Patrik Dóža hodnotí účast týmu na Champions Cupu 2016. Foto: Flickr IFF
1. 10. 2016 Pohár mistrů (12) KOMENTÁŘŮ

Můžeme být spokojeni, ale bojíme se hrát dopředu, říká po turnaji Patrik Dóža

 Vracel se do známého prostředí. Patrik Dóža přijel do Švédska, ve kterém již působil, aby se zde vedl Chodov při jeho premiérové účasti na Champions Cupu. A jak říká po semifinálovém vyřazení, jeho tým může odjet spokojený. V rozhovoru pro Florbal.cz pak promluvil o neduzích hry svého týmu a o tom, jak moc chyběl Tom Ondrušek.

Semifinále se Storvretou z chodovského pohledu zkazila poslední desetiminutovka. „Vysokou prohrou sice skončil, ale góly jsme dostali až na konci, takže rozhodně to nebylo tak, že by nás přejeli, jak to vždycky bylo,“ hodnotil zápas Dóža.

Poměrně přesně také identifikoval neduhy. „Vázla nám hra dopředu, jsme strašně statičtí a bojíme se dopředu posouvat balonky, pořád jsme jakoby vystrašení z toho, že máme hráče na zádech, jenomže tak to tady prostě je a pořád to bude tak,“ komentoval. „A potom, když nemáme míčky vepředu, tak nemůžeme dát góly a postoupit,“ prohlásil.

První dvě periody přitom Chodov držel se soupeřem krok. „Myslím si, že první dvě třetiny nebyli úplně stoprocentní a my to nevyužili,“ smutnil.

Ve třetí části se totiž Storvreta rozjela a utkání rozhodla. „Nesouhlasím s Tebou, to není o švédském týmu, je to o tom, že si po celý zápas soustředěně vytváří tlak, už dávno je pryč doba, kdy švédské týmy rozhodují zápasy ve třetí třetině, to dnes už umí také české, finské a švýcarské týmy,“ popisuje. „Je to o tom, že jsou prostě více na balonku a že se dostávají dopředu,“ říká Patrik Dóža.

S výsledkem je tak relativně spokojen. „Dostat sedm branek proti jednomu z nejlepších týmů na světě rozhodně není tak, že by vás přejel, my bychom uspěli, ale to bychom právě dopředu museli hrát,“ hodnotil.

S celým Champions Cupem je rovněž spokojen. „Myslím si, že můžeme hodnotit turnaj pozitivně, postoupili jsme a po druhé třetině jsme měli otevřené semifinále,“ řekl k turnaji.

A jasno měl také o tom, kdo týmu chyběl. „Osobně si myslím, že se projevilo, že nám tady chybí Tom Ondrušek, kterého by mohl nahradil Miloš Tyl, ale bohužel byl zraněný, stejně tak, jako naše posila Marek Vávra. Takže v reálu jsme tady neměli dva z nejlepších pěti hráčů,“ uzavřel Patrik Dóža.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*