o schopných trenérech či o členech výkonných orgánů unie. Ti současní funkcionáři z toho samozřejmě těží.

     Michal Dannhofer je obrovský florbalový srdcař. Je to pořád ještě student a jelikož je to opravdu dobrý kluk, tak jsme se dohodli, že pro nás bude psát články rozhovory a může si tak ke studentskému životu přilepšit. Nějaké války zájmových skupin bych do toho netahal. Z unijních peněz ho určitě neplatíme. Nejsme klub, který by byl na financích z unie závislý. A že tu jsou na florbal.cz Vítkovická témata? No o tom určitě nerozhoduji a kdo zná Tomáše Rambouska tak ví, že by si do toho ani kecat nenechal. Ono totiž je otázkou, jestli jsou to jen Vítkovická témata. Možná v minulosti byla, ale doba pokročila a mám pocit, že tato témata zajímá stále více klubů a jsou třeba i palčivá pro stále více klubů. A jen v krátkosti k valné hromadě klubu. Nebudu tady komentovat nějaké spekulace. Jen bych poprosil, pokud tady tohle téma vytahujete a máte o něj zájem, nic vám nebrání mě kontaktovat a já vám rád řeknu svůj názor a i to, jak to z mého pohledu bylo. Nemá smysl to ale rozebírat tady na anonymním fóru. Díky za vaše názory.

     • ahaa napsal:

      Dohodli z kamarádství. Články v klubech vesměs píšou jejich pisálci, je rozdíl srdcař a srdcař. Klubový srdcař by měl mít přednsot před studentem z florbal.cz, co se už někde realizuje 🙂 koukám jako blázen že ve vítkách je to jinak. Tím kvalitu „svých lidí“ nepřímo shazujete. Ruku na srdce, co čtu veb vit jsou tam daleko lepší autoři kterým se sebere práce. Články Danhofera jim nesahají ani po kotníky, to všichni vidí, naopak to nedělá dobrotu.

  • Sociální analytik napsal:

   Skoro jste mě rozplakal. Zajímavé čtení a užitečné asi jako automat na kondomy ve Vatikánu.

   • ChodovJeNejlepší napsal:

    Výborně použitá hláška z Červeného trpaslíka, ale chtělo by to více respektu 🙂

   • Mediální analytik napsal:

    Parádní příměr na tuhle kritiku, pro florbal má naprosto stejnej význam 😉 Jen škoda, že se Míša vybrečel na rameni špatný slečny, správně by se měl ukojit nad ligovkou a metodikama, proč jsou soutěže a příprava mladejch flóčistek na pytel katolickýho kněze v celibátu…

 • Led napsal:

  Škoda jen, že to nečte nikdo, kdo by měl třeba jen malou možnost to kormidlo aspoň trošku pootočit…nebo lidi u kormidla ovlivnit, ne-li vyměnit… :-/

 • Karel napsal:

  Probůh! Vždyť to jsou jen nějaké juniorky! Koho to zajímá??
  Juniorské kategorie a ještě ženské, v jakémkoliv sportu,jsou pro naprosto drtivou většinu veřejnosti (i sportovní) mrtvý interes. Jsou to vyhozené prachy, zbytečně se to nafukuje…

  • ChodovJeNejlepší napsal:

   Vy, pane, jste (s prominutím) pitomec. Rozvoj sportu, ať už ženského nebo mužského, by měl být rovnocenný, pokud se má florbal nadále rozvíjet a posouvat.

  • Kerim napsal:

   Tak proč tady ztrácíš čas? Bacha, ať si příliš neokoukáš monitor a při psaní neošoupeš klávesnici.

   • Jirka Bareš napsal:

    Také se vždy pobavím když někdo, kdo se o něco ale vůbec nezajímá, k tomu napíše komentář:-)

  • Kryton napsal:

   Souhlas. Stejne tak souhlasim s nazorem na zensky florbal od R. Mrazka 🙂 ten tady ale radeji psat nebudu…

  • ja napsal:

   taky souhlas s Karlem 😉 tesat do kamene:

   „Juniorské kategorie a ještě ženské, v jakémkoliv sportu, jsou pro naprosto drtivou většinu veřejnosti (i sportovní) mrtvý interes. Jsou to vyhozené prachy, zbytečně se to nafukuje…“

  • Mediální analytik napsal:

   Jasný, holky maj radši šlapat nebo si píchnout něco do žíly, co? Když je flóčo baví, ať ho plácaj, ty to čuchat fakt nemusíš.

Napsat komentář

*