Slovak Floorball Cup 2K16 Slovak Floorball Cup 2K16
27. 7. 2016 Turnaje (7) KOMENTÁŘŮ

Poslední šance: Bratislava chystá turnaj, který má změnit slovenský florbal

 Florbalové Slovensko nabírá dech a nepřestává překvapovat. Na začátku září se v Bratislavě uskuteční turnaj, který má ambice stát se v budoucnu prestižním kláním. Ale už letos při prvním ročníku Slovak Floorball Cupu bude o kvalitu postaráno.

Organizátoři přišli s vizí kvalitního turnaje, který na Slovensku chybí. Klání má ambice připravit účastníkům jednu z posledních příprav na novou sezónu. Navíc poskytne bonus v podobě atraktivních aktivit v zóně Wakelake na oblíbené letní destinaci Zlaté piesky.

„Měla by to být florbalová letní pohoda. Kromě zápasů chystáme surfování, florbalové městečko i afterparty. Máme výhodu, že haly, ubytování a nákupní centra jsou od sebe vzdálené jen pár minut chůzí,“ říká za organizátory bývalý hráč Vítkovic a kapitán slovenské reprezentace Lukáš Řezanina, který je zároveň patronem turnaje. Po vzoru pražského Czech Open se podařilo pro účastníky turnaje zajistit městskou hromadnou dopravu v Bratislavě zdarma.

V prvním ročníku organizátoři turnaje otvírají celkem čtyři otevřené kategorie, muži, ženy, dorostenci (1999 a mladší), mladší žáci (2004). Do elitní mužské kategorie pak organizátoři sami zvali týmy. Účast už potvrdily české superligové týmy 1. SC Vítkovice a Bulldogs Brno. Pozvání do elitní kategorie přijal i polský tým Szarotka Nowy Targ či maďarský SzPK Komárom. Pole doplní i vybrané slovenské extraligové celky.

Do otevřených kategorií se zatím přihlásily týmy ze sedmi zemí – ze Slovenska, České republiky, Maďarska, Polska, Francie, Bosny a Hercegoviny a Finska. Z Francie přijede například tým Anncey, který vede kapitán francouzské reprezentace Man Mendoza.

Účastníci se mohou těšit i na florbalový povrch Gerflor, na kterém se hrají zápasy organizované Mezinárodní florbalovou federací.

„Věříme, že to bude pro všechny účastníky nezapomenutelný závěr letních prázdnin,“ dodává Lukáš Řezanina a avizuje, že přihlášky ještě nejsou uzavřeny.
Na Slovak Floorball Cup 2K16 se stále můžete se svým týmem registrovat, avšak máte na to už jen poslední dny!

Všechny důležité informace je možné najít na webových stránkach turnaje: www.slovakfloorballcup.sk


Autor: komerční sděleníKOMENTÁŘE

 • Ivet napsal:

  Annecy neni aktualni mistr Francie 😉

 • Jan napsal:

  A kapitán sa volá Mana Mendoza

 • Ali napsal:

  nic moc termín… když se bude hrát v čr druhé kolo poháru…
  sem zvědavý jaké budou reference

 • St. Jimmy napsal:

  „Účast už potvrdily tři české superligové týmy 1. SC Vítkovice a Bulldogs Brno.“
  Lol 😀 Ale já bych taky asi Vítky počítal za 2, kvalitu na to mají!

 • petr napsal:

  V Praze se v tu dobu hraje juniorský G2 Cup za účasti mj. slovenské juniorské reprezentace.

  Chápu, že nějak se začít musí a na začátku se berou týmy, které se přihlásí, bez ohledu na případné rozdíly ve výkonnosti. Slovensko si mezinárodní turnaj zaslouží a je to rozhodně další krok ve vývoji.

 • fanda napsal:

  Si delaj prdel????

 • Florbaler napsal:

  Superligový týmy: 1. SC Vítkovice, Bulldogs Brno a FBC Ostrava.

Napsat komentář

*