Náš žebříček opanovali hráči Falunu. Foto: Flickr IFF Náš žebříček opanovali hráči Falunu. Foto: Flickr IFF
8. 8. 2016 Czech Open (7) KOMENTÁŘŮ

Enström, Antener, Östholm, Hofbauer. Praha se chystá na nájezd elitních florbalistů!

 Czech Open je po roce opět tady. A i letos láká diváky na zvučná jména. Do Prahy se totiž chystá Falun, který v letech 2013 až 2015 vybojoval zlatý hattrick ve švédské lize a donedávna byl považován za suverénně nejlepší celek na světě. Hlavní město navštíví také Pixbo nebo švýcarský Wiler. Je se na co těšit!

Tuzemské týmy se připravují na střet se švédskými, finskými nebo švýcarskými velikány. Pro mnohé české florbalisty působící v zahraničí je turnaj navíc skvělou příležitostí předvést se v rodné zemi. Elitní kategorie Czech Open se letos zúčastní sedm českých mužstev, tři švédské, tři švýcarské, jedno finské a reprezentace Slovenska a Polska. Pojďme si všechny účastníky elitní kategorie představit.

Skupina A:

Florbal Chodov

Celek z Jižního Města přišel před sezonou o Toma Ondruška, zároveň však přivedl do svého kádru ze střešovického Tatranu Marka Vávru. Navíc i nadále může počítat s Patrikem Dóžou, Tomášem Sýkorou, Martinem Koutným nebo Milošem Tylem.

Höllviken IBF (Švéd.)

Nováček nejvyšší švédské ligy bude spoléhat především na produktivní dvojku Daniel Persson – Johannes Wilhelmsson. Do týmu zamířil český obránce Adam Štegl. Höllviken se do superligy vrací po roční přestávce.

Kloten-Bülach Jets (Švýc.)

I v Klotenu najdeme českou stopu. Za tradiční švýcarský klub totiž nastupuje obránce s reprezentačními zkušenostmi Milan Garčar. Góly by měla obstarávat finská dvojice Johannes Jokinen – Matias Kaartinen.

Florbal Mladá Boleslav

Loni došli Středočeši až do semifinále a byli nejúspěšnějším českým celkem. I teď pomýšlejí vysoko. Před sezonou dokázali opět značně posílit. Brankáři Davidu Rytychovi bude dělat parťáka Lukáš Bauer a útočnou sílu nově podpoří Radek Krajcigr s Jakubem Gruberem.

Skupina B:

IBF Falun (Švéd.)

Netřeba nic dodávat. Švédští superfavorité. Z posledních čtyř let třikrát ovládli švédskou superligu. Letos jejich nadvládu ukončila Storvreta, která Falun vyřadila už v semifinále play off. Do Prahy se chystají Rasmus Enström či Thomas Homlgren. České fanoušky jistě potěší, že Falun posílil Martin Tokoš!

Bulldogs Brno

Brněnští Bulldogs dělají pokroky. V posledních dvou sezonách pokaždé došli mezi nejlepší čtyři celky české elitní soutěže. Nyní však stojí před zatěžkávací zkouškou. Kariéru totiž ukončil velezkušený Aleš Jakůbek a do Boleslavi odešel Radek Krajcigr. Tahouny by měli být Jiří Koutný a Jiří Juhaňák.

Slovensko

Svěřenci českého kouče Petra Koutného se snaží prodrat mezi světovou elitu. Pomalu se jim to daří. Svými výkony by je měl podržet Lukáš Řezanina, který letos z Vítkovic přesídlil do švédského Linköpingu a stal se spoluhráčem Matěje Jendrišáka.

Tatran Střešovice

Ve Střešovicích došlo k trenérské změně. Jiřího Jakoubka vystřídal Luděk Beneš a bude se snažit vypořádat se ztrátou matadora Milana Fridricha, který bude v nové sezoně nastupovat za prvoligové Znojmo. Jubilejní dvacátou sezonu rozjede neunavitelný gólman Tomáš Kafka!

Skupina C:

1. SC Vítkovice

Vítkovičtí zaskočili florbalovou veřejnost postupem do superfinále a vítězstvím v poháru. Před novým ročníkem přivedli od městského rivala slovenského reprezentanta Václava Komačku. V týmu zůstávají Lukáš Hájek, Josef Rýpar či Marek Matejčík.

Florball Köniz (Švýc.)

Köniz zažil nejlepší sezonu ve své historii. Prošel až do boje o švýcarský titul. Zásluhu na tom má především trenér René Berliat, který udělal z ofenzivních hvězd tým. Könizu to v Praze jde, loni švýcarský celek padl až ve finále s Pixbem. Co předvedou Emanuel Antener, Christian Kjellman a Jens Frejd tentokráte?

Pixbo Wallenstam (Švéd.)

Osminásobní vítězové Czech Open lákají na své zápasy davy fanoušků. Vedle ranařů Martina Östholma a Patrika Malmströma by měl zářit třeba i Max Wahlgren, kterého si čeští fanoušci jistě pamatují z jeho působení v dresu Chodova. Přejme si, aby v rámci turnaje došlo na střet s Falunem!

Sokol Pardubice

Východočeši přepisují historii! Sokolové triumfovali na Czech Open mezi amatéry v roce 2007, loni vyhráli kategorii Pro a kvalifikovali se tak mezi elitu. Lídrem týmu zůstává Martin Zozulák. Jak se Pardubice popasují se švýcarským či českým vicemistrem a kouzelníky z Pixba?

Skupina D:

EräViikingit (Fin.)

To je hit léta! Ve Finsku došlo ke spojení dvou velmi silných klubů – Tapanilanu Erä a SSV Helsinky. Oba kluby si oblíbily i srpnový Czech Open a je tedy logické, že se v novém kabátě poprvé představí právě publiku v Praze. Ikonou celku je finský reprezentant Lauri Kapanen.

FbŠ Bohemians

Zelenobílí jdou pod vedením trenéra Michala Jedličky nahoru a vysloužili si další účast mezi elitou. Tým zůstává pohromadě už několik let a talenty Vojtěcha Bagina, Jakuba Šárku či Davida Šimka už zvou i trenéři národního celku!

SV Wiler Ersigen (Švýc.)

Nejslavnější švýcarský tým se vzpamatovává z toho, že si v minulé sezoně nezahrál finále ligy! Ve Wileru se chystají na generační obměnu, přesto dál zůstávají tradiční opory – Christoph a Matthias Hofbauerové. České fanoušky jistě budou zajímat i výkony dvojice Daniel Šešulka – Daniel Šebek, na střídače pak v roli trenéra působí bývalý reprezentant Radek Sikora.

Polsko

Národní tým Polska prožívá restart. Poté, co v roce 2014 chyběl na světovém šampionátu, se spousta věcí změnilo a reprezentaci převzal Marcin Zwiarowski. Oporou bude bezpochyby střelec Mateusz Antoniak. O pozornost si říká i mladík Wojtek Malajka, kterého testovalo ostravské FBC.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • Šéf modelingové agentury napsal:

    Jedem Pardubice 🙂

  • Tom2 napsal:

    Nechci být hnidopich, ale jelikož tu ten článek je už víc než 8 hodin a stále nedošlo k opravě chyb a zmatků, tak jen to nejvíce na první pohled bijící do očí, tedy: Vítkovice postoupily do superfinále, nejen do semifinále (leda tedy, že by autor bral za překvapení pouze postup Vítkovic do semifinále a to, že v něm pak vyřadily Boleslav vzhledem k její dlouhodobé neschopnosti cokoli vyhrát jako překvapení již nebere:-); ze stránek floorball.org se dá zjistit, že Polák Malajka již určitě přestoupil, tedy se nejedná o teoretickou možnost (navíc není v polské nominaci na turnaj, tedy o pozornost si na turnaji neřekne) a dále do Prahy se Galante Carlström letos nechystá pro doléčování zranění (soupisku pro CO již lze 14 dní dohledat). Hwgh

  • fanda napsal:

    slovaci udelaj hanbu

Napsat komentář

*